VSAT: daugėja per sieną jėga stumiamų migrantų Dieveniškėse


Per pastarąją savaitę padaugėjo Baltarusijos pareigūnų jėga per sieną į Lietuvą stumiamų migrantų skaičius Dieveniškių kilpos pasienio ruože, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.
 
„Per paskutinę savaitę padaugėjo atvejų, kai Baltarusijos teisėsaugos institucijų atstovai jėga stumia neteisėtus migrantus Gintaro Žagunio užkardos ruože. Pavyzdžiui, vakar buvo neįleistas 71 neteisėtas migrantas ir jie visi bandė atvykti į Lietuvą būtent per šios užkardos ruožą. Tokių grupių buvo ir šiandien“, – žurnalistus pasienio ruože Dieveniškėse informavo R. Liubajevas.
 
Pasak jo, šiame pasienio poste bus didinamos sienos apsaugos pajėgos, pasitelkiami kariai.
 
„Siena kontroliuojama ir stebėjimas vykdomas sustiprintu režimu. Taip pat vyksta ir fizinio barjero, ir stebėjimo sistemų įrenginėjimo darbai“, – sakė VSAT vadas.
 
Vidaus reikalų viceministras Kęstutis Lančinskas žurnalistams teigė, kad Dieveniškių pasienio ruože netrukus bus baigta diegti nauja stebėjimo sistema.
 
Nuo rugpjūčio pradžios pasieniečių į Lietuvą iš Baltarusijos neįleistų neteisėtų migrantų skaičius trečiadienį perkopė 7 tūkst. Per praėjusią parą, nuo trečiadienio vidurnakčio iki ketvirtadienio, pasieniečiai draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 71 migrantui.
 
Lukas Juozapaitis (ELTA)
 
2021.11.19; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *