Visvaldas Kulbokas priėmė vyskupo šventimus


Vilniaus arkikatedroje bazilikoje prelato Visvaldo Kulboko įšventinimo ceremonija į vyskupus. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai sveikina vyskupą Visvaldą Kulboką priėmus vyskupo šventinimus.
 
„Šventasis Tėvas palaimino jus svarbioms vyskupo pareigoms, įvertindamas prasmingai nueitą jūsų kunigišką kelią ir reikšmingą sielovadinę veiklą. Labai džiaugiamės, kad esate pirmasis jaunosios kartos taip aukštai įvertintas šventikas. Jūsų dvasinė tarnystė skleidėsi nunciatūrose Libane, Nyderlanduose, Rusijoje, Kenijoje, Vatikano valstybės sekretoriato skyriuje ryšiams su valstybėmis, kur buvote atsakingas už Rusiją ir Ukrainą. Leiskite nuoširdžiai pasveikinti Jus, įšventintą į vyskupus, ir palinkėti didelės sėkmės vykdant Šventojo sosto ambasadoriaus pareigas Ukrainoje. Linkiu jums dvasios stiprybės, tarnaujant žmonėms, ir skleidžiant tikėjimo ir artimo meilės tiesas”, – sakoma premjerės sveikinime.
 
Kaip jau skelbta, šeštadienį Vilniuje prelatas V. Kulbokas priėmė vyskupo šventimus. Iškilmei, kuri vyko Vilniaus Šv. Stanislovo ir Vladislovo arkikatedroje bazilikoje, vadovavo Vatikano valstybės sekretorius kardinolas Pietro Parolinas.
 
Birželio 15 d. popiežius Pranciškus išrinko prelatą V. Kulboką tituliniu Martanos arkivyskupu ir paskyrė apaštaliniu nuncijumi Ukrainoje.
 
V. Kulbokas gimė 1974 m. gegužės 14 d. Klaipėdoje. 1992 m. įstojo į Telšių kunigų seminariją. 1994-2004 metais tęsė studijas Romoje, Popiežiškajame Šventojo kryžiaus universitete, kur įgijo bažnytinės teisės licenciato ir teologijos daktaro mokslinius laipsnius. 1998 m. liepos 19 d. įšventintas kunigu. 2001-2004 m. Popiežiškojoje bažnytinėje akademijoje rengėsi Šventojo sosto diplomatinei tarnybai, į kurią buvo priimtas 2004 m. liepos 1 d.
 
Iki išrinkimo arkivyskupu ir paskyrimo apaštaliniu nuncijumi prelatas V. Kulbokas dirbo nunciatūrose Libane, Nyderlanduose, Rusijos Federacijoje, Vatikano valstybės sekretoriato skyriuje ryšiams su valstybėmis bei nunciatūroje Kenijoje.
 
Informacijos šaltinis – Jūratė Valančiūtė (ELTA)
 
2021.08.15; 06:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *