Vitas Tomkus, milijonas ir žodžio laisvė


Rugsėjo 19 d. 13.45 val. Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 406 salėje vyks taikinamasis posėdis dėl šiame teisme nagrinėjamo Vito Tomkaus privataus kaltinimo skundo dėl Dainiaus Radzevičiaus patraukimo baudžiamojon atsakomybėn pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnį. Vitas Tomkus reikalauja ir 1 milijono litų iš atsakovo. Tokią informaciją man atsiuntė teismo teisėjas.

Priminsiu, kad toks V. Tomkaus skundas gautas dėl mano nuomonės/komentaro interneto dienoraštyje www.dainius.org. Komentaras parašytas remiantis Lietuvos žiniasklaidoje ir Norvegijos leidinyje aftenposten.no bei Wikileaks paskelbta informacija apie galimą neskaidrią kai kurių Lietuvos žiniasklaidos leidėjų veiklą. Vito Tomkaus valdoma leidinių grupė taip pat buvo minima šiame kontekste.

Posėdyje dalyvausiu. Tikiu, kad šis beprecedentinis įvykis Lietuvos žiniasklaidoje ir teisėje (žiniasklaidos verslininkas privačia tvarka bando nuteisti blogerį, kuris dirba žurnalistų profsąjungoje, ir gauti iš skundžiamojo 1 milijoną litų) artimiausiu metu sulauks ir tarptautinio dėmesio.

Dar iki bylos nagrinėjimo galiu aiškiai deklaruoti, kad tikiu ir pasitikiu Lietuvos teisine sistema, todėl sąžiningai dalyvausiu teisminiame procese. Tikiu ir teisine pagalba, kurią man suteiks profesionalūs advokatai.

Nuotraukoje: šio pranešimo autorius – Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

2011.09.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *