
Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) kartu socialinių tinklų ekspertais ir visuomenininkais diskutuos dėl Ukrainą palaikančių asmenų paskyrų ir įrašų blokavimo „Facebook“ tinkle.
Gausi kategorija veikėjų, gausiai teršiančių moderniąją elektroninę informacinę erdvę. Pavadinimą jiems nepigu rasti, štai vėl ieškau. Bet randu ir teikiu kol kas tik pasiūlas pačių autorių savivokai ir apsisprendimui.
Pagal tai, ką rašo ir barsto atitinkami autoriai, esu linkęs du pirmuosius porūšius (apsimetę pamišėliai, slapti agentai) subendrinti ir žymėti APSA. Galėtų taip žymėti ir portalai. Trečiasis porūšis, NV (neapykantos kompleksų vergai), kuris kabina jau masių psichologijos erdvę, telieka atskiram tyrimui. Jam reiktų rimtų sociologijos institutų.
Reiškinys ir kadrai
Alternatyvi internetinė žiniasklaida – gerai; ji apsunkina diktatorių galimybes taikyti atvirą, tiesioginę (režimo priešai!) bei netiesioginę cenzūrą – autocenzūrą. Tą ir tą skelbti nepatartina, nukentėsi), išsibraukyk pats. Per elektroniką ir po slapyvardžio kauke gyvensi saugiau.
Tačiau taip atsiveria didžiulė perspektyva, kad viliojančia alternatyva taps bet kurią žiniasklaidą užgožianti brutali (tuo patraukli?) purvasklaida. Šis terminas – ne mano; tačiau jis kadaise, dar mano laikais, pasirodė ir buvo vartojamas tam tikrai popierinių tekstų produkcijai apibūdinti.
Aš mėginau siūlyti kitą: žiniaklaida. Deja, neprigijo, nors keršto pėdsakus juntu. Viską lemia kadrai (J. Stalinas).
Slaptiniai
Nuoširdus bičiulis, tikras krikščionis ir sąjūdininkas Antanas Račas yra pasakojęs, tad liudijęs apie liaudišką terminą (bene Kelmės rajone) anokiems veikėjams apibūdinti: „slaptiniai“. Tai politinė ardomoji gandosklaida – prieš ką nors – iš lūpų į lūpas, iš ausies į ausį. Interneto epocha atnešė mūsiškei pasaulio provincijai Lietuvai tikrą slaptinių profesijos sprogimą. Tik varyk!
Prisiminkime ir Stasio Lozoraičio patirtį, su kuo jam teko susidurti kandidatuojant prieš A. Brazauską prezidento rinkimuose: „Lietuvos kraujas užnuodytas“.
Interneto cunamiai atėjo vėliau.
Karas prieš mirusius
Prie visko pratęs, vis dėlto įsiminiau vieną naujausią eilinio anonimo šedevrą: neva mano tėvas Gabrielius (!) buvęs KGB agentu (tą skleidė Audrius Butkevičius, Vytautas Petkevičius, Rūtelė ir kiti APSA), todėl jis vienintelis likęs iš 1941 m. Laikinosios Vyriausybės narių, kai visi kiti – sušaudyti! Nesušaudyti, beje, net JAV federalinės valdžios išteisinti kaip J. Ambrazevičius-Brazaitis, bet argi tai portalui svarbu. APSA skatinami siautėti ir uždarbiauti kiek tik nori. Svarbu, kad reikiama politine kryptimi.
Mirusiųjų karai dažnai turi vieną generalinę dimensiją: tai gyvųjų karai. Ieškok moters, sakydavo prancūzai. Žiūrėk, kam buvo naudinga – čia bendro pobūdžio amžinas patarimas ieškantiems tiesos ir teisingumo.
O kam naudinga infotechnikos pažanga su totalia padorumo ir moralės atžanga? Pūdymo gyventojams, taip išeina. Paverskim civilizaciją totaliu pūdymu. Iš pačių pamatų! Ir pastatysim naują pasaulį – skelbė senasis populistų Internacionalas.
Statome sėkmingai. APSA – tik viena nūdienos pasaulinio karo priemonių. Apsidairykime tyloj.
Kai paskelbs, jeigu
Siūlau šių minčių komentarus bei replikas iš karto skirstyti: į žmonių ir mechaninius. Pamišėliškus žymėti APSA.
2016.12.01; 09:52
„Rusijos kampanija, formuojanti pasaulyje požiūrį į įsiveržimą į Ukrainą, plečiasi: dabar ji aprėpia naujų etatinių internetinių trolių, kuriuos naudoja Kremliaus pažiūroms skleisti per vedančiųjų Amerikos portalų komentarų skyrius, verbavimą ir parengimą“, – praneša BuzzFeed žurnalistas Maksas Sedonas.
Leidinio akiratyje atsidūrė dokumentai, kuriuose išdėstytos instrukcijos Fox News, Huffington Post, The Blaze, Politico и WorldNetDaily portalų komentatoriams. Jose taip pat nurodoma, kokios darbo apimties tikimasi iš „trolių“: vidutiniškai per dieną jie turi palikti iki 50 komentarų naujienų straipsniams. Kiekvienas tinklaraštininkas turi turėti 6 paskyras Facebook‘e, publikuodamas mažiausiai 3 įrašus per dieną, ir dukart dalyvauti bendrijos aptarimuose. Kiti bendradarbiai privalo turėti po 10 paskyrų Twitter‘yje ir publikuoti po 50 atsiliepimų kasdien.
Oficialusis Vašingtonas pasirengęs išleisti 42 mln. dolerių parengti kompiuterinei programai, padėsiančiai atskleisti ir susisteminti duomenis apie įvairių šalių kariškių ir kitų gyventojų grupių moralinę-psichologinę būklę, tendencijas bei įvykius, kurie gali būti susiję su JAV saugumu.
Numatoma, kad sistema ieškos priešiškos JAV atžvilgiu propagandos ir padės vesti kontrpropagandą. Jos pavadinimas SMISC iššifruojamas kaip socialinė media (žiniasklaida) strateginėje komunikacijoje. Sklaidos sritis – Facebook, Twitter, YouTube ir kiti populiarūs socialiniai serveriai.
Continue reading „Amerikos priešus socialiniuose tinkluose atakuos Pentagono „botai“”
Jeigu įsiregistravote ir prisijungėte, tai portale „Slaptai.lt“ galėsite skaityti redakcijos rekomenduojamus leidinius apie žvalgybos bei slaptųjų tarnybų veiklą šalyje ir pasaulyje.
Pristatome pirmąją „Slaptai.lt“ virtualios bibliotekos knygą portalo nariams – „Žvalgybų intrigos Lietuvoje 1994–2000“.
Norėdami skelbti savo komentarą prie straipsnio įsiregistruokite ir prisijunkite prie portalo „Slaptai.lt“ naudojamos komentarų sistemos DISQUS.
Savo komentarus vėliau galėsite valdyti: šalinti, keisti, tikslinti, redaguoti. Taip pat užsisakyti jus dominančios temos komentarų prenumeratą el. paštu arba juos visus skaityti atskirame komentarų puslapyje.