
Po vadinamojo „čekiukų“ skandalo maždaug pusė gyventojų nurodo, kad jų pasitikėjimas savivalda sumenko, skelbiama LRT užsakymu atliktoje „Baltijos tyrimų“ apklausoje.
Sausio 17 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda mokslinėje konferencijoje „Gerovės valstybės kontūrai Lietuvoje“ Vytauto Ddžiojo universitete perskaitė pranešimą, kurį išplatino Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija.
Pasak jo, atėjo metas pasakyti, kad padarėme klaidą, pernelyg ilgai ekonomikoje leidę klostytis Laukinių Vakarų principams ir santykiams: ten, kur viešpatauja geriau ginkluoti ir turintys daugiau pažinčių, nelieka vietos mažesniems, silpnesniems – ir mąstantiems apie bendrąjį gėrį, taigi nėra vietos ir valstybei. Patikslinčiau Jo Ekselenciją, ne Laukinių Vakarų, o Laukinės Privatizacijos pasekmių siautėjimui.
Mes, sakė Prezidentas, pernelyg išaukštinome nematomą rinkos ranką ir gavome savotišką paradoksą – tuo pat metu giriamės, kad nuo įstojimo į Europos Sąjungą sparčiausiai artėjame link BVP vienam gyventojui vidurkio, o, kita vertus, raudonuojame, kad socialinės atskirties rodikliai Lietuvoje yra vieni iš blogiausių visoje Europos Sąjungoje. Tai aiškiai parodo mūsų valdžios fiasko.
Tam, kad sukurtume valstybę, kurioje būtų gera gyventi visiems – dirbantiesiems, vaikams, jaunimui, senjorams, neįgaliesiems, sėkmę patiriantiems ir turintiems sunkumų, – mums reikia perskirstymo per biudžetą, kuris nuosekliai didėtų metai iš metų. Su tokiu perskirstymu, koks yra dabar, kalbos apie gerovės valstybę tampa tiesiog pigia demagogija, – įsitikinęs Respublikos Prezidentas.
Pridursiu dar, kad bandymas įstatymu pajungti sau LRT, siūlymai nuginkluoti savanorius nepaprastosios padėties atveju, keistas užsispyrimas išsaugoti Susisiekimo ministrą, labai svarbų būtent tos nepaprastosios padėties atveju, bandymas pažeminti Seimo rinkiminę kartelę iki 3 procentų, atveriant kelią į Seimą neaiškių partijų atstovams ir t.t. – ar tai ne simptomai šliaužiančio “demokratinio” perversmo, kad dar tvirčiau “viešpatautų geriau ginkluoti ir turintys daugiau pažinčių, neliktų vietos mažesniems, silpnesniems – ir mąstantiems apie bendrąjį gėrį, taigi neliktų vietos ir valstybei”?
Neseniai politologas Lauras Bielinis, vertindamas santykius tarp Prezidento ir Vyriausybės, išreiškė nuomonę, kad “Prezidentui nedera veltis į rinkimų kampaniją”. https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/sudetingas-nausedos-sprendimas-ar-bus-nueita-grybauskaites-pedomis.d?id=83295271
Nesutinku su juo. Jei Prezidentas yra patriotas, o tuo aš neabejoju, jam neturi būti tas pats, koks bus naujasis Seimas.
Jis ir pats paminėtoje konferencijoje pareiškė, kad “netrukus prasidės intensyvus politinis sezonas, rinkimų batalijos, kuriose mes (taigi ir jis, – K.S.), manau, privalome gauti atsakymus iš tų partijų, kurios išsirikiuos prie starto linijos ir vilios rinkėją įvairiais pažadais”.
Tik galima nesunkiai nuspėti, kad atsakymus jis gaus tokius, kokių norės. Ne pažadai ir atsakymai į klausimus pirmiausiai turi lemti Prezidento pasirinkimą, o pasitikėjimas partijomis, kurį turi nulemti ilgalaikės jų biografijos ir tų partijų pagarba Prezidento institucijai. Juo labiau, kad Prezidentas žino žymiai daugiau, kas vyksta partijų viduje, negu eiliniai rinkėjai.
Buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiasis patarėjas Mindaugas Lingė, šiuo metu konsultuojantis TS-LKD strateginės komunikacijos ir vidaus politikos klausimais, sako esąs įsitikinęs, kad “valdantieji akivaizdžiai tyčiojasi iš prezidento Gitano Nausėdos.”
Turint omeny Gitano Nausėdos ir Dalios Grybauskaitės populiarumą, autoritetą rinkėjų tarpe, viliuosi, kad rinkimų išvakarėse abu jie visgi viešai apsispręs, ką norėtų matyti būsimame Seime ne su kokiomis nors surašytomis nuostabiausiomis rinkiminėmis programomis ir priesaikomis, kad jas įvykdys, o pasitikėjimo prasme.
Informacijos šaltinis – ELTA
2020.01.22; 10:00
Europiečiai dabar yra labiau linkę tikėti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Kinijos prezidentas Xi Jinpingas „pasielgtų teisingiau“ sprendžiant pasaulinės reikšmės klausimus nei JAV prezidentas Donaldas Trumpas, rodo nauja apklausa, informuoja „Euronews“.
Remiantis tyrimų instituto „Pew Research Centre“ septyniose šalyse atliktos apklausos duomenimis, prancūzai ir vokiečiai buvo mažiausiai linkę galvoti, kad JAV prezidentas pasielgtų teisingai ir priimtų teisingus sprendimus, susijusius su pasaulio reikalais. Pasitikėjimą D. Trumpu išreiškė tik 10 proc. vokiečių ir 9 proc. prancūzų.
Pasitikėjimą V. Putinu išreiškė gerokai daugiau vokiečių. 35 proc. apklaustų vokiečių pasitikėtų V. Putinu, o 30 proc. labiau pasitikėtų Kinijos prezidentu. Tuo tarpu pasitikėjimas Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu tarp vokiečių buvo didžiausias – 77 proc.
Apklausoje minimi septyni pasaulio lyderiai ir paaiškėjo, kad Vokietijos kanclere Angela Merkel pasitikima labiausiai, jog ji priims teisingus sprendimus. Nuo jos nedaug atsiliko Prancūzijos prezidentas.
Be kita ko, iš septynių pasaulio lyderių D. Trumpas buvo vienintelis, kuris neturėjo daugumos savo šalies piliečių pasitikėjimo. Tik 48 proc. amerikiečių pasitikėtų, kad D. Trumpas pasielgtų teisingai. Tuo tarpu 81 proc. rusų pasitiki, kad jų prezidentas V. Putinas priimtų teisingus sprendimus.
„Pew Research Centre“ pažymėjo, kad britai, prancūzai, vokiečiai ir kanadiečiai mano, kad JAV kelia didesnę grėsmę jų šalims nei Kinija. Japonijoje, kuri yra įsitraukusi į ginčą su Kinija dėl ginčijamų teritorijų, 66 proc. žmonių mano, kad JAV yra „didelė grėsmė“.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.02.14; 06:42
Theresos May vyriausybė trečiadienį laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo Bendruomenių Rūmuose, bet tai neišveda Didžiosios Britanijos iš aklavietės „Brexito“ klausimu: nė vienas iš elgesio Europos Sąjungos atžvilgiu variantų neturi tvirtos daugumos pritarimo, praneša BBC.
Jungtinės Karalystės parlamentas tik 19 balsų dauguma atmetė pasiūlymą pareikšti nepasitikėjimą Th. May vyriausybe. Šį pasiūlymą opozicinės Leiboristų partijos lyderis Jeremy`is Corbynas iškėlė antradienį po to, kai Bendruomenių Rūmai didžiąja balsų dauguma atmetė Didžiosios Britanijos vyriausybės ir Europos Sąjungos suderintą sutartį dėl šalies pasitraukimo iš ES.
Trečiadienį 325 parlamentarai parėmė Th. May vyriausybę, o nepasitikėjimą ja pareiškė 306 Bendruomenių Rūmų nariai.
Po balsavimo Th. May pažadėjo įgyvendinti tautos sprendimą dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.01.17; 07:42
Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May laimėjo Konservatorių partijos balsavimą dėl nepasitikėjimo ja kaip partijos lydere, praneša BBC.
Per trečiadienį vakare vykusį balsavimą premjerę palaikė 200, nepalaikė – 117 partijos kolegų.
Slaptas balsavimas buvo surengtas po to, kai tokį pageidavimą pareiškė 48 torių parlamentarai, pykstantys ant Th. May dėl jos pasirinkto „Brexito“ politikos kurso. Pasak jų, taip premjerė išduoda 2016-ųjų referendumo rezultatus.
Po balsavimo kalbėdama Dauningo gatvėje, Th. May pažadėjo užtikrinti, kad „Brexitas“ būtų toks, už kokį balsavo žmonės. Tuo pat metu ji pridūrė įsiklausiusi į prieš ją balsavusių partijos narių nuogąstavimus.
Informacijos šaltinis – ELTA
2018.12.13; 05:00