Vilniuje prasideda festivalis „Sostinės dienos 2021“


Vilnius. Įvažiavimas į miestą. Slaptai.lt nuotr.

Penktadienį atvirose ir gražiausiose Vilniaus erdvėse prasidės didžiausia miesto šventė – festivalis „Sostinės dienos 2021“, pakviesiantis ne tik miestiečius, bet ir visą Lietuvą į turiningus renginius ir pramogas.
 
Gedimino prospekte, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštėse, Neries krantinėje ir Didžiojoje pievoje prie Baltojo tilto, Vokiečių gatvės vidiniame kieme – beveik visose vilniečių pamėgtose aktyvaus laisvalaikio vietose tris dienas vyks saugaus festivalio tradicija tapusi kasmetinė šventė, skelbia jos organizatoriai.
 
Rugsėjo 3-5 d. „Sostinės dienų“ festivalyje koncertuos gausybė atlikėjų bei grupių įvairiose festivalio scenose. Šventės organizatoriai, atsižvelgdami į sudėtingo laikmečio diktuojamas sąlygas ir siekdami sukurti aukštos kokybės renginį, šiemet siūlo pramogas pagal bene kiekvieno poreikius – išskirtinė muzikinė programa melomanams, unikalaus dizaino kūriniai mėgstantiems originalumą, saugios pramogos šeimoms su vaikais, įvairūs užsiėmimai sporto entuziastams ir netikėti atradimai maisto gurmanams.
 
Penktadienį, nuo 17 val., muzikiniai garsai LRT scenoje „Veiksmai“ prie V. Kudirkos aikštės ir ant Neries įrengtoje scenoje „Atspindžiai“ prie Baltojo tilto paskelbs „Sostinės dienų“ pradžią. Gedimino prospekte prie V. Kudirkos aikštės išvysime po daugelio metų vėl susijungusius ir į sceną kartu sugrįžusią legendinę grupę „Skamp“, taip pat „Leon Somov & Dileta“, „Colours of Bubbles“, „FC Baseball”, „Deeper Upper“, „Vilniaus energiją“, Jurgį Brūzgą, „The Ditties“, „Kedrostuburą“, „The Swing Cats“ ir kitas grupes. Scenoje prie Baltojo tilto paraleliai pasirodys „Pilnatys“, Migloko, „Rakija Klezmer Orkestar“, „Baltasis Kiras“, temperamentingieji „Baltic Balkan“, svajingoji Alina Orlova, uždegantys Afrikos būgnai, folk stiliaus muzikos grupė „Kūjeliai“, „Mellow Yellow Daffodil“ bei kiti populiarūs atlikėjai.
 
Katedros aikštėje penktadienį koncertuos „lounge“ muzikos krikštatėviai – garsioji grupė iš Vokietijos „De-Phazz“, po kurios publika šėls su ekstravagantiškuoju elektroninės muzikos duetu „Beissoul & Einius“.
 
Rugsėjo 4-osios vakarą didžiausioje „Sostinės dienų“ scenoje lauks dovana visai Lietuvai – išskirtinis Gyčio Paškevičiaus su grupe koncertas „Draugams“.
 
„Sostinės dienų“ lankytojai, užsukę į bičiulių ir draugų susitikimo vietą „Dūzgiantį prospektą“, pateks į kultūrinio ir meninio veiksmo sūkurį, sakoma „Vilniaus festivalių“ pranešime. Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte nuo Jogailos iki Jakšto gatvių, t.y. Stiliaus lokacijoje, festivalio svečiai galės pasidžiaugti lietuviško dizaino kūrėjų naujausiais darbais bei kolekcijomis.
 
Katedros aikštėje jau antrus metus tęsiama įvairių žanrų literatūros mėgėjų pamilta tradicija – Knygų aikštė, kurioje įsikurs apie 30 leidyklų ir kur ketinama rengti knygų pristatymus, susitikimus su rašytojais bei iliustratoriais, dailininkais.
 
Penktadienio ir šeštadienio vėlyvais vakarais prie Baltojo tilto ant iškelto Neries upės vandens – 3D videoprojekcija „Prisiminimai“, kuri per vaizdines interpretacijas šventės žiūrovus perkels į personažų pasąmonę, skirtingus jų pasaulius, išgyvenimus ar svajones. Dienos metu čia veiks „Pramogų parkas vaikams ir šeimoms“, kur bus įrengta gausybė specialių atrakcionų, žaidimų ir nekasdienių pramogų. Čia pat bus įsikūręs ir „Gero maisto krantas“, kuriame galima bus išragauti įvairius, įmantrius ar egzotiškus maisto vagonėlių patiekalus.
 
Lukiškių aikštėje ir Baltojo tilto sporto aikštyne vyks Vilniaus sporto festivalis, kuriame sporto aistruoliai galės išbandyti jėgas įvairiose rungtyse: fechtavimo, gimnastikos, krepšinio, kovos menų, alpinizmo, badmintono, futbolo ir kitose aktyvaus laisvalaikio pramogose.
 
Teatras „Meno ir mokslo laboratorija“ parengė didžiulę scenos meno programą, su kuria bus galima susipažinti Vokiečių gatvės 13A namo vidiniame kieme.
 
Į visas tris festivalio dienas vyksiančius įvairius renginius sostinės centre vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami atvykti Vilniaus autobusais ir troleibusais. Transporto eismas kai kur bus draudžiamas arba keisis maršrutų trasos, perspėja „Susisiekimo paslaugos“. Naktį užsibuvusieji renginiuose galės grįžti kursuosiančiais naktiniais autobusais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.03; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *