Vilniuje surengta spalvinga taikos šventė Rathajatra


Vilniuje rengiama šventė „Taikos formulė – Rathayatra“. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Šeštadienį Vilniuje surengta džiaugsmo fiesta taikai pasaulyje pasiekti „Taikos formulė – Rathayatra“. Tai – popietę prasidėsianti Rotušės aikštėje spalvingai ryški ir džiaugsminga šventė su didžiuliu tempiamu vežimu, aplink šokančiais šokėjais ir senąja sanskrito kalba taikos mantras dainuojančiais dainininkais. Iškilminga eisena keliaus miesto gatvėmis ir kvies prisijungti miestiečius ir miesto svečius prie vienos seniausių tradicijų pasaulio taikai palaikyti.
 
Organizatoriai kviečia visus dalyvauti šiame festivalyje ir pažadinti savyje dievišką prigimtinę taikos būseną ir pasidalinti tuo su visu pasauliu.
 
Pasak istorijos ir legendų, Rathajatra – tai unikali proga pamatyti ypatingomis galiomis pasižyminčių dievybių Džaganathų akis ir šypseną, kuri dovanoja laimę, taiką ir meilę. Ši šventė yra galimybė prisiliesti prie to, kas jungia visas religijas, tikėjimus ir pasaulėžiūras – tai meilė.
 
Tad kviečiami prisijungti ne tik rytų išminties mylėtojai. Laukiami visi, kurie nori drauge pasidžiaugti, pasigrožėti, paragauti ir suprasti, kaip galima taikiai gyventi, sakoma šventės organizatorių pranešime.
 
Į Rotušės aikštę įriedėjęs įspūdingo dydžio ir grožio vežimas, simbolizuojantis visos visatos kūrėjo pasižvalgymą po miestą, pradės linksmą, spalvingą ir unikalią taikos šventę – Rathajatrą. Pradžioje bus atliekamas kerintis vedinis ritualas – arati, nuraminantis ir laime užpildantis kiekvieno stebėtojo širdį ir palankumo suteikiantis visai žmonijai. Toliau nuotaikinga procesija judės senamiesčio gatvėmis iki Katedros ir Kudirkos aikščių. Vežimas apsistos Kudirkos aikštėje, kurioje galima bus išvysti tradicinius rytietiškus, gilią prasmę turinčius Bharata Natyam šokius, pasiklausyti taiką skatinančių egzotiškų melodijų ir dainų. Programos metu bus galima nemokamai pasivaišinti gardžiais vegetariniais patiekalais.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.07.03; 07:28
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *