Rusija slepia savo aviaciją nuo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų smūgių šalies gilumoje


Rusijos karinis orlaivis

Kyjivas, vasario 19 d. (ELTA). Rusija dislokavo savo lėktuvus už mažiausiai 200 km nuo Ukrainos valstybės sienos, kad jų nepasiektų Ukrainos karių ugnis.
 
Tai sekmadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovo Andrijaus Jusovo komentaru leidiniui „Kyiv Post“.
 
Pasak pareigūno, Rusija savo aviacijos bazėse šalies vakaruose yra sukaupusi šimtus lėktuvų ir sraigtasparnių, tačiau masinė oro ataka prieš Kijevą mažai tikėtina.
 
„Mes turime informacijos apie maždaug 450 taktinės aviacijos lėktuvų (ne strateginių bombonešių) ir apie 300 sraigtasparnių, iš kurių pusė yra smogiamieji. Jie dislokuoti daugiausia Rusijos Federacijos teritorijoje už ne mažiau kaip 200 km nuo sienos, įvairiose vietose, bet už mūsų apšaudymo ribų“, – sakė A. Jusovas.
 
Jis pažymėjo, jog Rusijos aerodromai ir aviacijos priemonės sąmoningai išdėstyti 200 km ar didesniu atstumu nuo Ukrainos sienos, kad nepatektų į galimą 80 kilometrų HIMARS salvės smūgio zoną.
 
Rusijos naikintuvas. EPA – ELTA nuotr.

Naujausiais žvalgybos duomenimis, Rusija gali panaudoti lėktuvus Ukrainos rytuose.
 
„Rusijos puolimas rytuose tęsiasi, ir tai yra Putino plano iki kovo pabaigos užimti Donecko ir Luhansko sričių teritorijas realizavimas“, – pridūrė jis.
 
Bet V. Jusovas mano, kad dabartinis Kremliaus bandymas užkariauti rytinius Ukrainos regionus baigsis nesėkme tiek su lėktuvais, tiek be jų.
 
Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas pabrėžė, kad Ukraina turi stiprinti oro gynybą ir aviaciją, taip pat ir Jungtinėse Valstijose pagamintais ketvirtos kartos naikintuvais F-16.
 
Anksčiau „The Financial Times“ pranešė, kad, Vakarų žvalgybos duomenimis, Rusija telkia lėktuvus prie sienos su Ukraina.
 
Bet Oro pajėgų vadovybės atstovas Jurijus Ihnatas paneigė šiuos duomenis. Anot jo, rusai negali telkti savo lėktuvų ir sraigtasparnių prie Ukrainos sienų, nes aviacijai reikia aerodromų ir kitos infrastruktūros.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.02.20; 05:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *