Tęsiantis nesutarimams dėl „Brexito“, britų policija paragino visus politikus ir aktyvistus savo veiksmais dar labiau nekaitinti ir taip įtemptos padėties šalyje. Negalima kurstyti žmonių, pavyzdžiui, savo kalbomis, Londone sakė Policijos vadų tarybos NPCC pirmininkas Martinas Hewittas. Anot jo, apie 10 000 specialiai apmokytų policininkų bus pasirengę per 24 valandas reaguoti į incidentus netvarkingo išstojimo iš ES atveju. „Mes esame neįtikėtinai įkaitusioje atmosferoje“, – kalbėjo M. Hewittas. Tačiau tai esą tik atsargumo priemonės. NPCC, be kita ko, koordinuoja policijos darbą Didžiojoje Britanijoje.

Jungtinėje Karalystėje auga būgštavimai dėl galimo išstojimo iš ES be sutarties balandžio 12-ąją. Tai turėtų rimtų padarinių ekonomikai ir daugybei kitų gyvenimo sričių. Vyriausybė ir opozicijoje esantys leiboristai susitiko visą dieną truksiančių konsultacijų, kad galbūt rastų kompromisą įstrigusiame „Brexito“ ginče.

Bendruomenių Rūmai Londone vėlų trečiadienio vakarą padidino spaudimą ministrei pirmininkei Theresai May: parlamentarai pritarė įstatymui, kuris įpareigoja vyriausybę dar kartą prašyti ES atidėti „Brexitą“. Tikslas yra užkirsti kelią šalies pasitraukimui iš ES be sutarties.

Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2019.04.05; 07:10

Džulijanas Asandžas. EPA – ELTA nuotr.

Organizacijos „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange`as galiausiai turės palikti Ekvadoro ambasadą Londone. Tai penktadienį Madride pareiškė Ekvadoro prezidentas Leninas Morenas.

„Taip. Bet tai turi būti pasiekta dialogu, – atsakė valstybės vadovas į atitinkamą žurnalisto klausimą. – Mes tik norime garantijos, kad jo gyvybei neiškils pavojus“.

Anksčiau laikraštis „The Independent“ rašė, jog L. Morenas per savo vizitą į Didžiąją Britaniją vedė derybas su oficialiais Jungtinės Karalystės atstovais dėl J. Assange`o perdavimo britų policijai sąlygų.

2012 metais J. Assange`as paprašė prieglobsčio Ekvadoro ambasadoje Londone, kad išvengtų ekstradicijos į Švediją, kur buvo išduotas jo arešto orderis dėl kaltinimų prievarta ir išžaginimu. J. Assange`as labiausiai bijojo, kad Švedija deportuos jį į JAV, kur australui gresia iki 35 metų kalėjimo arba mirties bausmė už slaptų Valstybės departamento duomenų publikavimą.

„WikiLeaks“ įkūrėjas kaltinimus atmeta ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.28; 08:15

Nervus paralyžiuojančia medžiaga apsinuodijęs 45 metų amžiaus britas ir jo partnerė kontaktą su medžiaga turėjo per kvepalų buteliuką, skelbė nukentėjusiojo brolis.

Sunkiai sergančio, tačiau sąmoningo apsinuodijusio Charlie’io brolis Matthew Rowley’is teigė, kad nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičiok“ buvo kvepalų buteliuke, kurį paėmė jo brolis. Tačiau naujienų agentūrai AFP susisiekus su policija, ji atsisakė tai patvirtinti.

Kiek anksčiau policija skelbė, kad Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojanti medžiaga aptikta mažame butelyje Ch. Rowley’io namuose Emesberyje, esančiame netoli Solsberio miesto pietvakarių Anglijoje, kur prieš keturis mėnesius „Novičiok“ medžiaga apsinuodijo buvęs dvigubas agentas Sergejus Skripalis ir jo duktė.

Birželio 30 dieną Ch. Rowley’is ir jo partnerė 44 metų amžiaus Dawn Sturgess su apsinuodijimo simptomais buvo atvežti į ligoninę. Moteris mirė liepos 8 dieną.

Policijos teigimu, pora apsinuodijo labai dideliu kiekiu šios medžiagos palietę užterštą objektą.

Didžiosios Britanijos parlamento narys Johnas Glenas sakė, kad pora galėjo aptikti buteliuką dėl savo „pomėgio knistis po šiukšliadėžes“.

Tyrėjai mano, kad šis incidentas yra susijęs su S. Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu kovo 4-ąją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.07.17; 08:10

Britų policija rado indą, per kurį du britai turėjo kontaktą su nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Tai penktadienį pranešė policija.

Nedidelis butelis jau trečiadienį rastas Charlie’io Rowley’aus name. Jis ir 44-erių Dawn Sturgess birželio 30-ąją su apsinuodijimo simptomais buvo atvežti į Solsberio ligoninę. Moteris sekmadienį mirė, vyras nuo antradienio vėl yra sąmoningas, jo gyvybei pavojus negresia.

2018.07.14; 02:00

Agentai, kurie dirba priedangoje, privalo užmegzti sekso ryšius tik viršininkams leidus? – klausia “Independent” korespondentas. Moterų, kurios nežinodamos tapo detektyvų meilužėmis, psichologiniai išgyvenimai buvo atskleisti pranešime apie slaptas Didžiosios Britanijos policijos taktikas.

Keturios moterys aktyvistės, palaikiusios ryšius su priedangos agentais, papasakojo, kokią nuoskaudą patyrė sužinojusios, kad jos mylėjo „priešą“. Jų istorijos iššaukė parlamentinį pranešimą, kuriame raginama peržiūrėti policijos slaptųjų operacijų įstatymus.

Continue reading „Moterys pasakoja, kaip apmaudu sužinoti, kad jas išnaudojo slaptieji agentai”