Per dvi Pakistano skaudžias transporto nelaimes žuvo mažiausiai 51 žmogus


Per dvi Pakistano skaudžias transporto nelaimes žuvo mažiausiai 51 žmogus. EPA-ELTA nuotr.

Pešavaras, sausio 29 d. (AFP-ELTA). Sekmadienį vakarų Pakistane per dvi atskiras avarijas – nuo tilto nugarmėjus autobusui ir apvirtus  moksleivius gabenusiam laiveliui – žuvo mažiausiai 51 žmogus.
 
Patvirtintais duomenimis, Pakistano pietvakarinėje Beludžistano provincijoje nuo tilto nulėkus ir užsiliepsnojus autobusui žuvo mažiausiai 41 žmogus, sekmadienį pranešė vyriausybės pareigūnas.
 
„Žuvusiųjų kūnai… neatpažįstami“, – avarijos vietoje sakė Hamza Anjumas, Beludžistano provincijos Lasbelos rajono vyresnysis pareigūnas, pridūręs, kad trys žmonės buvo išgelbėti. Autobusas, kuriuo važiavo 48 keleiviai, atsitrenkė į tilto atramą ir nuriedėjo nuo kelio.
 
„Manoma,  kad vairuotojas galėjo užmigti prie vairo“, – sakė H. Anjumas. Jis taip pat neatmetė galimybės, kad vairuotojas galėjo viršyti greitį ilgos bei tolimos kelionės metu –  tarp Beludžistano provincijos centro Kvetos ir pietinio Karačio uostamiesčio.
 
Tuo tarpu Chaibero Pachtunchvos provincijoje apsivertus laiveliui nuskendo bent dešimt moksleivių, praneša pareigūnai.
 
Pasak policijos pareigūno Mir Raufo, iš Tanda Dam ežero ištraukti žuvusieji buvo 7–14 metų amžiaus.
 
Iš vandens buvo išgelbėta 11 vaikų, šešių būklė kritinė. Laiveliu plaukė 25-30 mokinių. Devyni žmonės tebėra dingę vandenyse, pranešė vietos policija.
 
Pakistane keleiviniai autobusai ir furgonai paprastai būna perpildyti, vairuotojai dažnai nesilaiko kelių eismo taisyklių, todėl skaudžios eismo nelaimės šioje šalyje – gana dažnas reiškinys. Praėjusių metų lapkritį mikroautobusas nugarmėjo į gilų vandens pripildytą griovį – žuvo dvidešimt keleivių, tarp jų, vienuolika vaikų. O pernai rugpjūtį Multano miesto pakraštyje, autobusui susidūrus su naftos cisterna, taip pat žuvo 20 žmonių.
 
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 2018 metais Pakistano keliuose žuvo per 27 000 žmonių.
 
Rita Vidugirienė (ELTA)
 
2023.01.30; 06:02
print