Lėšos už euroobligacijas – jau valstybės ižde


Spalio 22 d. į valstybės iždą įplaukė lėšos už praėjusią savaitę tarptautinėse kapitalo rinkose išplatintas euroobligacijų emisijas.

„Tarptautinių investuotojų parodytas pasitikėjimas Lietuva, kai rekordiškai ilgam laikotarpiui pasiskolinome palankiausiomis sąlygomis per visą šalies skolinimosi istoriją, padės mums ne tik pigiau perfinansuoti ankstesnes skolas, bet ir skirti papildomų lėšų svarbiems, visuomenės gerbūvį užtikrinantiems, projektams“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius. 

Lietuva išleido iš karto dvi (10 ir 20 metų trukmės) euroobligacijų emisijas po 750 mln. eurų ir vienu platinimu pasiskolino didžiausią sumą rinkose per šalies skolinimosi praktiką.

Už 10 metų trukmės euroobligacijų emisiją bus mokamos 1,25 proc. metinės palūkanos – tai žemiausia kaina per Lietuvos skolinimosi istoriją. Palyginimui – mūsų šalis rinkose 10-čiai metų pasiskolino pigiau už Latviją, Slovėniją, Lenkiją, Ispaniją ir Italiją.

20 metų trukmės euroobligacijų emisija – ilgiausia Lietuvos istorijoje ir tik antroji tokia išleista šiemet Centrinės ir Rytų Europos regione. Už ją bus mokama 2,125 proc. metinių palūkanų – tiek pat, kiek už praėjusių metų spalį išplatintą 12 metų trukmės emisiją. Tai reiškia, kad Lietuva pasiskolino 8 metams ilgiau be papildomų sąnaudų.

Pasiskolintomis lėšomis užtikrinamas lėšų rezervas 1 mlrd. eurų vertės euroobligacijų emisijai (už ją mokamos 3,75 proc. metinės palūkanos) išpirkti 2016 m. vasario 10 d. Šiomis lėšomis taip pat bus finansuojamas biudžeto deficitas.

Informacijos šaltinis – Finansų ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

2015.10.23; 06:26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *