Vilnius įžiebs, tikimasi, gražiausią Europos Kalėdų eglę


Šeštadienio vakarą sulig pagrindinės miesto ir Lietuvos eglės Katedros aikštėje įžiebimu bus paskelbtas 5 savaites truksiantis žiemos švenčių festivalis – atgis Kalėdų miesteliai, suksis Kalėdų traukinukas, čiuožėjų lauks ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje, stebins nauja kalėdinė 3D pasaka, nuotaiką kurs šventinis miesto ir jo tiltų papuošimas, vyks Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė ir daugybė kitų smagių veiklų.
 
„Kalėdos Vilniuje tokios įsimintinos dėl to, kad šventinę atmosferą čia kuria talentingi, ypatingai svetingi ir draugiški žmonės, tai patraukia kasmet vis didesnį būrį svečių iš kitų miestų ir šalių. Šiemet su komanda stengėmės sukurti festivalį, kuriame dera unikalios idėjos, stilius, modernumas ir tradicijos“, – kviečia sostinės meras Remigijus Šimašius.
 
Eglių madas diktuojanti Vilniaus Kalėdų eglė jau užtarnavo sostinei vieno gražiausių ir magiškiausių kalėdinių miestų reputaciją. Kuo nustebins šių metų eglė, tradiciškai neatskleidžiama iki paskutinės renginio minutės, tačiau laukti liko neilgai.
 
„Kalėdų eglutė bus 27 metrų aukščio, aplink ją įsikurs didelis miestelis. Projektui panaudota daugiau kaip 7 km girliandų ir daugiau kaip 100 tūkst. šviesos diodų. Bus šviesu, ryšku ir, tikiuosi, kad nustebins visus netikėta tema“, – pasakojo vienas Kalėdų eglės kūrėjų Dominykas Koncevičius.
 
Susirinkusiems koncertuos Jurijus Veklenko, Ieva Narkutė, Jurgis Bruzga, Dainotas Varnas, Paulė, Saulius Prūsaitis ir kiti.
 
Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje šiais metais bus įžiebta dviem valandom anksčiau nei didžioji Kalėdų eglė Katedros aikštėje. Čia pasirodys muzikos ir šokio studijos „Džimba“ vaikai, atlikėja ir dainų autorė Aldegunda.
 
Taip pat šeštadienį Vilniaus rotušėje rengiama ir Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė. 17-ojoje mugėje tradiciškai bus galima susitikti su Lietuvoje veikiančių užsienio šalių ambasadų darbuotojais bei visuomeninių organizacijų atstovais, įsigyti jų pagamintų rankdarbių ir skanėstų. Mugės metu surinktos lėšos bus paaukotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikais, neįgaliaisiais ir senoliais.
 
Vilniaus miesto savivaldybė į renginius ir iš jų kviečia vykti pėsčiomis ar viešuoju transportu, kuris šventės proga kursuos dažniau ir bus talpesnis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.01; 00:01
print