
Trečiadienį Seimo Laisvės gynėjų galerijoje bus atidaroma fotografijų paroda, skirta šviesaus atminimo Seimo nariui, advokatui Kęstučiui Čilinskui atminti.
Skaitau ir analizuoju du naujausius Kauno įvykius, susijusius su STT darbu. Pirmas – sulaikytas Kauno vicemeras ir keli savivaldybės įmonių vadovai.
Vicemerui Kęstučiui Kriščiūnui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba. Teismas pritaikė kardomąją priemonę – leido jį suimti vienam mėnesiui, ir šis žmogus jau nebe vicemeras. Nekeliu klausimo, įtariamasis kaltas ar ne, tegul išsiaiškins teismas, bet stebina tarnybų uolumas tiriant šią bylą.
Continue reading „Telefoniniai pokalbiai, arba Kodėl teisėjai yra išskirtinė kasta”
Apie gedulą šiandien (šį rašinį skiriu neseniai praėjusiai Birželio 14-ajai – gedulo ir vilties dienai – J.J.) kalbama daug. Skaičiai, prisiminimai, įspūdžiai iš apsilankymų Taišete, Vorkutoje ir kitur…
Juk tai – privaloma, nes tokia – neeilinė diena. Tačiau apie viltį užsimenama labai nedrąsiai ir abstrakčiai. O viltis prasideda nuo suvokimo, kur esame ir ką galime padaryti dabar, tuojau pat, nelaukdami kažkieno raginimo. Kiekvienas paragindamas pats save ir jausdamas kito petį.
Neseniai Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme paskelbtas piliečio nuteisimas už aukšto valdžios atstovo pakritikavimą yra visuomenės toleruojamas tik tokiose valstybėse kaip Rusija, Baltarusija ir dar kelios postsovietinės šalys, teigia advokatas, Teisės projektų ir tyrimų centro tarybos pirmininkas Kęstutis Čilinskas.
Teisės mokslininkas, Liustracijos komisijos pirmininkas A.Urmonas nuteistas už tai, kad kritiškai atsiliepė apie Seimo narį, buvusį aukštą teismo pareigūną K.Ramelį, tame tarpe kalbėdamas ir apie K.Ramelio korumpuotumą. A.Urmonas nuteistas valstybei mokėti 3900 Lt baudą, o Seimo nariui – 15 000 Lt neturtinę žalą.
Pasak advokato Kęstučio Čilinsko, Seime svarstytas TS-LKD frakcijos nario E.Jurkevičiaus įregistruotas įstatymo projektas, kuris numato, jog 65 metų amžiaus sulaukęs asmuo, norėdamas pas notarą sudaryti turtinį sandorį, turės pateikti notarui pažymą, kad jis yra geros psichinės sveikatos būklės.
Išvadą dėl asmens sugebėjimo ar nesugebėjimo suprasti savo veiksmų esmę gali duoti tik psichiatrų komisija. Tad, priėmus kalbamą projektą, vyresniems, nei 65-eri, reikės stoti prieš psichiatrų komisijas ir vengti pareiškimų, kurie psichiatrams gali pasirodyti keisti, nes dažnai psichiatrinėje praktikoje sąvokos keistas ir kuo nors sergąs žmogus painiojamos su sąvokomis neveiksnus, savo veiksmų nesuprantąs žmogus.
Spauda pranešė, kad per kelerius metus Ūkio ministro Dainiaus Kreivio turtas išaugo nuo 5,4 mln. Lt iki 170 mln. Lt. Ministras praturtėjimo neneigia, jo nepaaiškina ir jį praturtinusių sandorių nepateisina Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos deklaracijoje. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad ministrui galėtų būti pradėta byla pagal Prezidentės pasiūlytas Baudžiamojo kodekso pataisas ir konfiskuotas turtas, kurio įsigijimo teisėtumas neįrodytas. Tačiau Seimo priimtas įstatymas užtikrino, kad per du dešimtmečius neaiškiai praturtėję pareigūnai ir iš jų turtą gavę giminaičiai gali nebijoti atsakomybės: Prezidentės pasiūlytu ir Seime priimtu įstatymu jie yra iš anksto amnestuoti, teigia teisininkas advokatas Kęstutis Čilinskas.