Banginis, nugaišęs dėl teršalų jūroje. EPA – ELTA nuotr.

Išsiliejus naftai, Izraelis sekmadienį uždarė savo Viduržemio jūros paplūdimius. Piliečiai buvo paraginti nesimaudyti ir nesportuoti pakrantėje. Aplinkos užterštumas gali kelti pavojų sveikatai, sakoma pranešime.
 
Praėjusiomis dienomis išsiliejusi nafta smarkiai užteršė Izraelio paplūdimius. Ypač nukentėjo gyvūnija. Daug jūros gyvūnų, pavyzdžiui, vėžliai buvo padengti juoda, lipnia mase. Jaunas banginis rastas išmestas į krantą be gyvybės ženklų.
 
Izraelio žiniasklaidos pranešimais, prieš šalies krantų į jūrą išsiliejo dešimtys tonų naftos. To priežastis kol kas nežinoma. Tūkstančiai savanorių savaitgalį padėjo valyti paplūdimius. Tačiau vėliau kai kurie jų, anot žiniasklaidos, skundėsi prasta savijauta. Izraelio gamtos ir parkų administracijos pirmininkas Schaulas Goldsteinas kalbėjo apie didžiausią gamtos katastrofą per pastaruosius metus.
 
Izraelio premjeras Benyaminas Netanyahu sekmadienį apsilankė paplūdimyje netoli Ašdodo. Jis sakė, kad Aplinkos ministerija parengs paplūdimių valymo planą. Per pokalbius su pietine kaimyne Egipte buvo pasiūlyta, kad laivai Viduržemio jūroje ateityje būtų varomi aplinkai nekenksmingais degalais.
 
„Jei bendradarbiaus kelios šalys, per kelerius metus galime pasiekti didelių pokyčių – kad jūra, žemė ir paplūdimiai liktų švarūs“, – kalbėjo pemjeras.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.22; 07:00

Nepaisydama tarptautinės kritikos, Japonija po daugiau kaip 30 metų pertraukos oficialiai atnaujino komercinę banginių medžioklę. Pirmadienį iš Japonijos uostų į medžioklę išplaukė banginių medžioklės laivai.
 
Prieš dieną Japonija oficialiai pasitraukė iš Tarptautinės banginių medžioklės komisijos (TBMK).
 
Japonija 1986 metais pasižadėjo laikytis pasaulinio banginių medžioklės moratoriumo, kurį paskelbė TBMK, ir nevykdyti komercinės banginių medžioklės, nors tuo pačiu tvirtino, kad banginių medžioklė ir jų mėsos vartojimas yra japonų tradicijų dalis.
 
Kaip teigiama, Japonija nevisiškai paisė moratoriumo ir medžiojo banginius Ramiojo vandenyno šiaurinėje dalyje ir Antarkties vandenyse, bet tvirtino, kad banginiai žudomi tik mokslinių tyrimų tikslais.
 
Teigiama, kad Japonija nuo to laiko kiekvienais metais sumedžiojo šimtus banginių ir pardavinėjo jų mėsą. 2017-2018 banginių medžioklės sezono metu Japonijos jūreiviai sumedžiojo 333 mažuosius ruožuočius, iš kurių daugiau kaip 120 buvo nėščios banginių patelės.
 
Pernai gruodį Tokijas paskelbė, kad pasitrauks iš TBMK ir oficialiai atnaujins savo vandenyse komercinę banginių medžioklė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.02; 04:00