Aleksejus Navalnas. EPA – ELTA nuotr.

Maskvos apeliacinis teismas šeštadienį paliko galioti Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui skirtą laisvės atėmimo bausmę.
 
Teisėjas Dmitrijus Balašovas atmetė A. Navalno apeliacinį skundą dėl vasario 2 d. nuosprendžio realia pakeisti 2014 m. jam paskelbtą lygtinę laisvės atėmimo bausmę.
 
Teisėjas nusprendė į jau atliktą bausmę įskaičiuoti šešias savaites, kurias A. Navalnas praleido namų arešte, tad opozicionierius turės praleisti kolonijoje kiek daugiau nei du su puse metų.
 
44-erių opozicionierius A. Navalnas, pagarsėjęs kaip vienas garsiausiai pasisakančių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų, sausį po sugrįžimo į Rusiją iš Vokietijos, kur praleido kelis mėnesius gydydamasis po apnuodijimo kovine medžiaga, buvo suimtas.
 
Jis vėliau buvo nuteistas beveik trejų metų laisvės atėmimo bausme už lygtinės bausmės, jam paskelbtos 2014-aisiais, nuostatų pažeidimą.
A. Navalnas ir jo šalininkai teigia, kad nuosprendžiai ir kitos jam iškeltos bylos tėra bandymas opozicionierių nutildyti.
 
Šeštadienį jis dalyvaus dar viename teismo procese, šįkart dėl kitos bylos, kurioje jam mesti kaltinimai apšmeižus Antrojo pasaulinio karo veteraną, kuris pernai agitavo už Konstitucijos reformas, kurios leistų V. Putinui po 2024 metų siekti dar dviejų kadencijų.
 
Prokurorai pareikalavo skirti A. Navalnui beveik 11 000 eurų baudą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.20; 17:55

Aleksejus Navalnas. EPA – ELTA nuotr.

Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui antradienį buvo paskirta 3,5 metų laisvės atėmimo bausmė, tai antradienį nusprendė teismas. Vis dėlto į bausmę buvo įskaičiuota 10 mėnesių, kuriuos jis anksčiau praleido namų arešte, todėl opozicionierius bus įkalintas 2 metus ir 8 mėnesius, ir juos praleis kolonijoje, praneša „The Moscow Times“.
 
Antradienį Maskvos miesto teismas svarstė A. Navalno bylą. Rusijos federalinė bausmių vykdymo komisija paprašė teismo pakeisti A. Navalnui paskirtą lygtinę bausmę realia – 3,5 metų – laisvės atėmimo bausme, nes jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas, pagal kurias A. Navalnas turėjo pasirodyti Rusijos kalėjimų tarnybai dukart per mėnesį.
 
A. Navalnas buvo sulaikytas sausio 17-ąją Maskvoje, kai parskrido iš Vokietijos, kur buvo gydomas po beveik mirtino apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga, ir įkalintas 30-iai parų. Jo sulaikymas paskatino šalyje masinius protestus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.03; 08:30

Doan Thi Huong pavyko išvengti mirties bausmės. EPA – ELTA nuotr.
Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong-uno netikro brolio Kim Jong Namo nužudymu kaltinamai vietnamietei Doan Thi Huong pavyko išvengti mirties bausmės. Malaizijos teisėjas skyrė kaltinamajai 3 metų ir 4 mėnesių trukmės kalėjimo bausmę.

Teisėjas Azmis Ariffinas pirmadienį nuteisė kaltinamąją laisvės atėmimo bausme, kai moteris pripažino savo kaltę dėl lengvesnių kaltinimų. Švelnesni kaltinimai padėjo išvengti mirties bausmės, kuri galėjo būti skirta už pirminius kaltinimus įvykdžius žmogžudystę. 

Teisėjas taip pat nusprendė, kad prie bausmės laiko gali būti priskaičiuojamas laikas, kurį, laukdama nuosprendžio, moteris jau praleido kalėjime. 

Be kita ko, pagal Malaizijos įstatymus, galima prašyti sutrumpinti kalėjimo bausmės terminą, dėl to moteris galėtų būti paleista į laisvę jau gegužės pradžioje.

Doan Thi Huong kartu su Indonezijos piliete Siti Aisyah buvo kaltinamos 2017 metų vasarį Kvala Lumpūro oro uoste nužudžius Kim Jong Namą panaudojant nuodingą nervus paralyžiuojančią medžiagą VX.

Indonezijos vyriausybės prašymu indonezietė netikėtai buvo paleista. Vietnamas siekė, kad ir jos pilietė grįžtų namo, tačiau prašymas nebuvo patenkintas.

Neringa Šarmavičiūtė (ELTA)
 
2019.04.02; 08:30

Aleksejus Navalnas. EPA – ELTA nuotr.

Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui antradienį skirta 30 dienų laisvės atėmimo bausmė.

Už grotų jis siunčiamas dėl neleistinų protestų organizavimo prieš Rusijos prezidento Vladimiro Putino inauguraciją ketvirtajai kadencijai.

Kaip pranešama, A. Navalnas pripažintas kaltu dėl „neleistinų protestų organizavimo“. Politikui taip pat gresia atskiri kaltinimai dėl to, kad šis nepaklauso policijos nurodymams.

Charizmatiškas 41 metų amžiaus politikas sušaukė rusus gegužės 5-ąją rengti mitingus visoje šalyje.

Per protestus prieš V. Putiną sulaikyta beveik 1 tūkst. 600 demonstrantų.

V. Putino inauguracija vyko gegužės 7-ąją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.16; 04:00

Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui skirta 20 dienų laisvės atėmimo bausmė, nes politikas pakartotinai nepaisė draudimo organizuoti viešus mitingus, informuoja transliuotojas BBC.

Politiko šalininkai teigia, kad jis buvo sulaikytas, siekiant sukliudyti jam dalyvauti kovo mėnesį vyksiančiuose Rusijos prezidento rinkimuose, kuriuose, kaip tikimasi, dabartinis prezidentas Vladimiras Putinas sieks ketvirtosios kadencijos.

Rusijos rinkimų organizavimo institucijos teigia, kad A. Navalnas negali dalyvauti rinkimuose, nes yra nuteistas lygtine bausme kitoje byloje.

Opozicijos lyderiui šiais metais jau trečią kartą skiriama laisvės atėmimo bausmė. Šį kartą jis sulaikytas praėjusį penktadienį, kai norėjo vykti į protesto akciją Žemutiniame Naugarde, esančiame už apytikriai 400 km į rytus nuo sostinės Maskvos. Institucijų teigimu, jis neturėjo leidimo organizuoti tokius renginius.

Remiantis pranešimais, sulaikytas ir artimas sąjungininkas Leonidas Volkovas, kuriam taip pat skirta 20 dienų laisvės atėmimo diena. L. Volkovas grasino skelbti bado streiką.

Vienas geriausiai žinomų kovos su korupcija kampanijos dalyvių A. Navalnas 2011-2012 metų žiemą vadovavo masiniams protestams prieš V. Putiną.

Pirmadienį teisme kalbėdamas opozicijos lyderis jam paskirtą bausmę pavadino gimtadienio dovana V. Putinui ir ragino savo šalininkus protestuoti Sankt Peterburge ir kitur.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.04; 00:01

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo nuteistojo bankroto administratoriaus V. K., reikalavusio iš bankrutavusios įmonės vadovo 200 000 litų kyšio, apeliacinį skundą.

Teisėjų kolegija nusprendė pakeisti Šiaulių apygardos teismo 2015 m. kovo 4 d. nuosprendį, kuriuo V. K. buvo pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo. Pirmosios instancijos teismo paskirtos 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės, atliekant ją pataisos namuose, vykdymą Apeliacinis teismas V. K. atidėjo dvejiems metams ir 6 mėnesiams.

Continue reading „STT: Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė nuosprendį bankroto administratoriui”

Į areštinę atvežtą policijos ieškotą marijampolietį T. R., nuteistą realia dvejų metų ir dešimties mėnesių laisvės atėmimo bausme už pasikėsinimą sukčiauti, iš areštinės neteisėtai paleidęs Marijampolės apskrities VPK areštinės viršininkas R. M. atsakys baudžiamąja tvarka už piktnaudžiavimą tarnyba.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, nuo teismo nuosprendžio besislapstęs T. R. šių metų gegužės 29-ąją buvo sulaikytas ir atvežtas į Marijampolės apskrities VPK areštinę, iš kurios tą patį vakarą minėto komisariato viršininko R. M. iniciatyva buvo paleistas namo.

Continue reading „Iš areštinės į laisvę nuteistąjį paleidusiam Marijampolės policijos areštinės viršininkui gresia netekti laisvės”

Jonavos rajono apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo 33 m. kauniečiui R. M., skyrė vienerių metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę už internete rašytus įžeidžiančius, žeminančius ir paniekinančius komentarus.

Teismas taip pat pripažino, kad asmuo, savo užrašais po Lietuvos valstybės politikų, teisėjų ir kitų žinomų asmenų nuotraukomis rašydamas komentarus tyčiojosi, niekino vienos tautybės žmonių grupę ir skatino neapykantą prieš juos, neigė 1990-1991 metais įvykdytą SSRS agresiją prieš Lietuvos Respubliką ir prieš jos gyventojus, šią agresiją prieš Lietuvos Respubliką vykdžiusių ar joje dalyvavusių asmenų labai sunkius ir sunkius nusikaltimus Lietuvos Respublikai ir labai sunkius nusikaltimus Lietuvos Respublikos gyventojams, išreiškė nepagarbą teisėjams, sumenkindamas jų autoritetą visuomenėje.

Continue reading „Laisvės atėmimo bausme nubaustas interneto komentatorius”