Vokietijoje lietuvis sužeistas dėl nesidomėjimo futbolu


Vokiečių spaudoje dažnai galima aptikti pranešimų apie chuliganiškus išpuolius ar bandymą nužudyti, panaudojant nudaužtus alaus butelius.

Šį kartą tokio chuliganaizmo auka tapo mūsų kraštietis.

Vėlų penktadienio vakarą (birželio 22-ąją) 34 metų Lietuvos pilietis sėdėjo ant suoliuko viename Augsburgo parke.

Maždaug 23 valandą prie jo priėjo du vyriškiai, užkalbino  – norėjo išgirsti jo nuomonę apie Vokietijos futbolo rinktinės žaidimą. Kaip rašoma vokiečių policijos pranešime, lietuvis pasakęs, kad jis nelabai domėjosi futbolo čempionatu ir negali komentuoti vokiečių komandos žaidimo. Dėl to vyriškiai reagavę agresyviai.

Po trumpo apsižodžiavimo vienas iš jų trenkė lietuviui nudaužtu alaus buteliu. Sužeistas į kaklą, lietuvis, apimtas paniškos baimės, pasileido bėgti.

Laimei, netrukus jis pastebėjo keliu artėjantį greitosios pagalbos automobilį. Suteikę susžeistajam pagalbą, medikai iškvietė policiją. Chuliganų pagauti nepavyko.

Abu vyriškiai buvo maždaug 25 metų amžiaus, tikriausiai kilę iš pietų Europos, vilkėjo Vokietijos futbolo aistruolių aprangą. Įsidėmėtina ant vieno užpuoliko šlaunies išraižyta tatuiruotė, vaizduojanti durklą. Policija kreipiasi į gyventojus, prašydama nurodytu telefono numeriu suteikti informaciją.

Mūsų skaitytojams galėtų būti įdomus vienas šio straipsnio komentaras, kuriame teigiama, kad toks chuliganizmas nestebina. Kas nieko neturi ir nieko nesugeba, tam lieka bent futbolas. Aistruolių kulto esmė – puoštis svetimais laurais. Juk „mes“ laimėjome. Po varžybų tokie herojai elgiasi taip, lyg patys būtų įmušę įvarčius. Dėl laimėjimo džiaugsmo: tai yra puiki proga kaip reikiant pasiautėti.

Dar prieš prasidedant varžyboms išgeriama apšilimui. Po to automobiliu važiuojama gatvėmis, kviečiant bendrapiliečius dalytis „gera nuotaika“. Policijai įsakyta elgtis santūriai. Dėl „pietų europiečių Vokietijos futbolo aistruolių apranga“ rašoma – „nieko, jeigu tai nėra pavykusios integracijos pavyzdys“.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: straipsnio autorė Irena Tumavičiūtė.

2012.06.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *