Žvalgyba: Kremlius rengia provokaciją Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje


Kyjivas, kovo 9 d. (Ukrinform-ELTA). Artimiausiu metu Rusija planuoja įvykdyti plataus masto provokaciją Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje, kurią nušviesti patikėta Rusijos propagandistui Vladimirui Solovjovui.
 
Tai ketvirtadienį „Telegram“ kanale pranešė Gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba, kuria remiasi „Ukrinform“.
 
„Gauta informacijos, kad artimiausiu metu Rusijos karinė-politinė vadovybė planuoja įvykdyti plataus masto provokaciją Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje. Jos išsamiai nušviesti į Baltarusiją turi atvykti pagrindinis Rusijos propagandistas V. Solovjovas. Kovo 11 d. planuojama organizuoti televizijos ir radijo tiltą bei tiesioginę transliaciją iš įvykių vietos Rusijos propagandinei žiniasklaidai“, – rašoma pranešime.
 
Žvalgybos duomenimis, šiuo tikslu į Baltarusijos teritoriją jau atvyksta kelios rusų grupės.
 
„Tikriausiai okupantų planai susiję su infrastruktūros objektų naikinimu ir galimomis civilių aukomis“, – teigia Vyriausioji žvalgybos valdyba.
Ji pažymi, kad provokacijos tikslas – „sudaryti priešišką Baltarusijos piliečių nuomonę apie Ukrainą ir užtikrinti visapusišką šalies ginkluotųjų pajėgų dalyvavimą kare Rusijos pusėje“.
 
Valdybos atstovai pabrėžė, kad Ukraina nevykdo jokių kovinių operacijų Baltarusijos teritorijoje.
 
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, kovo 7 d. Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos atstovas Andrijus Demčenka pareiškė, kad pasieniečiai fiksuoja Baltarusijoje parengtų Rusijos dalinių perkėlimą iš Baltarusijos.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.03.10; 08:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *