Si Dzinpingas prisaikdintas trečiajai Kinijos prezidento kadencijai


Kinijos prezidentas Si Dzinpingas. EPA – ELTA nuotr.

Pekinas, kovo 10 d. (AFP-ELTA). Si Dzinpingas penktadienį trečią kartą tapo Kinijos prezidentu, taip įgyvendindamas savo karjeros etapą, per kurį jis tapo galingiausiu šalies vadovu per kelias kartas.
 
Kinijos parlamentas paklusniai balsavo už Si po to, kai spalio mėnesį jis užsitikrino dar penkerius metus kaip Kinijos komunistų partijos (KKP) vadovas.
 
Nuo to laiko 69 metų Si atlaikė plataus masto protestus dėl savo nulinio COVID politikos ir daugybės žmonių mirtis po to, kai tos politikos buvo atsisakyta.
 
Tokių klausimų buvo vengiama šią savaitę vykstančiame Nacionaliniame liaudies kongrese (NPC) – kruopščiai surežisuotame renginyje, kuriame naujuoju premjeru taip pat bus paskirtas Si sąjungininkas Li Čiangas.
 
Penktadienį delegatai vienbalsiai patvirtino Si trečiąjai Kinijos prezidento kadenciją ir perrinko jį šalies Centrinės karinės komisijos vadovu.
Pekino Didžioji liaudies salė – didžiulis valstybinis pastatas Tiananmenio aikštės pakraštyje – buvo išpuošta raudonais kilimais ir transparantais, skirtais svarbiam balsavimui, muzikinį foną kūrė karinis orkestras.
 
Skaitmeninis monitorius scenos pakraštyje skelbė galutinį balsų skaičių – visi 2 952 balsai buvo atiduoti už tai, kad Si būtų paskirtas dar vienai kadencijai.
 
Po šio pranešimo delegatai karštai deklaravo ištikimybę Kinijos konstitucijai, taip parodydami lojalumą ir vieningumą.
 
Si iškėlė dešinį kumštį, o kairę ranką padėjo ant raudona oda įrištos Kinijos konstitucijos. Priesaikoje, kurią tiesiogiai visai šaliai transliavo valstybinė televizija, jis pažadėjo „kurti klestinčią, stiprią, demokratinę, civilizuotą, harmoningą ir didelę modernią socialistinę šalį“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2023.03.10; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *