Žalieji tilto žmogeliukai neturi sulaukti Kovo 11-osios 25-mečio


Parlamentinė grupė „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ nuosekliai siekusi, kad Žaliojo tilto skulptūros, okupaciniai simboliai būtų išbraukti iš Kultūros vertybių registro, sveikina Kultūros paveldo centro parengtą išvadą.

Dokumente, kuris parengtas Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos prašymu, teigiama: „Žaliasis tiltas su skulptūromis ir kitomis dalimis yra vientisas sovietų okupacijos laikmečio objektas, kuriame vaizduojami kultūros ministro įsakymu apibrėžti ženklai, todėl galimas sprendimas dėl teisinės apsaugos reikalingumo yra vienas – teisinė apsauga nereikalinga“.

Parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ pirmininko, Seimo nario Arvydo Anušausko manymu, toks sprendimas sudaro prielaidas Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai pagaliau priimti principingą sprendimą.

„Nepaisant artėjančių rinkimų, manau, pilietiškai nusiteikusių vilniečių dauguma sveikintų ir Vilniaus savivaldybės sprendimą nukelti šiuos okupacijos simbolius, kad jos nesulauktų Kovo 11-osios 25-mečio“, – teigia Seimo narys.

A.Anušausko nuomone, Kovo 11-osios 25-metis – gera proga ne tik nuimti „žaliuosius žmogeliukus“ nuo istorinio tilto, bet ir paskelbti konkursą naujam tilto įvaizdžiui, susijusiam su Lietuvos valstybingumu.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2015.02.05; 11:32

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *