Vilnius kviečia smagiai ir saugiai švęsti miesto gimtadienį


Naktinis Vilnius. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Pirmadienį nuo pirmojo Vilniaus paminėjimo sukanka 698-eri – sostinė kviečia švęsti kartu ir siūlo saugiai smagių pramogų.
 
Nors šiemet gimtadienį kviečiama sutikti namų aplinkoje, laukia ne tik specialios gimtadienio vaišės iš Vilniaus restoranų, bet ir kitų pramogų – akims, ausims, mintims ir širdžiai, sakoma savivaldybės pranešime. Gimtadienio proga pagal muziką šoks net TV bokšto apšvietimas.
 
Sausio 25-osios vakare nušvis keturi Vilniaus tiltai – Žvėryno, Baltasis, Žaliasis ir Mindaugo. Vilniaus šviesų festivalio iniciatyva Vilniaus miesto gimtadienio proga mieste nušvis Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas. Radijo stotis M-1, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras ir Vilniaus šviesų festivalis dovanos miestui linksmiausią gimtadienio žvakutę – šviesos instaliaciją ant TV bokšto. Sekmadienį ir pirmadienį nuo 18.30 val. bus galima išvysti, kaip TV bokštas kas valandą „šoks“ pagal populiarias lietuviškas dainas. Visa tai gyvai stebėti bus galima www.m-1.fm
 
Sausio 21–31 d. skaniai švęsti namuose padės specialūs pasiūlymai iš Vilniaus restoranų – juos galima rasti „Wolt“ ir „Bolt Food“ programėlėse. Skani staigmena bus paruošta „Vakarienės prenumeratos“ gavėjams kitą savaitę.
Lietuvos sostinė Vilnius. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
 
Alternatyvaus miesto pažinimo platformos „Neakivaizdinis Vilnius“ taip pat parengė staigmenų: gimtadienio žaidimą-žinių patikrinimo testą, specialią gimtadienio dovaną „Vilniaus nuotaikų žemėlapį“ – kaip atrodytų sostinė, jei jos spalvas rinktųsi vilniečiai. Visa tai – Neakivaizdinis Vilnius „Facebook“ paskyroje.
 
Sausio 26-ąją vyks LRT „Prototo“ žaidimas – jame bus klausimų apie Vilnių, o Vilnius įsteigė savo prizą.
 
Kiekvienas mažylis, gimęs per Vilniaus gimtadienį, tradiciškai gaus po smėlinuką su užrašu „Vilnius myli Tave“. Skaičiuojama, kad per Vilniaus gimtadienį į pasaulį gali ateiti apie 30 ir daugiau kūdikių, skelbia savivaldybė.
 
Apie Vilniaus gimtadienį tądien sužinos ir kiekvienas moksleivis bei darželinukas: daugelyje ugdymo įstaigų vyks edukaciniai užsiėmimai, pamokos apie Vilnių.
 
Sostinės savivaldybė turi gražią tradiciją – jau ketvirtus metus aikštėje prie miesto Rotušės šia proga iškeliamos trys Vilniaus miesto vėliavos.
 
Šįmet, dėl karantino ribojimų, ceremonijos nebus, tačiau sausio 24-25 d., tamsiu paros metu, ant Rotušės fasado praeiviai išvys įspūdingo dydžio šviesos projekciją su Vilniaus miesto savivaldybės vėliava.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.24; 00:30
print