Ispanijos kronprincesė Leonor ketvirtadienį pradėjo trejus metus truksiančius karinius mokymus. EPA – ELTA foto
Lydima tėvų – karaliaus Felipės VI ir karalienės Letizijos – bei sesers Sofijos. EPA - ELTA foto
Lydima tėvų – karaliaus Felipės VI ir karalienės Letizijos – bei sesers Sofijos. EPA – ELTA foto

Madridas, rugpjūčio 17 d. (dpa-ELTA). Ispanijos kronprincesė Leonor ketvirtadienį pradėjo trejus metus truksiančius karinius mokymus. Ji „labai nori“ šio naujo gyvenimo etapo, tačiau „šiek tiek jaudinasi“, sakė 17-metė žurnalistams, kai lydima tėvų – karaliaus Felipės VI ir karalienės Letizijos – bei sesers Sofijos atvyko į karo akademiją Saragosoje šalies šiaurės rytuose.
 
Felipė, komentuodamas dukters žodžius, teigė: „Reikia šiek tiek nervintis“. Ypač pirmosios dienos, anot jo, Leonor bus „sunkios“.
 
Ispanijos gynybos ministerijos duomenimis, princesė susipažins su visomis trimis ginkluotųjų pajėgų rūšimis (sausumos kariuomene, laivynu ir karinėmis oro pajėgomis). Pranešama, kad ji atsisakys 400 eurų mėnesinio atlyginimo.
 
Kronprincesė, kuri spalio 31 d. taps pilnametė, karališkąją rezidenciją „Palacio de la Zarzuela“ paliko jau 2021 m. vasaros pabaigoje ir išvyko į Velsą. Čia ji tęsė mokslus „UWC Atlantic College“ mokykloje netoli Kardifo.
 
Kariniai mokymai Ispanijos karališkojoje šeimoje yra įprastas reiškinys, nes karalius arba karalienė kartu yra vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas.
 
Ir karalius Felipė 1985–1988 m. baigė trejų metų karinius mokymus.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.08.18; 07:00

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Dainius Gaižauskas akcentuoja, kad visos Lietuvos tarnybos įdėmiai stebi įvykius Baltarusijoje. Komiteto pirmininkas taip pat tikina, kad Baltarusijoje prasidėję kariniai mokymai didelės grėsmės Lietuvai nekelia.
 
„Susitikimo metu aptarėme, kaip Baltarusijos įvykiai atliepė ir mūsų nacionalinio saugumo klausimus. Mūsų tarnybos labai įdėmiai stebi įvykius Baltarusijoje, juos vertina. Ypač daug dėmesio sulaukė vakarykščiai Aliaksandro Lukašenkos pokalbiai su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir kaip po šių pokalbių A. Lukašenka, prisidengdamas melu, neva prie Baltarusijos sienos telkiami NATO padaliniai arba NATO, prašė Rusijos kariuomenės pagalbos“, – Prezidentūroje vykusios spaudos konferencijos metu teigė D. Gaižauskas.
 
„Kaip žinoma, prasidėjo kelių dienų mokymai prie Baltarusijos ir Rusijos sienos, tačiau, tiek mūsų tarnybų, tiek mūsų pačių vertinimu, tai didelės grėsmės mūsų nacionaliniam saugumui nekelia. Ir galiu užtikrinti, kad Lietuva niekaip nereaguos į tokius melagingus A. Lukašenkos pranešimus (…)“, – pridūrė jis.
 
Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas teigia, kad Baltarusijoje prasidėję kelių dienų kariniai mokymai grėsmės Lietuvai nekelia.
 
„Pagal turimą informaciją, jos tikrai niekuo nesiskiria nuo anksčiau buvusių ir tikrai didelės grėsmės nekelia“, – patikino jis. D. Gaižauskas taip pat akcentuoja, kad jokios informacijos apie galimą Rusijos intervenciją į Baltarusiją taip pat nėra.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.17; 14:47

Liepos 11 d., LR Seimas patvirtino Krašto apsaugos ministerijos pateiktą įstatymą dėl Lietuvos Respublikos principinės kariuomenės struktūros 2018 metais, planuojamos kariuomenės struktūros 2023 metais nustatymo, krašto apsaugos sistemos, karių, statutinių valstybės tarnautojų ir Lietuvos kariuomenės darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, ribinio skaičiaus 2018 ir 2023 metais patvirtinimo.

Teikiamame įstatymo projekte siūloma didinti ribinius karių skaičius atsižvelgiant į Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ ir kitų krašto apsaugos sistemos pajėgumų plėtrą 2018 – 2023 metais. Planuojama įsteigti ir sukomplektuoti du batalionus – Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos ir Kunigaikščio Margirio motorizuotąjį pėstininkų batalionus.

Pagal priimtą įstatymą 2018 m. nustatytas bendrą ribinį karių skaičius nuo 18 890 iki 21 950 (2017 metais buvo nuo 18 340 iki 21 790): ribinis profesinės karo tarnybos karių skaičius – nuo 9 700 iki 10 700 (2017 metais buvo nuo 9 500 iki 10 600), ribinis karių savanorių ir kitų aktyviojo rezervo karių skaičius – nuo 4 800 iki 6 300 (nesikeičia) ribinis kariūnų skaičius – nuo 200 iki 320 (2017 metais buvo nuo 190 iki 300), ribinis privalomosios pradinės karo tarnybos karių skaičius – nuo 4 190 iki 4 630 (2017 metais buvo nuo 3 850 iki 4 590). Kariūnų ir jaunesniųjų karininkų vadų mokymų dalyvių skaičius siūloma didinti, atsižvelgiant į bendrą numatomą profesinės karo tarnybos karių skaičiaus didėjimą ir kartu didėjantį karininkų poreikį Lietuvos kariuomenėje.

Įstatymu pirmą kartą nustatomas Lietuvos kariuomenės darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis skaičius (nuo 1 200 iki 1 380), siekiant užtikrinti Seimo vykdomą krašto apsaugos sistemos parlamentinę kontrolę. Šiuo metu didžiausią leistiną darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis Lietuvos kariuomenėje skaičių nustato Vyriausybė.

Pateikiant dirbančių pagal darbo sutartis skaičius įstatymu kartu siekiama integruoti susijusius gynybos srities personalo planavimo elementus į vientisą visumą, be to, dirbančiųjų pagal darbo sutartis atliekamos techninės funkcijos būtinos užtikrinant priimančiosios šalies paramos teikimą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms.

Civilinę krašto apsaugos tarnybą atliekančių statutinių valstybės tarnautojų skaičius nuosekliai didinamas, atsižvelgiant į krašto apsaugos sistemos poreikį specialistų, kurie turi įgiję specialiųjų žinių ir patirties specifinėms gynybos funkcijoms ir pareigoms atlikti. 2018 m. nustatyta nuo 260 iki 320 (2017 metais buvo nuo 240 iki 300).

Taip pat įstatymu nustatomas 2023 m. bendras ribinį karių skaičius nuo 24 390 iki 26 250, kartu nuosekliai didinant profesinės karo tarnybos karių, karių savanorių ir kito aktyviojo rezervo bei pratybose ir mokymuose dalyvaujančių parengtojo rezervo karių skaičių. Tačiau nedidinant kariūnų, jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose dalyvaujančių karių, statutinių valstybės tarnautojų ir Lietuvos kariuomenės darbuotojų, dirbančiųjų pagal darbo sutartis, skaičiaus.

 Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija

2017.07.13; 06:38

venesuela_prez

Rusijos karinės pramonės įmonė „Molnia“ įdiegs palydovines navigacijos sistemas į kelias dešimtis raketų-taikinių.

Tokią informaciją pateikė neįvardintas šaltinis šalies gynybos pramonėje. Šis patobulinimas leis gauti objektyvius duomenis apie raketos-taikinio trajektoriją. Pažymima, kad raketos-taikiniai, kurie naudojami naujos ginkluotės bandymams ir priešlėktuvinės gynybos (PLG) padaliniams treniruoti, gaminami iš nurašytų valdomų zenitinių raketų.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: Venesuelą pasieks nauja rusiškos ginkluotės partija”

tallinn

Estijos gynybos ministerijos kancleris Mikkas Marranas pareiškė, kad yra būtina atlikti aktyvesnę žvalgybą ir stiprinti išankstinio perspėjimo sistemą dėl Rusijos karinės galios stiprėjimo Baltijos jūros regione. Taip rašoma estiškame laikraštyje  „Eesti Paevaleht“.

Remiantis neviešais dokumentais tvirtinama, kad iš netoli Estijos sienų dislokuotų Rusijos karinių dalinių galima greitai suburti galingą smogiamąją jėgą, nors sausumos kariuomenės ir trūksta Rusijoje.

Continue reading „Estijos pareigūnai: “būtina atlikti aktyvesnę žvalgybą””