Rusijos karinis orlaivis

Kyjivas, vasario 19 d. (ELTA). Rusija dislokavo savo lėktuvus už mažiausiai 200 km nuo Ukrainos valstybės sienos, kad jų nepasiektų Ukrainos karių ugnis.
 
Tai sekmadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovo Andrijaus Jusovo komentaru leidiniui „Kyiv Post“.
 
Pasak pareigūno, Rusija savo aviacijos bazėse šalies vakaruose yra sukaupusi šimtus lėktuvų ir sraigtasparnių, tačiau masinė oro ataka prieš Kijevą mažai tikėtina.
 
„Mes turime informacijos apie maždaug 450 taktinės aviacijos lėktuvų (ne strateginių bombonešių) ir apie 300 sraigtasparnių, iš kurių pusė yra smogiamieji. Jie dislokuoti daugiausia Rusijos Federacijos teritorijoje už ne mažiau kaip 200 km nuo sienos, įvairiose vietose, bet už mūsų apšaudymo ribų“, – sakė A. Jusovas.
 
Jis pažymėjo, jog Rusijos aerodromai ir aviacijos priemonės sąmoningai išdėstyti 200 km ar didesniu atstumu nuo Ukrainos sienos, kad nepatektų į galimą 80 kilometrų HIMARS salvės smūgio zoną.
 
Rusijos naikintuvas. EPA – ELTA nuotr.

Naujausiais žvalgybos duomenimis, Rusija gali panaudoti lėktuvus Ukrainos rytuose.
 
„Rusijos puolimas rytuose tęsiasi, ir tai yra Putino plano iki kovo pabaigos užimti Donecko ir Luhansko sričių teritorijas realizavimas“, – pridūrė jis.
 
Bet V. Jusovas mano, kad dabartinis Kremliaus bandymas užkariauti rytinius Ukrainos regionus baigsis nesėkme tiek su lėktuvais, tiek be jų.
 
Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas pabrėžė, kad Ukraina turi stiprinti oro gynybą ir aviaciją, taip pat ir Jungtinėse Valstijose pagamintais ketvirtos kartos naikintuvais F-16.
 
Anksčiau „The Financial Times“ pranešė, kad, Vakarų žvalgybos duomenimis, Rusija telkia lėktuvus prie sienos su Ukraina.
 
Bet Oro pajėgų vadovybės atstovas Jurijus Ihnatas paneigė šiuos duomenis. Anot jo, rusai negali telkti savo lėktuvų ir sraigtasparnių prie Ukrainos sienų, nes aviacijai reikia aerodromų ir kitos infrastruktūros.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.02.20; 05:00

Vladimiras Putinas. EPA – ELTA nuotr.

Maskva, lapkričio 18 d. (AFP-ELTA). Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Vakarai „eskaluoja“ Ukrainos konfliktą rengdami pratybas Juodojoje jūroje ir skraidindami bombonešius prie Rusijos sienų. Tuo metu JAV kaltina Maskvą dėl karių telkimo netoli Ukrainos.
 
„(Mūsų) Vakarų partneriai eskaluoja situaciją tiekdami Kijevui mirtinus modernius ginklus ir vykdydami provokuojančius karinius manevrus Juodojoje jūroje“, – sakė V. Putinas. Kalbėdamas Užsienio reikalų ministerijai jis teigė, kad Vakarų bombonešiai skraido „už 20 km nuo mūsų sienos“.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.11.19; 00:01

Rusijos prezidentas ir vyriausiasis Rusijos ginkluotųjų pajėgų vadas Vladimiras Putinas ketvirtadienio naktį dalyvavo strateginėse šalies branduolinių pajėgų pratybose ir stebėjo keturių balistinių raketų paleidimą, penktadienį pranešė prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas.

Remiantis pranešimais, trys tarpžemyninės balistinės raketos buvo paleistos iš branduoline energija varomų povandeninių laivų, o viena raketa išbandyta iš Plesecko kosmodromo Rusijos šiaurėje. Visi pratybose naudoti taikiniai buvo sėkmingai sunaikinti.

Rusijos gynybos ministerijos teigimu, pratybose taip pat dalyvavo strateginiai „Tupolev“ bombonešiai „Tu-160“, „Tu-95MS“ ir „Tu-22M3“. Bombonešiai kilo iš karinių oro pajėgų bazių „Ukrainka“, „Engels“ ir „Shaikovka“ ir iš jų prieš antžeminius taikinius Kamčiatkoje, Komijos respublikoje ir Kazachstane buvo paleistos sparnuotosios raketos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.28; 00:01

Antono Chodasevičiaus publikacija "Rusijos naikintuvai uždengs sąjungininkų oro erdvės skylę", pasirodžiusi rusiškame leidinyje "Nezavisimaja gazeta", – verta dėmesio. Čia aptariamos Rusijos karinių oro pajėgų bazės steigimo Baltarusijoje perspektyvos.

Pasak straipsnio autoriaus, Baltarusijos opozicija šį žingsnį vadina okupacija, o kariniai ekspertai įsitikinę, jog Baltarusijos prezidento susitarimo esmė – siekis bet kokia kaina išlaikyti valdžią.

Pažymima, kad Europos Sąjunga vis dar nelinkusi įžvelgti grėsmių naujame karinio bendradarbiavimo tarp Rusijos ir Baltarusijos etape. 

Continue reading „Rusijos naikintuvai uždengs sąjungininkų oro erdvės skylę”

Anot amerikiečių valdininkų, Rusijos branduolinės pajėgos vasario pabaigoje – kovo pradžioje surengė plataus masto pratybas – bandomąjį strateginės ir taktinės branduolinės ginkluotės gabenimą arti Europos, tvirtina “The Washington Times”.

„Pratybos sukėlė nerimą Pentagonui ir JAV kariuomenės vadovybei Europoje, nes tai buvo pirmieji panašūs manevrai per 20 metų. Be to, juose numatoma aukštesnė Rusijos branduolinių jėgų kovinė parengtis“, – rašo žurnalistas Billas Gertzas.

Continue reading „Pentagonas nerimauja dėl to, kad Rusija pradėjo plataus masto branduolines pratybas”

desantnica

Rusijos Federacijos Rytų karinės apygardos spaudos tarnyba pirmadienį pranešė, kad iki šių metų pabaigos apygardą pasieks naujos priešlėktuvinės gynybos (PLG) zenitinės raketų sistemos (ZRS) „Tor-M2U“.

Jos papildys šiuo metu ginkluotėje esančius zenitinius raketų kompleksus (ZRK) „Osa“.

XXX

Kaip informavo Gynybos ministerijos atstovas, rugpjūčio 10–16 dienomis Ašuluko poligone organizuojami Oro–kosmoso gynybos kariuomenės mokymai, kurių metu vyks kovinis šaudymas zenitinių raketų kompleksais S-400.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: derybos dėl 201-osios bazės Tadžikistane tęsiasi”