30 tūkst. kartoninių aplankų Rusijos specialiosioms tarnyboms


Prieš kelias dienas iki antivyriausybinės manifestacijos FSB užsakė 30 tūkst. kartoninių aplankų asmens byloms. Šis faktas sukėlė daug neramių minčių, rašo Nikola Lombardocis straipsnyje, išspausdintame laikraščio “La Repibblica” tinklalapyje.

“Kai kurie simboliai kelia didesnę baimę, nei realūs dalykai, – pastebi autorius. – Norint įbauginti rusų disidentus ir priversti juos galvoti apie susidorojimą ir persekiojimus, pakanka nekaltų kartoninių aplankų, kuriuos masiškai neseniai įsigijo Rusijos specialiosios tarnybos”.

Dėl 30 tūkst. kartoninių aplankų su “auksinių spectarnybų simboliu” ir užrašu “Asmens byla”, kilo panika, rašo žurnalistas. “Tokie aplankai rusams kelia kraupius prisiminimus. Tokiuose aplankuose daugelį dešimtmečių slaptoji policija kaupė įkalčius prieš savo aukas. Kodėl toks didelis pirkinys? Ir kaip tik prieš  antivyriausybinę manifestaciją, numatytą vasario 4 dieną? Šie klausimai internetiniuose tinklalapiuose keliami su lengva ironija, tačiau ir su dideliu nerimu”, – rašo N.Lombardocis.

Iš viso sąrašo, paskelbto Aleksejaus Navalnovo portale, šie aplankai išsiskiria labiausiai, nors kai kurios išlaidos turėtų kelti žymiai didelį pasipiktinimą: greitaeigiai skuteriai, kailiniai paltai, ištaigingas kateris už pusę milijono eurų, nekalbant jau apie prabangius automobilius su neperšaunamais stiklais už 400 tūkst. eurų, pagaliau tokie niekučiai kaip tūkstančiai auksinių segtukų su FSB simbolika kaklaraiščiams.

Parengta pagal “La Repubblica” publikaciją

2012.01.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *