Honkongą užgriuvo taifūnas Chaba. EPA-ELTA nuotr.

Honkongas, liepos 2 d. (ELTA). Šeštadienį Pietų Kinijos jūroje nelaimė ištiko inžinerinį laivą, kurio įgulą sudarė 30 žmonių. Kaip pranešė laikraštis „The South China Morning Post“, jis lūžo per pusę, užkluptas taifūno Chaba.
 
Nelaimė atsitiko už 300 kilometrų į pietvakarius nuo Honkongo. Šio Kinijos regiono valdžia nusiuntė gelbėti jūreivių lėktuvą ir kelis sraigtasparnius. Bet operaciją apsunkina sudėtingos oro sąlygos: matomumas nelaimės zonoje neviršija 500 metrų, o bangų aukštis siekia 10 metrų.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.07.03; 07:00

Viduržemio jūroje užsidegus laivui, be žinios dingusiais laikoma 11 žmonių. EPA-ELTA nuotr.

Atėnai, vasario 18 d. (AFP-ELTA). Prie Korfu salos krantų Viduržemio jūroje užsidegus laivui, be žinios dingusiais laikoma 11 žmonių. Tai penktadienį pranešė Graikijos pakrančių apsauga.
 
Tuo tarpu tęsiamos pastangos išgelbėti du laive esančius žmones, kurie telefonu paprašė pagalbos. Anot duomenų, iš su Italijos vėliava plaukiojusio laivo „Euroferry Olympia“ išgelbėti 278 asmenys.
 
Tai, kad tarp išgelbėtųjų buvo vienas migrantas, oficialiai neregistruotas kaip keleivis, pakurstė būgštavimus, kad iš tikrųjų neišgelbėtų žmonių gali būti daugiau. Vis pasitaiko, kad migrantai patenka į tarp Graikijos ir Italijos kursuojančius keltus ir plaukia būdami „zuikiai“.
 
„Euroferry Olympia“ su 237 keleiviais ir 51 įgulos nariu plaukė iš Igoumenitsos į Brindizį, kai 4.30 val. staiga užsiliepsnojo. Televizijos vaizduose buvo matyti, kaip 1995 metais statytas italų laivybos bendrovės „Grimaldi“ laivas yra visiškai apimtas liepsnų.
 
Anot gelbėtojų, nukentėjo trys žmonės: du keleiviai ir vienas įgulos narys. Jonijos jūros salų gubernatorė Rodi Kratsa pradžioje televizijos stočiai ERT teigė, kad visi keleiviai „saugiai“ gelbėjimo valtimis pasiekė Korfu.
 
Tačiau vėliau Graikijos pakrančių apsauga pranešė, kad du vairuotojai, buvę automobiliams skirtame skyriuje, telefonu šaukiasi pagalbos. Jiems gelbėti nusiųstas sraigtasparnis. Laivo gesinimo darbai tęsiasi.
 
Gaisro priežastis kol kas nežinoma.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.02.19; 07:50

Minimos dešimtosios kruizinio laivo „Costa Concordia“ katastrofos metinės. EPA – ELTA foto

Roma, sausio 13 d. (dpa-ELTA). Praėjus 10 metų po kruizinio laivo „Costa Concordia“ katastrofos, žmonės Italijos Džilijo saloje ketvirtadienį pagerbė aukų atminimą.
 
Po pamaldų Chiesa dei Santi Lorenzo e Mamiliano bažnyčioje du jūreiviai iš pakrančių apsaugos laivo į jūrą nuleido gėlių vainiką žuvusiesiems atminti. „Grįžęs į šią vietą, jaučiuosi kaip tada“, – agentūrai „Ansa“ pasakojo katastrofą išgyvenęs asmuo.
 
„Tai paskutinės viešos atminimo iškilmės. Mes nenorime pamiršti, tačiau norime gerbti 32 aukas“, – žurnalistams sakė Džilijo meras Sergio Ortellis. Kitais metais minėjimas esą vyks nedideliame rate, nedalyvaujant žiniasklaidos atstovams.
 
2012 metų sausio 13-ąją beveik 300 metrų ilgio laivas rėžėsi į uolą prie salos ir iš dalies nuskendo. Per vieną didžiausių kruizinių laivų katastrofų žuvo 32 žmonės. Laive, S. Ortellio duomenimis, buvo žmonės iš 54 šalių.
 
Ketvirtadienio vakarą – eisena su deglais iki molo prie nelaimės vietos. 21.45 val., tuo metu, kai „Costa Concordia“ atsitrenkė į uolą, sugaudė uoste stovinčių laivų sirenos. Dėl pandemijos reginiuose saloje laukiama tik nedaug tuomečių keleivių ar aukų artimųjų.
 
Milžiniškas laivas 2014 metais per sudėtingą operaciją buvo atitemtas į Genują, kur jau seniai išardytas. Tuometinis kapitonas Francesco Schettino Romoje atlieka 16 metų kalinimo bausmę, kuri jam paskutiniosios instancijos teisme skirta 2017-aisaiais. Tačiau jis dar kreipėsi į Europos žmogaus teisių teismą, kur byla gali būti nagrinėjama šiais metais.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.01.14; 06:00