Vokietija stiprina Lietuvos gynybą


Vokietijos Bundestagas. EPA-ELTA nuotr.

Vokietija toliau stiprina NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje pajėgumus – šią savaitę Lietuvoje dislokuota Vokietijos kariuomenės trumpojo nuotolio savaeigė oro gynybos sistema „Ozelot“. Ši trumpojo nuotolio oro gynybos sistema yra ginkluota „Stinger“ raketomis „žemė-oras“, skelbia Krašto apsaugos ministerija.
 
Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, trumpojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos pajėgumai su papildomais kariais Lietuvoje yra dislokuojami reaguojant į pasikeitusią saugumo situaciją. 
 
„Norint efektyvaus atgrasymo ir gynybos, ypač svarbu turėti Lietuvoje viso spektro pajėgumus, taip pat ir kritiškai svarbų oro gynybos elementą. Kartu su sąjungininkais turime užtikrinti, kad NATO atgrasymas suveiks, o prireikus, būti pasirengę efektyviai gintis“, – sako ministras A. Anušauskas.
Vokietijos stebėsenos centras. KAM nuotr.
 
Vokietija vadovauja ir skiria didžiausią karių skaičių nuo 2017 metų Lietuvoje dislokuojamai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei. NATO batalioną įprastai sudaro apie 1200 karių, tačiau reaguojant į pasikeitusią saugumo situaciją Vokietija yra atsiuntusi į Lietuvą papildomus karius ir papildomą karinę techniką.
 
Papildomus karius į Lietuvą yra atsiuntusi ir Norvegija. Be vokiečių ir norvegų, šiuo metu NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje Rukloje tarnauja kariai iš Nyderlandų, Belgijos, Čekijos, Liuksemburgo ir Islandijos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.04.03; 08:15 
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *