Vokiečių specialiosios tarnybos seka kairiojo sparno deputatus


Vokiečių specialiosios tarnybos seka Bundestago “Kairiųjų” partijos deputatus. Apie trečdalis frakcijos, remiantis “Spiegel” informacija, yra Konstitucijos apsaugos tarnybos akiratyje: 27 bundestago deputatai ir dar 11 partijos narių iš įvairių federalinių žemių.

Tai, kad specialiosios tarnybos seka “kairiuosius”, buvo žinoma ir anksčiau, tačiau manyta, kad stebimi tik radikaliojo sparno atstovai. Konstitucijos apsaugos tarnyba atsisakė paminėti sekamųjų pavardes. Dabar paaiškėjo, kad sekimo apimtis žymiai didesnė nei buvo teigiama anksčiau.

Be to, stebimi ne tik radikaliai nusiteikę kairieji, bet ir iš esmės visa frakcijos vadovybė Bundestage: pirmininkai Gregoras Gizis (Gregor Gysi) ir Gezina Lioč (Gesina Loetzsch) drauge su jų pavaduotojais Sara Vagenknecht (Sahra Wagenknecht) ir Halina Vavziniak (Halina Wawzyniak) ir kt.

Be to, paaiškėjo, kad sekami yra ir :Kairiųjų” atstovai, kurie užima svarbius postus ne tik partijoje, bet ir Bundestage. Tai Bundestago pirmininko pavaduotojas Petra Pau (Petra Pau), užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Katia Kiping (Katja Kipping) ir Bundestago pasitikėjimo tarybos narys Štrefenas Bokchanas (Steffen Bockhahn).

Apie šių žmonių stebėjimą specialiosios tarnybos parengė Bundestago pasitikėjimo tarybai, kuri kontroliuoja Konstitucijos apsaugos tarnybos išlaidas, ataskaitą. Šioje situacijoje įdomu tai, kad stebimųjų tarpe atsidūrė tos tarybos narys, nes jos sudėtyje esančius deputatus galima sekti tik ypatingais atvejais.

Specialiosios tarnybos savo veiksmus vadina ne “sekimu”, o “stebėjimu”. Konstitucijos apsaugos tarnyboje aiškinama, kad jokie šnipų metodai netaikomi,  informacija renkama iš atvirų šaltinių. Tačiau “Kairiųjų” deputatų tokie patikinimai nenuramino. G.Gizis laikraščiui “Mitteldeutshen Zeitung” yra pasakęs: “Deputatai turi kontroliuoti specialiąsias tarnybas. Tai, kad spectarnybos galinčios sekti daugiau kaip trečdalį “Kairiųjų” partijos deputatų, tiesiog įžūlu”.

Nuotraukoje: Bundestago užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Katia Kiping (Katja Kipping), kurią, remiantis spauda, Vokietijos slaptosios tarnybos šiuo metu atidžiai stebi. 

Parengta pagal “Deutsche Welle” publikacijas.

2012.01.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *