
Kišiniovas, gruodžio 13 d. (ELTA). Moldova nenori grįžti į SSRS, apie kurios atkūrimą dažnai kalbama Maskvoje, ir fiksuoja Rusijos mėginimus nuversti demokratinę proeuropietišką vyriausybę Kišiniove.
Prancūzijoje šeštadienį per protesto akcijas prieš degalų kainų augimą nukentėjo mažiausia 47 žmonės. Tai pranešė televizijos kanalas BFM, remdamasis šalies Vidaus reikalų ministerija. Žinybos duomenimis, trijų nukentėjusiųjų būklė yra kritinė.
Anksčiau buvo pranešta, kad protesto akcijos pareikalavo žmonių aukų. Tragiškas incidentas įvyko šeštadienio rytą Savojoje, Prancūzijos pietryčiuose. Vienas iš automobilių mėgino pravažiuoti pro protestuotojų užtvaras. Demonstrantai ėmė stabdyti automobilį ir daužyti jo kapotą. Pasak transporto priemonės vairuotojos, vietos gyventojos, vežusios savo dukterį pas gydytoją, tuo metu ją apėmė panika, ir ji, ištikta šoko, važiavo toliau ir mirtinai sužalojo vieną iš protestuotojų. Automobilio savininkė sulaikyta.
Įvairių incidentų užfiksuota ir daugelyje kitų Prancūzijos regionų. Naujausiais VRM duomenimis, policijos darbuotojai už tvarkos pažeidimus sulaikė 24 manifestacijų dalyvius. Protesto akcijose dalyvauja 124 tūkstančiai žmonių.
Masinės protesto akcijos prieš benzino ir dyzelino kainų augimą šeštadienį anksti rytą prasidėjo visoje Prancūzijos teritorijoje. Jų iniciatoriai – šalies gyventojai, taip pat profsąjungos ir politinės partijos.
Anksčiau Prancūzijos vyriausybė pranešė, kad nuo ateinančių metų sausio 1 d. benzino kaina išaugs 3 centais, o dyzelinas pabrangs 6,5 cento.
Informacijos šaltinis – ELTA
2018.11.18; 06:00
Į Rytų Vokietijos Chemnico mieste pirmadienį surengtą demonstraciją prieš dešiniųjų ekstremizmą susirinko per tūkstantį žmonių. Šis protestas – reakcija į savaitgalį mieste vykusius susirėmimus, per kuriuos buvo taikomasi į nevokiškos išvaizdos žmones.
„Užsieniečius primenančių žmonių medžiojimas kelia mums nerimą. Norime parodyti, kad Chemnicas turi kitokį veidą: atvirą pasauliui ir pasisakantį prieš ksenofobiją“, – pirmadienį vakare priešais miesto rotušę susirinkusiems žmonėms sakė kraštutinių kairiųjų partijos „Kairė“ („Die Linke“) vadovas Timas Detzneris.
Kairiųjų demonstracija surengta tą pačią dieną, kai teisme pasirodė irakietis ir siras, įtariami savaitgalį peiliu mirtinai subadę 35-erių metų vokietį. Neramumai mieste prasidėjo būtent dėl šio nusikaltimo.
Tuo pat metu Chemnice vyko ir kraštutinių dešiniųjų organizuotas mitingas.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pasmerkė kraštutinių dešiniųjų protestuotojus, gatvėse „medžiojusius“ užsieniečius. Riaušėmis virtę protestai surengti reaguojant į Vokietijos piliečio nužudymą, kurį, įtariama, įvykdė siras ir irakietis.
Per Rytų Vokietijos Chemnico mieste kraštutinių dešiniųjų judėjimo PEGIDA surengtą demonstraciją, kurioje dalyvavo 800 žmonių, kilo chaosas, kurį turėjo malšinti sustiprintos policijos pajėgos.
Remiantis Vokietijos žiniasklaida, kai kurie demonstrantai tiems, ką palaikė imigrantais, šaukė: „Mes esame tauta“, „Dinkit iš čia“ ir „Jūs čia nelaukiami“. Skelbiama, kad dalis riaušininkų į spėjamus užsieniečius mėtė butelius.
Demonstracija buvo surengta po to, kai sekmadienį paryčiais buvo mirtinai subadytas 35-erių metų amžiaus vokietis.
Prokurorai pirmadienį informavo, kad policija sulaikė šiuo nusikaltimu įtariamus 23-ejų metų sirą ir 22-ejų irakietį. Šiuo metu mėginama nustatyti, koks galėjo būti jų motyvas.
A.Merkel atstovas Steffenas Seibertas pabrėžė, kad Berlynas griežtai smerkia smurtines protesto akcijas.
„Tokiems riaušiniams susibūrimams, žmonių, kurie yra kitokios kilmės, medžiojimui arba mėginimui skleisti neapykantą gatvėse mūsų šalyje nėra vietos“, – teigė S. Seibertas.
Informacijos šaltinis – ELTA
2018.08.28; 08:36
Lenkijos policija ir Vidaus saugumo agentūra renka informaciją apie valdančiosios Teisės ir teisingumo partijos vyriausybės priešininkus. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Gazeta Wyborcza“.
Pasak leidinio, pirmiausia domimasi asmenimis, dalyvaujančiais antivyriausybinėse demonstracijose ir kitose protesto akcijose.
„Į registrą įtraukiami asmens duomenys, nuotraukos, taip pat automobilių numeriai“, – rašo „Gazeta Wyborcza“. Tokie sąrašai leidžia policininkams laisvai gauti informacijos apie aktyviausius protestų dalyvius neprašant specialaus teismo leidimo.
Policijos vyriausiosios valdybos atstovas paneigė pranešimus apie tokių sąrašų sudarymą. „Mes tik stebėjome akcijų organizatorių automobilių judėjimą jų rengimo rajone, kad užtikrintume kitų dalyvių saugumą“, – sakė žurnalistams pareigūnas.
Pastarosiomis dienomis Lenkijoje vyksta masinės protesto akcijos prieš vyriausybės planus įgyvendinti teismų reformą, kuri, opozicijos nuomone, sunaikins teismų sistemos nepriklausomybę ir pajungs ją Teisės ir teisingumo partijai. Demonstracijose Varšuvoje, Krokuvoje, Gdanske ir kituose dideliuose šalies miestuose dalyvauja dešimtys tūkstančių žmonių.
Informacijos šaltinis – ELTA
2017.07.29; 02:30
Putiną rėmę rusų muzikantai susiduria su protestais Vakaruose
Gegužės 11 vakarą per Maskvos virtuozų koncertą su Vladimiru Spivakovu priešaky į Sanders teatro sceną Bostone pakilo žmogus iš salės. Jo pasirodymas, regis, parūpo publikai – išėjęs į sceną žmogus buvo apsirengęs džinsais ir Harvardo marškinėliais (teatras įsikūręs Harvardo universiteto teritorijoje) ir atrodė keistai tarp kostiumuotų muzikantų, ir jo veiksmai buvo nelabai suprantami.
Ukrainos opozicija sukvietė ukrainiečius, siekiančius europietiškų permainų šalyje, į visaliaudininę viečę (viečė iš žodžio viešas, taip tvirtina kai kurie baltistai) Kijevo Nepriklausomybės Maidane (maidanas – per totorius iš arabų atkeliavęs prekybos aikštės pavadinimas meydan) pasitarti sekmadieninių pamąstymų dieną lygiai 12 valandą Vilniaus ir Kijevo laiku.
Raginimą susirinkti iš dalies paskatino gandai, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, grįždamas iš Kinijos, susitiko su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir pasirašė su juo kažkokius nepaskelbtus susitarimus.
Pirmadienį JAV portalas CNN įspėjo pasaulį ir visų pirma JAV saugotis Rusijos jėgos žaidimų Ukrainoje („Beware Russia’s power play in Ukraine“ by David Frum).
Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. Kijevo laikas toks pat, kaip ir Vilniaus”
Lietuviai – tylinti tauta. Kodėl neprotestuoja lietuviai? – klausia žurnamas IQ (Nr. 08 (41), rugpjūtis), šiai temai paskyręs kelis sraipsnius, suminėjęs "svarbiausius ir įdomiausius, bet toli gražu ne visus protestus bei judėjimus, pasaulį drebinusius po Antrojo pasaulinio karo iki šių dienų".
Įrašytas čia ir Baltijos kelias, kurio 24-ąsias metines netrukus minėsime. Pasak žurnalo, "per visą pasaulį – nuo Egipto iki Bosnijos ir Hercogovinos, nuo Brazilijos iki Turkijos – ritasi didžiulės protestų bangos", o lietuviai tyli.
Kaip suprasti tas publikacijas?
Rusijos strateginių tyrimų centras (STC) paskelbė pranešimą Pilietinių iniciatyvų komitetui apie Rusijos gyventojų politines nuotaikas.
Jame pažymima, kad Rusijos visuomenės protestų ir nepasitenkinimo valdžia centras iš sostinės persikėlė į sričių didmiesčius ir nedidelius miestus.
O demokratijos reikalavimus kelia ne vidurinioji klasė, bet socialiai mažiau aprūpinti Rusijos gyventojai. Teigiama, kad pasikeitė ir potencialių protestų motyvai – dabar tai dažniausiai ekonominės priežastys.
28 proc. Rusijos gyventojų mano, kad opozicijos protesto akcijos davė teigiamų rezultatų ir pakeitė į gerąją pusę padėtį šalyje, bet dauguma (59 proc.) laikosi kardinaliai priešingos nuomonės.
Tokius duomenis pranešė Jurijaus Levados centras, pasibaigus visoje šalyje birželį surengtai apklausai.
64 proc. respondentų nuomone, tokie protesto renginiai beveik neturi reikšmės Rusijos ateičiai.
Tai, kad protesto akcijos svarbios šaliai, kalba 27 proc. apklaustųjų. Į vykusias pastaruoju metu Maskvoje protesto akcijas Rusijos gyventojai apskritai žiūri abejingai (20 proc.). 28 proc. rusų nuomone, akcijų dalyviai nepatenkinti „tuo, kad valdžia nepaiso tokių žmonių, kaip jie“. 23 proc. mano, kad tuo „siekiama pareikšti savo pasipiktinimą rinkimų klastojimu“.
Visos bėdos prasidėjo dar tolimais 2009 metais, kai Kaliningrade šurmuliavo protesto akcijos ir į įvykius regione buvo sutelktas visos Rusijos dėmesys.
Aš įsitikinęs, kad jau tada buvo nuspręsta palaipsniui, Valstybės Dūmos ir Rusijos Federacijos Prezidento rinkimų išvakarėse maksimaliai apvalyti regioną nuo nepatenkintųjų, kad kažką įbaugino, kažką nupirko… Man viskas prasidėjo kovo pabaigoje.
Kovo 23 aš grįžau iš Lietuvos į Kaliningrado sritį, perkirtus sieną išsyk policijos bendradarbiai mane suėmė ir nugabeno į Kaliningrado miesto areštinę, kur praleidau 89 paras, iki birželio 20-osios.
Continue reading „Dveji metai kalėjimo – už 270 tūkstančių rublių”
Pasaulis bruzda. Neramu arabų šalyse, netyli Graikija, eina į gatves Prancūzija, Portugalija, Anglija, Čekija. Protestuoja visa Europa. Atsibudo net JAV, ten jau beveik mėnesį protestuoja jaunimas, o juos kuo toliau, tuo labiau palaiko visa Amerika. Ir tai – jau rimti didžiulės ligos simptomai. Ligos, kuri turi vienintelę teisingą diagnozę – gobšumas, naudos siekimas bet kokia kaina. Tai fiasko, kurį patyrė grandiozinis žmonių apvogimas. Tai – kracho pradžia. Prieš daugiau nei trisdešimt metų buvo sukurptas scenarijus, kaip globaliai apvogti pasaulį. Ir šis planas tikrai pavyko .Jis suklestėjo griuvus SSSR. Nebeliko ko bijoti, ir buvo galima, paleidus į „laisvę“ privačią žiniasklaidą, išvystyti neregėto masto melo kompaniją, esą laisvoji rinka ir demokratija atneš Žemei rojų.
Continue reading „Kas turi atsitikti, kad lietuvis atsibustų?”