Japonija atnaujina banginių medžioklę


Nepaisydama tarptautinės kritikos, Japonija po daugiau kaip 30 metų pertraukos oficialiai atnaujino komercinę banginių medžioklę. Pirmadienį iš Japonijos uostų į medžioklę išplaukė banginių medžioklės laivai.
 
Prieš dieną Japonija oficialiai pasitraukė iš Tarptautinės banginių medžioklės komisijos (TBMK).
 
Japonija 1986 metais pasižadėjo laikytis pasaulinio banginių medžioklės moratoriumo, kurį paskelbė TBMK, ir nevykdyti komercinės banginių medžioklės, nors tuo pačiu tvirtino, kad banginių medžioklė ir jų mėsos vartojimas yra japonų tradicijų dalis.
 
Kaip teigiama, Japonija nevisiškai paisė moratoriumo ir medžiojo banginius Ramiojo vandenyno šiaurinėje dalyje ir Antarkties vandenyse, bet tvirtino, kad banginiai žudomi tik mokslinių tyrimų tikslais.
 
Teigiama, kad Japonija nuo to laiko kiekvienais metais sumedžiojo šimtus banginių ir pardavinėjo jų mėsą. 2017-2018 banginių medžioklės sezono metu Japonijos jūreiviai sumedžiojo 333 mažuosius ruožuočius, iš kurių daugiau kaip 120 buvo nėščios banginių patelės.
 
Pernai gruodį Tokijas paskelbė, kad pasitrauks iš TBMK ir oficialiai atnaujins savo vandenyse komercinę banginių medžioklė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.02; 04:00
print