Egipto prezidentas
Konfliktas Sirijoje. Neaiški ateitis
Pilietinis karas Sirijoje, karinga Rusijos diplomatijos pozicija, palaikanti valdantį režimą, verčia Lietuvą sunerimti. Panašų nerimą jautėme, kai lemtingomis atkurtos Lietuvos Respublikos nepriklausomybės įtvirtinimui 1991 m. sausio dienomis Artimuosiuose Rytuose sinchroniškai vyko JAV karinė operacija „Audra dykumoje“, gelbėjant savo sąjungininką Kuveitą nuo Irako agresijos.
Atrodė, visas JAV ir likusio Vakarų pasaulio politinis ir karinis dėmesys bus nukreiptas nuo įvykių Lietuvoje, bet taip, ačiū Dievui, neįvyko. Nors, atrodytų, Lietuva, pasirašiusi su Rusija dvišalę tarpvalstybinę taikos sutartį, įstojusi į NATO ir Europos Sąjungą, yra pakankamai saugi, įvykių Sirijoje metu pasirodė ženklų, kad ne viskas taip paprasta.
Kaip teisiami tironai: nuo Čiaušesko iki Huseino
Nėra net abejonių, kad Sirijos prezidentas Bašaras Asadas ir Libijos lyderis Muamaras Kadafis labai atidžiai seka įvykius Egipte.
Juos labiausiai domina, kaip teisiamas buvęs ilgametis Egipto prezidentas Chosnis Mubarakas. Ne tik stebi teismo proceso ypatumus, bet ir svarsto, koks likimas laukia jų pačių. Juk jei į teisiamųjų suolą iš ligoninės atgabenamas Ch.Mubarakas, laikytas amžinu, nepakeičiamu Egipto vadovu, vadinasi, ir Sirijoje bei Libijoje įmanomi kardinalūs pasikeitimai.
Continue reading „Kaip teisiami tironai: nuo Čiaušesko iki Huseino”