Kupranugaris. Vikipedija

Rijadas, gruodžio 9 d. (ELTA). Daugiau kaip 40 kupranugarių diskvalifikuota iš kasmetinio Kupranugarių grožio konkurso Saudo Arabijoje, nes jiems atliktos kosmetinės operacijos ar suleista botulino injekcijų. Apie tai pranešė valstybinė Saudo Arabijos spaudos agentūra, kuria remiasi agentūra AP.
 
Į karaliaus Abdulazizo kupranugarių festivalį, kuris trunka apie mėnesį, kasmet kviečiami gražiausių kupranugarių veisėjai. Prizinį fondą sudaro 58 mln. eurų. Žiuri komisija nugalėtoją renka, be kita ko,  atsižvelgdama į kupranugario galvos, kaklo ir kupros formą bei kūno laikyseną.
 
Botulino injekcijos, odos patempimas ir kitos kosmetinės procedūros, kad kupranugaris būtų patrauklesnis, griežtai draudžiamos. Žiuri nariai naudojo „specialias, pažangias“ technologijas, kad atpažintų „patobulinimus“.
 
Nustatyta, kad grožio operacijos atliktos dešimtims kupranugarių. Kai kuriems gyvūnams suleista hormonų raumenims sustiprinti, kitiems – botulino į lūpas, dar kitiems padidintos tam tikros kūno dalys.
 
Konkurso organizatoriai sukčiams grasina didelėmis baudomis.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.12.10; 06:20

Grožio konkurso „Mis Pasaulis“ nugalėtoja tapo Jamaikos atstovė Toni-Ann Singh. EPA-ELTA nuotr.

Šeštadienį Londone vykusio tarptautinio konkurso „Mis Pasaulis 2019“ nugalėtoja tapo Jamaikos atstovė, psichologijos studentė Toni-Ann Singh, praneša AFP.
 
Seniausias iš pasaulyje rengiamų grožio konkursų šįmet grįžo į Didžiosios Britanijos sostinę, kur 1951 metais buvo karūnuota pirmoji „Mis Pasaulis“ – švedų modelis Kiki Håkansson (1929-2011). Jubiliejinį 70-ąjį konkursą kitąmet priims Tailandas. Pasak renginio organizatorių, konkurso tikslas – „prisidėti prie taikos visoje planetoje, kurti įžymios moters įvaizdį ir padėti vaikams, kenčiantiems badą ir sergantiems įvairiomis ligomis“.
 
Pernai konkurso „Mis Pasaulis“ nugalėtoja tapo meksikietė Vanessa Ponce de Leon.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.15; 08:40

Dezinformacija, demagogija, šnipai ir propaganda Lietuvos bei kaimynių rusakalbėje spaudoje

Lenkijos teritorinės pretenzijos. Lenkija reiškia teritorines pretenzijas Lietuvai ir Ukrainai, skelbia „Obzor“ straipsnis. Painiai prirašyta apie tai, kad Baltarusija išvengė tokių pretenzijų, nes Breste šalia Baltarusijos vėliavos kabo ir Rusijos. Ir kad pretenzijų tikslas – suvienyti lenkų tautą aplink dabartinę valdžią ir t. t. Ir kad tik psichinis ligonis gali turėti teritorinių pretenzijų Rusijai.

O prie ko čia Lietuva ir Ukraina? Ak, pasirodo, autorius grįžta prie tų pačių paveikslėlių naujuose lenkų pasuose konkurso. Jo nuomone, Vilniaus Aušros vartų ir Lvovo memorialo paveikslėlių pasiūlymas – tai teritorinių pretenzijų pareiškimas. Štai koks visagalis, pasirodo, yra menas, t. y. paveikslėliai!

Antroji Visatos šypsena. Jau nebe pirmą kartą vis pasklinda informacija apie Lietuvos merginas, dalyvaujančia Rusijos organizuojamuose grožio konkursuose. Štai ir praeitą savaitę „Antroji Visatos šypsena 2017“ tapo Lietuvos gyventoja (taip tiksliai ir įvardinta) Valerija Dmitrijeva.

Tarsi ir nėra čia jokios propagandos. Konkursas – tarptautinis. Tik nenurodyti organizatorių kontaktai. O žiuri sudėtis – specialistai iš šalių nuo JAV iki Prancūzijos. Tik jų pavardės daugiausia rusiškos. Ir merginų laimėtojų gyvenamosios šalys išsidėsto kažkaip gana logiškai: Rusija, Lietuva, Izraeilis, Ukraina. Tokios kažkokios artimos kažkokiai buvusiai imperijai dūšios. Tiksliau – reikia, kad atrodytų artimos.

Saugioji Baltarusija. Norite tikėkite, norite – ne, bet teroristų išpuoliai Europoje labai padidino turistų srautą iš Lenkijos ir Baltijos šalių į… Baltarusiją. Taip „Obzor“ straipsnyje teigia Baltarusijos turizmo pramonės sąjungos vadovas. Išaugusios turistų meilės Baltarusijai priežastis – šios šalies saugumas. O kiek ta meilė išaugo, skaičius pažadėta pateikti kada nors vėliau. Dabar tereikia tik patikėti.

Ideologinė konkurencija. JAV perdavė Lietuvai vidutinio dažnio radijo bangų transliavimo įrangą „Nautel NX–200“, per kurią Rusijai, Baltarusijai ir Ukrainai bus transliuojamos „teisingos“ ir „ideologiškai patikimos“ „Radio Svoboda“ programos rusų ir baltarusių kalbomis, – piktinasi „Belnovisti“ (perspausdina „Obzor“). O įrangos paleidimo iškilmėse pažadėjo dalyvauti ir Linas Linkevičius, ir Seimo nariai, ir JAV ambasados atstovai… Jiems, matyt, tai itin svarbu.

Ir vėl Rolandas Paksas. Kur rusiška propaganda, ten vis sistemingiau pradeda šmėžuoti europarlamentaro Rolando Pakso pavardė. „Litovskij kurjer“ publikuoja eilinį R. Pakso pasisakymą tema „Lietuvoje viskas blogai“. Jau nebe pirmą kartą buvęs prezidentas pabrėžia, kad mūsų šalis tampa svetimų politinių interesų poligonu. Na, taip, čia vėl apie tuos amerikonus ir mūsų valdžios meilę jiems, nesutampančia su Briuselio nurodytomis meilės kryptimis.

Beje, įdomus paradoksas: kai reikia, propagandistai kaltina Lietuvą neklausant Briuselio, kitais atvejais – kad Lietuva per daug klauso Briuselio, kai tuo metu, pavyzdžiui, Lenkija  neklauso ir laimi. Bet svarbiausia, pasak R. Pakso, kad Lietuva neklauso savo žmonių. T. y. net nepasiteirauja jų nuomonės svarbiais klausimais. Dabar jau sunku prisiminti, bet 2003–2004 m. turbūt teiraudavosi.

Lietuvos problema – Rusija. Rusija Lietuvai – tarsi meilės be atsako objektas, propagandiniame šedevre rašo „Litovskij kurjer“. Aistra Rusijai tokia stipri, kad artėja prie neapykantos, bet jei Lietuva pasiryžtų jos kada nors atsisakyti, jos lauktų neišvengiama katastrofa. Nes taptų nebeįmanoma spręsti vidaus politikos problemų – dingtų pagrindinis politinio elito instrumentas. Tad Rusija Lietuvai reikalinga kaip deguonis.

O tas instrumentas, pasirodo, geriausiai išryškėja per Seimo rinkimus, kur visos partijos varžosi, kas stipriau išreikš neapykantą Rusijai (hm, skaitote kas nors iš Lietuvos lenkų rinkomų akcijos?).

Toliau straipsnyje kalbama apie neteisingai nuskriaustą „valstietį“ parlamentarą Vytautą Baką. Koks jis geras ir kaip tik gero norėjo. Bet čia juk Lietuva, čia rusofobija…

Komunistų nusikaltimais maskuojame nacistų nusikaltimus. Savaitės propagandinė vinis – „RuBaltic“ straipsnis „Kam Lietuvai istorinė veidmainystė?“, vėl sugrąžinantis prie NATO filmo apie pokario miško brolius. „Lietuva prilygina komunizmą nacizmui, kad retušuotų lietuvių dalyvavimą holokauste, – rašoma straipsnyje. – Apie tai kalbama ir pačioje Lietuvoje, ir Vakaruose. Lietuviai daromi totalitarinių režimų aukomis, kad būtų nuslėpta, jog tarp jų pačių buvo ir budelių. Skelbdama apie komunizmo nusikaltimus Lietuva ne tik palieka šešėlyje nusikaltimus, kuriuos atliko nacistai, bet ir ima teisinti nacistus bei jų lietuviškus pagalbininkus. Lietuvos atminties politika neturi nieko bendro su morale, tai bandymas pateisinti nuosavus nusikaltimus ir perrašyti istoriją dėl kovos su Rusija tarptautinėje arenoje“.

Beje, „RuBaltic“ ilgai ieškojo vakarietiško informacinio šaltinio, kuriuo galėtų remtis. Na, kad solidžiau atrodytų, esą ir Vakarai tą patį galvoja. Ir surado. „The Guardian“ skiltininko Jonathan Freedland 2010 m. nuomonę. Šaunuoliai, nebuvo lengva.

Baltijos šalys pykstasi. Energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos ima skaldyti Baltijos šalis, teigia „RuBaltic“. Anksčiau propagandistai teigė, kad imsime energetiškai smaugti broliukus latvius, o dabar atėjo eilė ir estams. Nes, kaip rašo „RuBaltic“, Lietuva sukritikavo Estiją, kad ši esą nenori aukoti savo ekonominių interesų „bendram Baltijos šalių tikslui“ – energetinei nepriklausomybei nuo Rusijos.

Vilnius, prisidengdamas bendro Rytų kaimyno energetinėmis grėsmėmis, esą sėkmingai užsiima lobizmu, kad Europos komisija skirtų lėšų visokiausių nerentabilių megaprojektų realizavimui. O Talinas irgi norėtų pasiekti šias lėšas savo energetinių projektų realizavimui. Štai ir pykstasi…

P.S. Mieli skaitytojai,

Prieš mūsų valstybę nukreiptos rusakalbės propagandos srautai internete tokie, kad mes nebespėjame visko susekti. Jei užtiksite kur nors ekskliuzyvinių propagandinių „perlų“ – būtume dėkingi, jei nuorodą (galima ir trumpą aprašymą) atsiųstumėte mūsų portalui el. paštu gilanis.gintaras@gmail.com.

2017.08.31; 06:00

Atlantik Sityje Niu Džersio valstijoje buvo surengtas grožio konkursas "Mis Amerika – 2014" ir renkama nugalėtoja. Dėl karūnos kovojo 53 gražuolės. Ypatingą žiniasklaidos dėmesį patraukė Teresa Weill, laimėjusi Mis Kanzas titulą. Ji nepriklausė konkurso favoritėms, bet galėjo tikėtis ypatingų žiūrovų simpatijų.

Teresa Weill – JAV armijos seržantė. Ji – antroji kariškė konkurso dalyvė per visą Mis Amerika istoriją. Pirmoji buvo "Mis Juta – 2007" Džill Stivens – Nacionalinės gvardijos bataliono gydytoja.

O štai Mis Teresa Weil tarnauja armijoje dantiste beveik 6-erius metus. Bet jos pomėgiai tolimi šiai specialybei – tai šaudymas iš kovinio ginklo ir lanko, medžioklė ir parašiutinis sportas, kikboksas ir automobilių lenktynės. 

Continue reading „Lygiuotė į Izraelį: seržantė dalyvavo konkurse Mis Amerika”

algimantas-zolubas-1

Varžybos, kas greičiau nubėgs ar nuplauks, toliau nušoks ar numes, daugiau pakels ar dar ką geriau žmogaus galiomis padarys, turi prasmę, nes yra nukreiptos į fizinį tobulėjimą. Tačiau panelių ar ponių varžybos dėl išvaizdos, grožio konkursais vadinamos, prilygsta kvailiojimui. Iš tikrųjų, žmogaus išorė neatspindi jo tikrojo grožio; tikrasis grožis yra žmogaus viduje.

Buržuazinės visuomenės, kurių siekis tenkinti hedonistinius poreikius, gyventi malonumais, turėdamos užtektinai duonos, sugalvoja įvairiausių reginių, taigi ir kvailiojimui prilygstančius konkursus (tarakonų lenktynės, gaidžių peštynės, gražuolių ar net universitetų konkursai).

Continue reading „Negražūs grožio konkursai”