Per dešimtmetį JAV internetas tapo pirmaujančiu informacijos šaltiniu – lygiai pusė šalies piliečių tvirtina, kad pagrindines naujienas gauna ne iš televizijos, spaudos ar radijo, o būtent iš interneto.

Internetas ypač populiarus tarp jaunų žmonių: 71 proc. 18 – 29 metų žmonių internetu naudojasi kasdien ir jame sužino šviežiausią informaciją apie svarbiausius įvykius. Tokios tendencijos pastebimos ne tik JAV, bet ir Didžiojoje Britanijoje: 55 proc. suaugusiųjų teigia, kad internetas jiems – pagrindinis informacijos šaltinis, nes jame galima skaityti laikraščius ir žurnalus, stebėti BBC transliacijas, sekti naujienų portalų žinias.

Continue reading „Augant internetui daugėja pastangų jį kontroliuoti”

demesys_mmm

Daž­nai žmo­nės pa­klau­sia, už ko­kią par­ti­ją bal­suo­ti. Juk vi­si kan­di­da­tai gra­žiai ir ne­re­a­liai ža­da, o kai su­tei­kia­mas man­da­tas, ta­da rū­pi­na­si tik sa­vo as­me­ni­niais ar­ba siau­ros ver­slo gru­pės, par­ti­jos reikalais, o ne vi­suo­me­nės vie­šuo­ju in­te­re­su, nau­da. Šiame straips­nyje ne­pa­sa­ky­siu, už ką bal­suo­ti, bet pa­pro­tin­ti, ma­nau, rei­kia.

Pir­miau­sia, tik­rai ne­rei­kia bal­suo­ti už tuos kan­di­da­tus, ku­rie iki šleikš­tu­lio šmė­žuo­ja re­kla­mo­se. Leis­da­mi mil­ži­niš­kus pi­ni­gus re­kla­mi­niam „ma­ka­ro­nų ka­bi­ni­mui“, su­pran­ta­ma, už juos tu­rės ati­dirb­ti, iš­lai­das su­si­grą­žin­ti. Jei kal­ba­me apie da­bar­ti­nius Sei­mo na­rius, ku­rie to­liau no­ri pa­si­lik­ti Sei­me, svar­bu pa­tiems pa­si­do­mė­ti, ką jie nu­vei­kė bū­da­mi jame, su­ži­no­ti ne­pri­klau­so­mų eks­per­tų nuo­mo­nę. Tuos, ku­rie dar nė­ra bu­vę Sei­mo na­riais ir kan­di­da­tuo­ja, taip pat ga­li­ma pa­tik­rin­ti pa­gal tai, ką jie nu­vei­kė kaip vi­suo­me­ni­nin­kai, ko­kius dar­bus at­li­ko dar ne­bū­da­mi Sei­mo na­riais, ko­kias idė­jas, veik­las vyk­dė.

Continue reading „Ar kandidatų į Seimą reklama pagaliau suveiks priešingai?”