Vyriausybės uždarymas tampa ilgiausiu JAV istorijoje


Dėl JAV vyriausybės uždarymo 800 tūkst. federalinių darbuotojų liko be atlyginimų, o tokia situacija susiklostė dėl Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo ginčo su demokratais dėl sienos su Meksika statybos. 

Donaldas Trampas (Trump) nuotr. EPA – ELTA nuotr.

Šeštadienį buvo rekordinė, 22-oji, JAV vyriausybės uždarymo diena. Demokratai atsisakė patvirtinti 5,7 mlrd. JAV dolerių D. Trumpo reikalavimą sienos projektui, ir tai paralyžiavo Vašingtoną. Prezidentas netgi atsisakė pasirašyti biudžetą, skirtą su ginču nesusijusiems vyriausybės departamentams.

Dėl šios priežasties tokie darbuotojai kaip FTB agentai, skrydžių vadovai ir muziejų darbuotojai penktadienį negavo darbo užmokesčio.

Dalinis vyriausybės uždarymas jau tapo ilgiausiu istorijoje. D. Trumpas penktadienį atsiėmė keletą ankstesnių grasinimų: kad paskelbs nepaprastąją padėtį ir bandys gauti lėšas be Kongreso patvirtinimo. 

D. Trumpas apibūdino nepaprastosios padėties paskelbimą kaip „paprastą išeitį“ ir teigė, kad Kongresas turėjo prisiimti atsakomybę už 5,7 mlrd. JAV dolerių lėšų patvirtinimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.13; 03:00

print