Vladimiras Putinas sumenkino ryšius su Maiklu Flinu


Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad per 2015 metais Maskvoje vykusią vakarienę beveik nesikalbėjo su buvusiu JAV patarėju nacionalinio saugumo klausimais Maiklu Flinu (Michael Flynn), praneša britų nacionalinis transliuotojas BBC. 

EPA – ELTA nuotraukoje – Vladimiras Putinas

Plačiai paplitusi nuotrauka iš tos vakarienės pakurstė spėliones apie galimus ryšius tarp JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) administracijos ir Kremliaus. Tačiau Rusijos lyderis V. Putinas televizijos kanalui NBC sakė, kad jam tik vėliau buvo pasakyta, kas toks yra M. Flinas.

2015 metų gruodį Rusijos prezidentas ir M. Flinas dalyvavo iškilmingoje vakarienėje Maskvoje, skirtoje televizijos transliavimo tinklo RT pagerbimui. Tačiau per interviu NBC V. Putinas visiškai sumenkino ryšius su JAV generolu M. Flinu.

Buvęs JAV prezidento taparėjas nacionalinio saugumo klausimais Maiklas Flinas

„Aš pasakiau kalbą, tada pakalbėjau apie kažkokius kitus dalykus, atsikėliau ir išėjau. Ir tik po visko man pasakė: „Ar tu žinai, kad šis džentelmenas yra iš Amerikos ir susijęs su tam tikrais dalykais? Jis priklausė saugumo tarnyboms“. Ir viskas“, – paaiškino V. Putinas.

M. Flinas iš patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pareigų atleistas vasarį, nes per rinkimų kampaniją melavo apie ryšius su Rusija.

Vėliau M. Flinas pasinaudojo teise atsisakyti duoti parodymus prieš save, taip atsisakydamas liudyti JAV Senato žvalgybos komitetui apie savo ryšius su Rusija ir tariamą Maskvos kišimąsi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus.

JAV lyderis D. Trampas taip pat neigia apie bet kokius slaptus kontaktus su Rusija, Federalinio tyrimų biuro (FTB) vykdomą tyrimą apibūdindamas prieš jį nukreipta „raganų medžiokle“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.06; 02:30

print