Žemės drebėjimas Irane: žuvo mažiausiai trys žmonės, daugiau kaip 800 sužeista


Žemės drebėjimas Irane. EPA – ELTA foto

Teheranas, sausio 29 d. (dpa-ELTA). Per 5,9 balo stiprumo žemės drebėjimą Irano šiaurės vakaruose žuvo mažiausiai trys žmonės ir daugiau kaip 800 sužeista.
 
Apie 60 sunkiai sužalotų žmonių buvo skubiai operuojami gretimose ligoninėse ir beveik visiems jiems pavojus jau nebegresia, pranešė vietos sveikatos apsaugos tarnyba, remdamasi valstybiniu transliuotoju IRIB.
 
Žemės drebėjimo epicentras buvo Vakarų Azerbaidžano provincijos Chojaus mieste, šeštadienio vakare paskelbė Irano žiniasklaida. Remiantis pranešimais, Chojaus mieste ir dešimtyse kitų vietovių pasienio su Turkija regione apgriauta nemažai pastatų.
 
Anot vietos valdžios institucijų, naktį vietovę supurtė 12 pakartotinių smūgių. Potsdamo tyrimų centro „Geo Research Centre Potsdam“ duomenimis, šeštadienio vakarą apie 21.44 val. vietos laiku žemės drebėjimas įvyko 10 km gylyje.
 
Irano vyriausybė į nukentėjusias vietoves iškart išsiuntė Raudonojo Pusmėnulio gelbėtojus. Baiminantis tolesnių požeminių smūgių, daugiau nei  70 000 šeimų, nepaisant stingdančio šalčio, teko praleisti naktį lauke.
 
Sausio 18 dieną tame pačiame regione taip pat įvyko žemės drebėjimas, per kurį buvo sužeista bent 120 žmonių ir apgriauta šimtai pastatų.
 
Rita Vidugirienė (ELTA)
 
2023.01.30; 05:00
print