Zagrebe nukritęs dronas nešė 120 kg aviacinę bombą


Skraidantys dronas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Zagrebas, kovo 13 d. (ELTA). Kroatijos sostinėje nukritusi bepilotė skraidyklė nešė 120 kg aviacinę bombą, kuri sprogo nuo smūgio į žemę atsiradusioje duobėje. Tai sekmadienį pranešė nacionalinė televizija HRT, remdamasi šaltiniu šalies Gynybos ministerijoje.
 
Pasak šaltinio, ant drono nuolaužų aptikti pėdsakai rodo, kad bomba galėjo sverti iki 120 kg. „Bepilotei skraidyklei įsirėžus į minkštą žemę, sprogimas įvyko išmuštoje duobėje. Jeigu ji (bomba) būtų atsitrenkusi į asfaltą ar betoną, padariniai būtų buvę katastrofiški“, – teigė ji
Naktį į penktadienį viename iš Zagrebo priemiesčių sudužo nežinomas objektas, vėliau jis buvo identifikuotas kaip sovietų gamybos dronas „Tu-141 Striž“. Incidento vietoje buvo girdėti sprogimas. Žmonės nenukentėjo, apgadinti keli automobiliai. Taip pat buvo rasti du parašiutai. Objekto kritimo zona buvo atitverta, vyksta tyrimas.
 
Kroatijos pareigūnų duomenimis, skraidyklė iš pradžių buvo užfiksuota Rumunijos oro erdvėje, paskui apie 40 minučių ji buvo Vengrijos padangėje. Per šį laiką Kroatija nebuvo informuota apie artėjantį objektą.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *