Žmogus, kurio bijo Vladimiras Putinas


Pradėsiu nuo to, kad visi „grasinimai“ Putino Rusijos adresu, skambantys iš užsienio, atrodo atvirai juokingai. Į tai, kuo šiandien grasina arba gali grasinti dabartinei Rusijai kad ir Obama, kad ir Merkel, kad ir JTO, NATO ir ES kartu paėmus, Putinui, švelniai tariant, nusispjauti.

Ciniškas ir apskaičiuojantis Rusijos diktatorius puikiai supranta tai, kas svarbiausia, – niekas su juo dėl Ukrainos nekariaus. Ir tai svarbiausia. O sankcijos?

Paimkim Iraną, jau ketvirtą dešimtmetį gyvenantį su rūsčiomis Vakarų sankcijomis. Taip, Iranas turi ekonominių sunkumų. Na ir kas iš to? Didvyriška iraniečių tauta, būdama ištikima islamui, didvyriškai įveikia visus tuos sunkumus. O tie iraniečiai, kurie patys nenori įveikinėti tų sunkumų arba kitus ragina taip daryti, turi reikalų su specialiosiomis institucijomis, kurios aiškiai, prieinamai ir, svarbiausia, greitai išaiškina jiems, kaip giliai jie klysta.

Tas pats ir Rusijoje, kur dabar daugelis paprasčiausiai bijo pasisakyti prieš Putiną dėl tų pačių priežasčių kaip ir Irane. Tad ekonominėmis sankcijomis Rusijos nenugąsdinsi. Tai ką daryti? Yra vienas būdas, tiksliau – vienas žmogus, kuris gali akimirksniu sustabdyti agresiją Ukrainoje.

Tas žmogus – Jozefas Blateris, jis šveicaras. J.Blateris vadovauja Tarptautinei futbolo federacijai (sutrumpintai – FIFA). FIFA – šiandien vienintelė organizacija pasaulyje, kurios potvarkius vykdo absoliučiai visi. Tereikia kam nors pažeisti FIFA įstatus, ar Afrikos dykumoje, ar Amazonės džiunglėse, ar Šiaurės Korėjoje, kai tuojau gauna laišką iš FIFA. Tai, kas parašyta laiške, nemurmėdami vykdo ir demokratiškai išrinkti prezidentai, bijantys suvalgyti didesnį kąsnį valdžios sąskaita, ir kruvinieji diktatoriai, valgantys pusryčiams savo pavaldinius.

Kuo gi jiems visiems grasina FIFA? Kodėl jie visi taip bijo storulio dėdulės Jozefo, komfortiškai įsitaisiusio Ciuriche? Pasirodo, yra ko bijoti. Pasirodo, yra šių laikų pasaulyje ginklas, baisesnis už branduolinę bombą, genų modifikaciją ir globalinį atšilimą. Tas ginklas – dalyvavimas pasaulio futbolo čempionate.

Dėl to dalyvavimo visos pasaulio šalys, nepriklausomai nuo dydžio, gyventojų skaičiaus, ekonominio potencialo, viešpataujančios religijos ir viso, kas svarbiausia, pasirengusios besąlygiškai klausyti pono J.Blaterio.

Prisiminkime 1998 metus, kai jau čia minėtas Iranas ir Jungtinės Amerikos Valstijos praktiškai vos nekariavo. Bet kai burtai suvedė tas komandas pasaulio čempionate Prancūzijoje, nė viena iš komandų neatsisakė žaisti. Žaidėjai paspaudė vieni kitiems rankas, po to ramiai žaidė futbolą. Priežastis paprasta – atsisakius žaisti, būtų pašalinti iš FIFA, o tai ir Amerikai, ir Iranui buvo baisiau už karą.

Galima pateikti dar dešimtinę pavyzdžių, kai dėl grėsmės būti pašalintiems iš pasaulinės futbolo organizacijos FIFA rekomendacijas vykdė patys atgrasiausi politiniai režimai.

Dabar FIFA turi puikią dingstį pagrasinti Rusijai pašalinimu už agresiją prieš Ukrainą. Taip jau buvo nutikę 1992 metais Jugoslavijai, kurios, beje, jau nebėra. Patikslinsiu – nereikia šalinti Rusijos iš FIFA. Pakanka tik pagąsdinti.

Sakysite, kad Rusija gali politiniais sumetimais nepaisyti dalyvavimo pasaulio čempionate šių metų birželį? Tada pasiskaitykite FIFA Įstatus, kur parašyta, kad šalis, pašalinta iš šios organizacijos, ne tik kad negali žaisti jokiame oficialiame tarptautiniame futbolo turnyre. Su tos šalies komandomis negalima žaisti net neoficialiuose mačuose. Kas žais, tas irgi bus pašalintas. Tokios izoliacijos Rusija tikrai neištvers. Tai jums ne embargo Rusijos naftos ar dujų eksportui, kurio kol kas nėra ir kuriuo Putino tikrai neišgąsdinsi.

Šiandien futbolas – tai pasaulinis voratinklis, kliudantis praktiškai visus. Iškritus iš pasaulinio futbolo, tu iškrenti iš šių laikų pasaulio. Tai supranta visi, todėl ir bijo J.Blaterio ir jo vadovaujamos FIFA.

Tiesa, yra vienas niuansas. Pats J.Blateris toli gražu nėra be nuodėmių. Būtent jis sėdėjo prie sekundometro 1972 metais per JAV–SSSR olimpinį krepšinio mačą Miunchene. Būtent jis po to, kai nuaidėjo sirena, paskelbusi amerikiečių pergalę, pareiškė, kad liko dar trys sekundės, per kurias sovietų komanda suspėjo pergalingai pataikyti į krepšį.

Šiandien aplink J.Blaterį nebeliko vietos kur ženklinti. Jis jau daugelį metų atvirai kaltinamas korupcija, o po to, kai 2018 ir 2022 metų pasaulio futbolo finalai buvo atiduoti Rusijai ir Katarui, tie kaltinimai pasipylė paprasčiausiai kaip lavina.

Kol kas neįmanoma įrodyti, kad J.Blateris nupirktas, bet visa tai turima omenyje. Kaip tik todėl dabar ponas Jozefas turi puikia galimybę nusiplauti visus kaltinimus, pagrasindamas lyg ir nusipirkusiai jį Rusijai pašalinti iš FIFA, ir taip išsaugoti taiką planetoje ir Ukrainos vientisumą.

Nes būtent Jozefas Blateris yra tas vienintelis visame pasaulyje žmogus, kurio iš tikrųjų bijo Vladimiras Putinas.

Nuotraukoje: įtakingasis Jozefas Blateris.

Informacijos šaltinis – dynamo.kiev.ua

2014.05.14; 06:55

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *