Replika prieš II prezidento rinkimų turą


Lietuva vėl gali tapti ES skambiausioji styga. Panašiai, kaip su laukinių referendumu dėl žemės nepardavimo doriems europiečiams, pamilusiems Lietuvą. Taigi, II ture išrinksime prezidentą. Nepartinę Dalią Grybauskaitę arba partinį Zigmantą Balčytį.

Esminis skirtumas tarp kandidatų – ilgametė partinė Z. Balčyčio priklausomybė nuo visų Mykolo Brazausko machinacijų sau ir draugeliams, "Draugysčių", "Alitų" ir t.t., ir visiška Grybauskaitės nepriklausomybė nuo klanų ir oligarchų.

Kai dėl D. Grybauskaitės, tai čia viskas aišku. Laimėjusi ji tiesiog toliau eis savo pareigas. O štai laimėjus Z. Balčyčiui ne viskas taip paprasta.

Ims ekskomunistų entuziastai, Uspaskicho, Paksulio, Tomaševskio garbintojai, ir nubalsuos iš inercijos ir už Z. Balčytį – prezidentą, ir už Z. Balčytį – europarlamentarą.

Ir štai nauja politinė situacija ant Lietuvos. Paskaičiuoja Z. Balčytis – prezidentas, kad Z. Balčyčio – europarlamentaro pajamos su išeitine dviejų kadencijų pašalpa Briuselyje kur kas didesnės negu prezidento Lietuvoje. Be to, Briuselyje europarlamentaro stažui pakanka muses gaudyti, o Vilniuje ir atsakomybė, ir žiniasklaidos patyčios, ir patarėjais iš ekskomunistų (kokius partija skirs, tokių norės) nelabai pasitikėti gali.

Ir Valdemarui, Rolandui, Viktorui už paramą reikės kaip nors atsilyginti, ką ne taip paprasta šiais laikais po Paksulio istorijos su žemaičių plentais padaryti. O čia – dingai Briuselyje ir niekam ačiū, išskyrus gimtąją partiją. Ir, tarkime, nutaria Zigmantas Balčytis atsisakyti prezidento posto!

Tik ką tokiu atveju Lietuvai daryti? 

Nuotraukoje: replikos autorius Kastytis Stalioraitis, buvęs ilgametis užsienio informacijos analitikas Lietuvos Seime.

2014.05.13; 21:55

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *