Žalioji Vilniaus banga: mieste pasodinta apie 2 tūkst. krūmų


Žalioji Vilniaus banga: mieste pasodinta apie 2 tūkst. krūmų. Vilniaus m. savivaldybės nuotr.

Žalioji Vilniaus banga šeštadienį nusidriekė Savanorių prospektu, viena ilgiausių ir intensyviausio eismo Vilniaus gatvių. Apie 200 vilniečių, tarp jų – savivaldybės įmonių ir greta dirbančių verslų darbuotojai, mokyklų mokiniai ir mokytojai, Naujamiestyje pasodino apie 2 tūkst. krūmų, augalai užpildė jau esančių ir naujai pasodintų medžių pomedžius.
 
Talkininkai darbavosi keliomis kryptimis: Ukrainos ambasados J. Basanavičiaus gatvėje link ir  Savanorių žiedo link. Šeštadienį pasodinta 14-os rūšių, įvairių formų, kvapų ir spalvų krūmų: japoninių ir pilkųjų lanksvų, paprastųjų alyvų, kalninių serbentų, žvilgančiųjų kaulenių, veigelių, baltųjų sedulų, juoduogių šeivamedžių, tarpinių forsitijų, paprastųjų jazminų, šermukšnialapių lanksvūnių, paprastųjų putinų. Šį pavasarį čia jau pasodinta liepų, ąžuolų, maumedis, šermukšnių, beržų. Ant medžių tvirtinimo kuoliukų užklijuoti iniciatyvos „Žalioji banga“ lipdukai, žymintys augalų pasodinimo metus.
 
Likusius sodinukus pasodins savivaldybės želdynų specialistai – šį pavasarį Savanorių prospekte iš viso sužaliuos 190 naujų medžių ir 9 500 krūmų. Žaliosios bangos startas paskelbtas 2021 metų rudenį, kai vilniečiai buvo pakviesti prisijungti prie Konstitucijos prospekto želdinimo – tada buvo pasodinta daugiau nei 1000 sedulų krūmų ir daugiau nei 70 medžių.
 
„Miestai neišvengiamai yra betono džiunglės, bet labai gerai, kai čia įsilieja ir gamta. Tad reikia vertinti nors ir mažiausią jos lopinėlį. Savivaldybė gali daug ką padaryti viena, bet gera žalią miestą kurti drauge su visais vilniečiais, smagu pamatyti, kokias geras emocijas kelia pats procesas bendruomenei, o svarbiausia, pavasaris čia pat, tad rezultatas netrukus pasimatys. Želdiniai itin pakeičia gatvės įvaizdį”, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Žalioji Vilniaus banga: mieste pasodinta apie 2 tūkst. krūmų. Vilniaus m. savivaldybės nuotrauka
 
„Šis veiksmas, kurį mes šiandien darome, turi prasmę ne tik kaip miesto puošimas, tai pokytis ateičiai. (…) Vasarą metinė temperatūra jau yra pakilusi dviem laipsniais. Tai daug. (…) Tam, kad sumažintume šilumos salą mieste, turime turėti daugiau žalumos. Miestai, kurie spės tai padaryti, adaptuosis prie klimato kaitos ir laimės, juose gyventi bus geriau. Miestai, kurie to nepadarys dabar, nebus tokie patrauklūs gyventi”, – sakė bendruomenės atstovas, Lietuvos pėsčiųjų asociacijos prezidentas, sinoptikas Silvestras Dikčius.
 
Per pavasarinį želdinimą mieste Savivaldybės lėšomis bus pasodinta apie 1 140 medžių, mažiausiai antra tiek jų pasodins bendruomenės ir socialiai atsakingos įmonės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.04.10; 07:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *