Žemės drebėjimo Indonezijoje aukų – jau 268


Žemės drebėjimo Indonezijoje aukų – jau 268. EPA-ELTA nuotr.

Džakarta, lapkričio 22 d. (dpa-ELTA). Indonezijoje toliau daugėja pirmadienį įvykusio 5,6 balo stiprumo žemės drebėjimo aukų. Antradienį Nacionalinė nelaimių valdymo agentūra pranešė, kad žuvusiųjų skaičius jau siekia 268.
 
Agentūros duomenimis, dingusiu laikomas dar 151 asmuo. Sužeidimų patyrė daugiau nei 1 tūkst. žmonių, o dar apie 58 tūkst. buvo priversti palikti savo namus. Pasak Nacionalinės paieškų ir gelbėjimo agentūros, stichija apgadino per 2,3 tūkst. pastatų.
 
Žemės drebėjimo Indonezijoje aukų – jau 268. EPA-ELTA foto

Drebėjimas įvyko dienos metu, apie 13 val. 21 min. vietos (20 val. 21 min. Lietuvos) laiku. Jo epicentras buvo už maždaug 10 kilometrų į pietvakarius nuo labiausiai nukentėjusio Siandžuro miesto. Virpesius, be kita ko, pajuto sostinė Džakarta, kur siūbavo aukšti pastatai. Cunamio pavojus nepaskelbtas.
 
Antradienį labiausiai paveiktose vietovėse apsilankė prezidentas Joko Widodo. Jis pažadėjo 100 mln. Indonezijos rupijų (6,2 tūkst. eurų) paramą apgadintų namų gyventojams.
 
Indonezija yra išsidėščiusi vadinamajame Ramiojo vandenyno ugnies žiede, kuris pasižymi itin dideliu seisminiu aktyvumu. Dėl to žemės drebėjimai šiame salyne yra dažnas reiškinys.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2022.11.23; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *