Lietuvos oro uostai baigė viešąjį pirkimą, kurio metu atrinkta privataus sektoriaus kompanija, suteiksianti papildomus pajėgumus, reikalingus Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų aviacijos saugumo specialistams. Pirkimą, kuriame dalyvavo iš viso penkios įmonės, laimėjo viena didžiausių saugos bendrovių Lietuvoje „Ekskomisarų biuras“, paslaugų teikimo sutartis pasirašyta pačioje 2021 metų pabaigoje.
Bendrovė „Ekskomisarų biuras“ įsipareigojo už 1,9 mln. eurų trejų metų laikotarpiu pagal konkretų Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų atstovų poreikį teikti sertifikuotų specialistų paslaugas (darbo valandas), taikant sutartyje numatytą valandinį įkainį. Suma, kuri numatyta pasirašytoje sutartyje, yra maksimali visam sutarties galiojimo laikotarpiui, tai reiškia, kad galutinė suma gali būti mažesnė, jei konkretus poreikis specialistų darbo valandoms bus mažesnės apimties.
Anot Lietuvos oro uostų atstovų, kai kuriais laikotarpiais jau 2022 metų pirmo ketvirčio metu esamas aviacijos saugumo darbuotojų pamainas gali papildyti 10-16 privataus sektoriaus darbuotojų.
Pasak Lietuvos oro uostų Saugos ir saugumo departamento vadovo, poreikį pasitelkti privatų verslą aviacijos saugumo srityje lėmė didesnis lankstumas formuojant pamainos darbo grafikus, galimybė operatyviai prisitaikyti prie keleivių piko laikotarpių, taip pat ir kitų oro uostų Europoje pavyzdžiai, kur tokia praktika jau įprasta ne vieną dešimtmetį. Įvairūs sėkmingi aviacijos saugumo modeliai, kuriami kartu su privataus sektoriaus atstovais, jau veikia Talino, Amsterdamo, Varšuvos, Liublianos ir daugelio Skandinavijos šalių oro uostuose.
„Džiaugiamės, kad valstybės valdomos įmonės žengia efektyvumo keliu ir saugos paslaugas iš dalies patiki privačiai saugos kompanijai, taip užtikrindamos efektyvesnį darbuotojų ir klientų saugumą. Vertiname šį bendradarbiavimą ir kartu užtikrinsime kokybiškas bei patikimas paslaugas“, – sako „Ekskomisarų biuras“ generalinis direktorius Vytautas Labeckas.
Lietuvos oro uostų pranešime pabrėžiama, kad pagrindinė aviacijos saugumo užtikrinimo funkcija bei jos kokybės priežiūra toliau liks Lietuvos oro uostų organizacijos atsakomybė. Taip pat nebus atsisakoma šiuo metu tiesiogiai Lietuvos oro uostuose dirbančių darbuotojų.
Apsaugos sistemos naudojamos jau daug metų ir jų nauda tikrai pasiteisina. Nors kiekvienas žmogus turi skirtingą nuomonę, turbūt didžioji dalis sutiktų, jog apsaugos sistemos dirba efektyviai ir leidžia apsaugoti turtą. Visgi, nuomonių tiek, kiek žmonių, todėl gali būti, jog ne kiekvienas sutiks, jog apsaugos sistemos teikia naudą. Pasitaiko, jog žmonės turi ne kokią patirtį su nepatikimomis įmonėmis. Apsaugos sistemos neretai veikia efektyviai, tačiau paslaugas teikiantis komanda gali būti neatsakinga ir nesuteikti norimų rezultatų. Išpildyti klientų lūkesčius nesudėtinga. Jie tik nori, jog apsaugą siūlanti komandą būtų laiku pasiekiama ir siūlyti aukščiausios kokybės apsaugą. Kam mokėti pinigus, jeigu saugomi daiktai yra neapsimoka? Itin svarbu, jog paslaugos būtų teikiamos kokybiškai, kadangi tuomet galima suteikti klientui reikiamą naudą. Ką jau kalbėti apie tai, jog sėkmingo verslo reklamuoti nereikia, kadangi tai padaro kiti.
Apsaugos sistemos reikalingos tuomet, kai yra brangių daiktų namuose, pastate ar bet kur kitur. Visgi, svarbu atkreipti dėmesį, jog apsaugos sistemas gali pasirinkti net ir tie, kurie neturi namuose brangių daiktų. Kartais apsaugos sistemos naudojamos ne tam, jog daiktai būtų saugomi. Grėsmė kartais nekyla, tačiau žmonės yra paranojiški, todėl nori apsisaugoti. Turbūt geriau skirti nedidelę sumą ir įsigyti apsaugos sistemas nei kiekvieną dieną drebėti prie durų ir bijoti, jog kažkas gali įsibrauti. Svarbu atkreipti dėmesį, jog reikalinga ne tik įsigyti apsaugos sistemas, bet ir mokėti komandai, kuri užtikrins, jog bus reaguojama į tai, kas vyksta. Kas iš to, jog yra kameros ar signalizacija, jeigu nereaguojama į tai, kas užfiksuota? Pasidomėti svarbu, jog apsaugos sistemos veiktų efektyviai ir būtų galima išvengti nesklandumų.
Kiek kainuoja apsaugos sistemos?
Apsaugos sistemų kaina priklauso ne nuo to, kokios prekės pasirenkamos, kokių paslaugų reikia, o nuo įmonės įkainių. Kartais mokėti reikia gerokai brangiau, kadangi įmonė siūlo brangias kainas. Visgi, nereikėtų manyti, jog apsaugos sistemos veikia efektyviai, kai jos yra nekokybiškos. Svarbu atkreipti dėmesį, jog įmonė nesiūlytų per brangių kainų, tačiau svarbu ir kokybė. Iš esmės, geriausia rasti įmonę, kuri siūlo nei per brangias, nei per pigias kainas. Norite rasti aukso viduriuką? Tuomet pradėkite domėtis apsaugos sistemomis, jog rastumėte geriausią pasiūlymą ir galėtumėte sutaupyti. Kartais geriau skirti daugiau laiko tam, jog būtų galima sutaupyti nei pirkti bet ką ir paskui vėl rinktis naujas prekes ir paslaugas. Apsaugos sistemos kainuoja skirtingai, todėl svarbu pasidomėti kainomis, jog būtų galima rasti geriausią pasiūlymą.
Apsaugos sistemos itin naudingos, todėl įsigyti jas reikia net ir tiems, kurie turi nedaug sukaupto turto. Kuris nenorėtų gyventi saugiai? Naudinga pasidomėti ir įsigyti saugias apsaugos sistemas. Įsigykite apsaugos sistemas ir gyvenkite saugiai.
Stebėjimo kameros, veikiausiai, yra tas apsaugos sprendimas, kurį noriai renkasi didžioji dalis gyventojų. Kitas sistemas kameros lenkia galimybe ne tik sužinoti apie turtui ar saugumui kilusią grėsmę, bet ir stebėti įvykius tiek realiu laiku, tiek ir peržiūrėti įrašą vėliau. Nors visos saugos kameros skirtos fiksuoti vaizdus saugomoje zonoje, ne visų jų galimybės vienodos. Šie prietaisai skiriasi funkcionavimo ir vaizdo perdavimo ypatybėmis, maitinimo šaltinio tipu bei vaizdo įrašymo galimybėmis.
HD ir IP kameros
Vaizdo stebėjimo kameros skiriamos į dvi rūšis – HD ir IP. HD yra laidinės kameros, kurios signalą į įrašymo įrenginį siunčia kabeliu. Čia signalas apdorojamas ir paverčiamas gana aukštos kokybės vaizdu, kurį galima peržiūrėti ekrane. Šios rūšies kamerų privalumas – itin paprastas montavimas ir valdymas. IP kameros gali būti ir laidinės, ir belaidės. Belaidės stebėjimo kameros signalą siunčia bekontakčiu ryšiu – WiFi arba 4G. Nors šiuo metu beveik visoje šalies teritorija bevielio interneto ryšio kokybė gana aukšta, laidinė alternatyva vis dar laikoma šiek tiek patikimesne ir tikslesne. Signalo perdavimo kokybė interneto ryšiu labai priklauso nuo konkrečios vietos iš kurios ir į kurią siunčiamas vaizdas: patalpos izoliacijos, sienų storio, reljefo ypatybių ir kt.
Vaizdo fiksavimo ir įrašymo galimybės
Apsaugos kameros skiriasi ir vaizdo fiksavimo galimybėmis. Nors dauguma jų pasižymi itin gerais naktinio stebėjimo parametrais, pasitaiko ir tokių variantų, kurie vaizdą fiksuoja tik šviesiu paros metu. Naktinio matymo režimą turinčių kamerų korpusuose įmontuojama infraraudonųjų spindulių sistema, kuri puikiai išryškina vaizdą, tačiau žmogaus akis jos nemato. Tokiu būdu užfiksuotas naktinis vaizdas yra nespalvotas, tačiau užtektinai aiškus. Renkantis kamerą reikėtų pagalvoti ir apie vaizdo įrašymo specifiką – kai kurios kameros vaizdą siunčia ir įrašinėja atmintyje, kitos – transliuoja vaizdus tik tiesiogiai. Taip pat skiriasi ir filmavimo trukmė – vienos vaizdo kameros filmuoja nuolat, kitos įsijungia tik užfiksavusios stebimoje zonoje judesius, trečias galima įjungti ir išjungti pačiam, nuotoliniu būdu ir taip patalpas stebėti tada, kai reikia.
Praėjusią savaitę Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį bei neįkainojamus meno kūrinius naikinęs gaisras paskatino Lietuvos muziejus patikrinti turimų saugos sistemų patikimumą.
Pasak elektroninės saugos paslaugas teikiančios bendrovės, per savaitę sulaukta keliolikos muziejų užklausų. Specialistai apgailestavo, kad dalies muziejų priešgaisrinė įranga yra tokia sena, jog galėtų papildyti istorinių eksponatų ekspoziciją.