G. Nausėda kvietė JAV energetikos įmones investuoti Lietuvoje


Filadelfijoje prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su JAV verslo atstovais. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Filadelfija, liepos 2 d. (ELTA). Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pradėjo darbo vizitą Filadelfijoje, JAV, ir šeštadienį susitiko su Amerikos energetikos įmonės „Holtec“ prezidentu Krisu Singhu.
 
Kaip nurodoma Prezidentūros pranešime, šalies vadovas su K. Singhu aptarė globalias energetikos tendencijas ir kompanijos „Holtec“ vystomas technologijas. G. Nausėda susitikime pabrėžė, kad Lietuva pasiekė visišką nepriklausomybę nuo Rusijos energijos importo, taip pat investuoja į energijos šaltinių diversifikaciją, žaliąją energetiką ir juda link iškastinio kuro naudojimo mažinimo.
 
„Lietuva kryptingai juda link tvaresnės ir žalesnės energetikos su ambicingais planais, taip pat siekia kuo labiau diversifikuoti naudojamus energijos šaltinius“, – kalbėjo prezidentas.
 
Pasak šalies vadovo, dviejų jūrinio vėjo parkų projektai iki 2030 m. – vieni iš ambicingiausių šiuo metu Lietuvoje vystomų atsinaujinančios energetikos projektų. Prezidentas taip pat pabrėžė, kad Lietuva siekia subalansuoti vėjo ir saulės pagamintos elektros panaudojimą ir yra suinteresuota diegti technologijas, kurios padėtų tai padaryti.
 
Prezidentas pakvietė „Holtec“, turinčią operacijų centrus Jungtinėje Karalystėje, Brazilijoje, Kanadoje, Indijoje, Japonijoje, Meksikoje, Pietų Afrikoje, Ukrainoje ir Ispanijoje, investuoti Lietuvoje ir steigti paslaugų centro padalinį, taip pat glaudžiai bendradarbiauti su Lietuvos energetikos mokslininkais.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.07.03; 07:09
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *