Vokietijoje gedima 80 000 koronaviruso aukų


Vokietijoje gedima 80 000 koronaviruso aukų. EPA-ELTA nuotr.

Sekmadienį Vokietijoje vyksta renginiai, skirti atminti 80 000 žmonių, mirusių nuo COVID-19, praneša AFP.
 
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris dalyvavo ekumeninėse pamaldose Kaizerio Vilhelmo atminimo bažnyčioje Berlyne.
 
Vėliau jie lankysis Berlyno filharmonijoje, kur šalies prezidentas sakys kalbą.
 
Dėl šalyje galiojančių karantino priemonių ribojamas renginių dalyvių skaičius, todėl ceremonijas tiesiogiai transliuoja visuomeninė televizija.
 
Prezidentas F. W. Steinmeieris pabrėžė, kad svarbu matyti ne vien tik statistiką, bet ir suvokti, kad už kiekvieno skaičiaus yra žmogus.
Vokietijos regionų lyderiai ragino žmones prisijungti prie atminimo kampanijos ir už mirusiuosius uždegti žvakes prie savo namų langų penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį.
 
Vokietijos sveikatos apsaugos institucijos perspėja, kad COVID-19 aukų skaičius dar labiau išaugs, nes šalis susiduria su trečiąja pandemijos banga.
 
Nors Vokietija nuo pirmosios pandemijos bangos nukentėjo palyginti mažai, tačiau jai sunkiai sekasi imtis ryžtingų veiksmų susiduriant su dabartine banga, kilusia daugiausiai dėl labiau užkrečiamos britiškos koronaviruso atmainos.
 
Remiantis Roberto Kocho instituto (RKI) duomenimis, per pastarąją parą Vokietijoje patvirtinti 19 185 nauji COVID-19 atvejai, o per parą mirė 67 žmonės. Aukų skaičius nuo pandemijos pradžios pasiekė 79 914.
 
A. Merkel vyriausybė siekia daugiau galių, kad galėtų imtis griežtesnių apribojimų, pavyzdžiui, komendanto valandos. Tačiau kai kuriuose Vokietijos regionuose vietos valdžia priešinasi naujiems suvaržymams. Griežtesnėms priemonėms dar turi pritarti parlamentas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.19; 03:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *