FTB atliko kratą buvusio D. Trampo rinkimų kampanijos vadovo P. Manaforto namuose. EPA-ELTA nuotr.

JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) liepą atliko kratą buvusio Donaldo Trampo (Donald Trump) rinkimų kampanijos vadovo Polo Manaforto (Paul Manafort) namuose.

Šio atstovas trečiadienį patvirtino atitinkamą „Washington Post“ informaciją. P. Manafortas bendradarbiauja su tarnybomis, sakoma atstovo pranešime, kurį cituoja agentūra dpa.

Buvęs D. Trampo rinkimų kampanijos vadovas yra FTB taikiklyje dėl Rusijos aferos. FTB tiria įtarimus, jog D. Trampo rinkimų štabas galėjo bendradarbiauti su Maskva, kad sutrukdytų laimėti rinkimus demokratei Hilari Klinton (Hillary Clinton).

Krata atlikta ankstų liepos 26 dienos rytą P. Manaforto namuose Virdžinijos valstijoje, rašė „Washington Post“.

Dieną prieš tai P. Manafortas konfidencialiame posėdyje davė parodymus JAV Senato Žvalgybos komitete.

Manoma, kad P. Manafortas palaiko artimus kontaktus su Rusija. Nuo 2016 metų birželio iki rugpjūčio jis vadovavo D. Trampo rinkimų štabui. Tačiau dabartinis prezidentas jį atleido dėl neskaidrių ryšių su buvusia prorusiška Ukrainos vyriausybe.

P. Manafortas buvo ir vienas D. Trampo sūnaus Donaldo Trampo jaunesniojo (Donald Trump Jr.) susitikimo su Rusijos advokate 2016-ųjų birželį dalyvis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.10; 06:00

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad per 2015 metais Maskvoje vykusią vakarienę beveik nesikalbėjo su buvusiu JAV patarėju nacionalinio saugumo klausimais Maiklu Flinu (Michael Flynn), praneša britų nacionalinis transliuotojas BBC. 

EPA – ELTA nuotraukoje – Vladimiras Putinas

Plačiai paplitusi nuotrauka iš tos vakarienės pakurstė spėliones apie galimus ryšius tarp JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) administracijos ir Kremliaus. Tačiau Rusijos lyderis V. Putinas televizijos kanalui NBC sakė, kad jam tik vėliau buvo pasakyta, kas toks yra M. Flinas.

2015 metų gruodį Rusijos prezidentas ir M. Flinas dalyvavo iškilmingoje vakarienėje Maskvoje, skirtoje televizijos transliavimo tinklo RT pagerbimui. Tačiau per interviu NBC V. Putinas visiškai sumenkino ryšius su JAV generolu M. Flinu.

Buvęs JAV prezidento taparėjas nacionalinio saugumo klausimais Maiklas Flinas

„Aš pasakiau kalbą, tada pakalbėjau apie kažkokius kitus dalykus, atsikėliau ir išėjau. Ir tik po visko man pasakė: „Ar tu žinai, kad šis džentelmenas yra iš Amerikos ir susijęs su tam tikrais dalykais? Jis priklausė saugumo tarnyboms“. Ir viskas“, – paaiškino V. Putinas.

M. Flinas iš patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigų atleistas vasarį, nes per rinkimų kampaniją melavo apie ryšius su Rusija.

Vėliau M. Flinas pasinaudojo teise atsisakyti duoti parodymus prieš save, taip atsisakydamas liudyti JAV Senato žvalgybos komitetui apie savo ryšius su Rusija ir tariamą Maskvos kišimąsi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus.

JAV lyderis D. Trampas taip pat neigia apie bet kokius slaptus kontaktus su Rusija, Federalinio tyrimų biuro (FTB) vykdomą tyrimą apibūdindamas prieš jį nukreipta „raganų medžiokle“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.06; 02:30

Buvęs FTB direktorius Džeimsas Komis (James Comey) sutiko duoti parodymus JAV senato žvalgybos komiteto atvirame posėdyje, teigiama pareiškime, kurį savo „Twitter“ paskyroje publikavo JAV senatorius demokratas, atstovaujantis Virdžinijos valstijai, Markas Vorneris (Mark Warner).

„Buvęs FTB direktorius Dž. Komis sutiko pasisakyti atvirame komiteto posėdyje“, – rašė M. Vorneris, einantis Žvalgybos komiteto vicepirmininko pareigas. Jis taip pat pareiškė viltį, kad buvusio FTB vadovo parodymai „padės atsakyti į klausimus, kurių iškilo po to, kai JAV prezidentas (Donaldas Trampas (Donald Trump) netikėtai atleido direktorių Dž. Komį“.

Senatorius respublikonas Ričardas Beras (Richard Burr) pareiškė, kad „komitetas tikisi išgirsti buvusio FTB vadovo parodymus apie jo vaidmenį tyrime dėl galimo Rusijos kišimosi į JAV rinkimus“.

Kaip skelbia „Reuters“, posėdžio data bus paskelbta po gegužės 29 dienos.

Gegužės 9 dieną D. Trampas atleido Dž. Komį iš pareigų todėl, kad esą šis „blogai dirbo“. Tačiau oponentai įtaria, kad JAV prezidentas iš tikrųjų stengėsi užvilkinti su Rusijos veikla susijusį tyrimą, į kurį įeina ir galimų Kremliaus bei D. Trampo komandos ryšių tyrimas.

Kaip antradienį rašė NYT, D. Trampas prašė buvusį FTB direktorių Dž. Komį nutraukti tyrimą buvusio patarėjo Maiklo Flino (Michael Flynn), kaltinamo ryšiais su Rusija, atžvilgiu. Baltieji rūmai šią informaciją paneigė.

Gegužės 17 d. JAV teisingumo departamentas paskyrė specialųjį prokurorą galimam Rusijos kišimuisi į Amerikos prezidento rinkimų kampaniją tirti – Robertą Miulerį (Robert Mueller), vadovavusį Federaliniam tyrimų biurui nuo 2001 iki 2013 metų. Pasak JAV generalinio prokuroro pavaduotojo Rodo Rozenšteino (Rod Rosenstein), tyrimui prižiūrėti buvo reikalingas nepriklausomas ekspertas.

Informacijos šaltinis – ELTA.

2017.05.20; 12:16

CIA_3D_Logo

2012 metų gegužės 22 dieną, JAV Senato Žvalgybos komitetas balsavo už FISA įstatymo pataisos veikimo pratęsimą (terminas baigiasi 2012 m. pabaigoje).

Balsavimas – tai pirmasis Barako Obamos administracijos žingsnis, pratęsiant įstatymo, kuris, siekiant užkardyti teroro atakas, leidžia perimti amerikiečių elektroninius laiškus ir skambučius į užsienį be teismo orderio, galiojimą.

Pataisa, kuriai pritarė dar Bušo administracija po rugsėjo 11 teroro aktų, leidžia kontroliuoti komunikacijas be specialaus orderio kiekvienam asmeniui, paskirto pasiklausymui, jeigu asmuo nėra amerikietis ir yra už JAV ribų. Tad generalinis prokuroras ir nacionalinės žvalgybos direktorius gali gauti iš teisėjo orderį neriboto žmonių skaičiaus masiniam pasiklausymui.

Continue reading „Amerikietiškas požiūris į sekimą: 2012-ųjų metų gegužė”

fsb_maziukas_n

Rusijoje dirbantys JAV diplomatai ir tarnautojai priversti gyventi pačiomis tikriausiomis psichologinio karo sąlygomis. Taip tvirtina įtakingas JAV leidinys – “The Washington Times”.

Šio laikraščio apžvalgininkai teigia, kad Rusijoje reziduojantiems diplomatams, ypač žemesniojo rango, tenka gyventi bei dirbti itin įsitempus ir atsargiai. Mat į jų gyvenamuosius butus nuolat kažkas slapta įsibrauna. Nieko nepavogia, nieko nesugadina. Užtat palieka dešimtis įrodymų, jog į butą buvo įsibrauta. Specialiai palieka.

Continue reading „Rusijos slaptųjų tarnybų intrigos – prieš Amerikos diplomatus”