WikiLeaks portalas pažadėjo atskleisti viešam skaitymui CŽV vadovo Džono Brenano elektroninį susirašinėjimą. Ar tai įmanoma? O jei įmanoma, kokių paskemių turės šis viešumas?
Lenta.ru praneša, kad sensacingas anonsas pasirodė oficialiame internetiniame resurse tinklaraštyje Twitter‘yje.
Portalo administratoriai teigia, kad Brenano laiškai yra jų žinioje ir netrukus su jų turiniu galės susipažinti visi norintieji.
Apie tai, kad CŽV vadovas turi asmeninę elektroninio pašto paskyrą, užsiminta laikraštyje The New York Post šių metų spalio 18 dieną. Redakcija paskelbė interviu su hakeriu (programišiumi), kuris pareiškė, kad jam pavyko įsilaužti į Brenanui priklausančią apskaitos įrašą AOL portale ir prieiti prie jame saugomų dokumentų.
Pasak programišiaus (hakerio), tarp jų buvo 47 puslapių anketa, kurią Brenanas užpildė tam, kad gautų leidimą naudotis slapta informacija. Hakeris taip pat pranešė, kad įsilaužė į paskyrą Comcast, kuri priklauso Džėjui Džonsonui, JAV nacionalinio saugumo ministrui.
Anksčiau UNIAN skelbė, kad Didžiosios Britanijos policija nutraukė Ekvadoro ambasados Londone, kur slapstosi WikiLeaks portalo įkūrėjas Džulianas Asandžas, stebėjimą ištisą parą.
Belieka paklausti, kada ir kas pasidžiaugs įsilaužęs į Rusijos slaptųjų vadovų asmeninius kompiuterius bei perskaitys FSB ar GRU bosų asmeninius laiškus? Kodėl nuo hakerių atakų kenčia JAV slaptosios tarnybos, o Rusijos žvalgyba bei kontržvalgyba sugeba išsaugoti savas paslaptis?
Ir kodė britų žvalgyba liovėsi stebėjusi Ekvadoro ambasadą kiaurą parą?
Nuotraukoje: CŽV vadovas Džonas Brenanas vienos spaudos konferencijos metu.
2015.10.23; 06:44