Gabrielius Landsbergis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina, kad kol kas į Lietuvą atvykusi Rusijos žurnalistė Ksenija Sobčiak nėra įtraukta į jokius „juoduosius sąrašus“. Visgi, pasak jo, jei būtų identifikuota, kad ji kelia grėsmę valstybės nacionaliniam saugumui, situacija būtų persvarstyta.
 
„Palaikome ryšį su institucijomis, kiek tai yra būtina pagal aplinkybes. Šiandien VSD direktoriaus komentaras, manau, buvo svarbus dėl nacionaliniam saugumui galimai esančios ar nesančios grėsmės įvertinimo. Departamentas tą grėsmę įvertino, jos šiame etape nemato“, – žurnalistams Seime teigė G. Landsbergis.
 
Tačiau, akcentuoja ministras, jei dėl K. Sobačiak iškiltų kokia nors grėsmė nacionaliniam saugumui, būtų reaguojama ir priimami atitinkami sprendimai.
 
„Formuodami sąrašus visų pirma derinamės su partneriais. Tai yra turbūt nebe pirmas kartas, kai apie tai kalbame, kad sankcijos būtų efektyvios, dažniausiai visos valstybės turi sutarti dėl asmenų atsidūrimo juoduosiuose sąrašuose. Kitu atveju jos neveikia, dėl to, nes paprasčiausiai galima kitos valstybės sieną kirsti ir vėlgi, nesant vidaus sienų atvykti į Lietuvą“, – atkreipė dėmesį G. Landsbergis.
Pasak jo, nacionaliniai „juodieji“ sąrašai taip pat yra derinami su kaimynais.
 
Kol kas, akcentuoja G. Landsbrgis K. Sobčiak nėra įtraukta į jokius partnerių „juoduosius“ sąrašus.
Persona non grata. Nepageidaujamas asmuo
 
„Ponia K. Sobčiak nėra įtraukta į Europos Sąjungos sankcijų sąrašus, nėra įtraukta į Didžiosios Britanijos sankcijų sąrašus, nėra įtraukta į JAV sankcijų sąrašus. Kitaip tariant, kažkokios prielaidos aiškios, kuri turėtų ir teisinį pagrindimą, ir atlaikytų teisinį patikrinimą teisme, tokios prielaidos iki šiol nėra buvę. Bet tai nereiškia, kad ji negali atsirasti“, – sakė G. Landsbergis.
 
„Noriu pabrėžti, kad tokioms prielaidoms atsiradus asmuo gali būti įtraukiamas ir jau po sienos kirtimo atvejo, jeigu matytume, kad, pavyzdžiui, asmuo savo buvimu kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, tie sprendimai yra priimami jau Valstybės saugumo departamento rekomendacija“, – pridūrė ministras.
 
Remdamasis šaltiniais, trečiadienį naujienų portalas 15min.lt paskelbė, kad K. Sobčiak per Baltarusiją atvyko į Lietuvą, pareigūnams pateikusi Izraelio pasą.
 
Wellcome

Apie tai informavo ir Rusijos žiniasklaida. Valstybinė naujienų agentūra TASS ir valstybinis kanalas RT citavo teisėsaugos šaltinius, kuriuose teigiama, kad K. Sobčiak įtariama turto prievartavimu stambiu mastu, t. y. nusikaltimu, už kurį gresia iki 15 metų laisvės atėmimo bausmė.
 
40 metų K. Sobčiak jau daug metų dalyvauja Rusijos politikos opozicijoje, nors tarp V. Putino kritikų ji tebėra prieštaringai vertinama figūra.
 
2018 metais ji kandidatavo į prezidento postą konkuruodama su V. Putinu, o Rusijos opozicijos politikai teigė, kad Kremlius ją išnaudojo demokratinių rinkimų iliuzijai sukurti.
 
Ketvirtadienį Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis patvirtino, kad K. Sobčiak yra Lietuvoje.
 
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
 
2022.10.28; 07:58
 

Žvakė. Slaptai.lt nuotr.

Penktadienį Rusijoje, Žemutiniame Naugarde, priešais Vidaus reikalų ministerijos miesto padalinio pastatą susidegino žurnalistė Irina Slavina.
 
Žurnalistė susidegino praėjus dienai po to, kai Rusijos milicija apieškojo jos gyvenamąją vietą, pranešė vietos žiniasklaidos priemonės.
 
Prieš susideginimo aktą I. Slavina savo feisbuko paskyroje rašė: „Dėl mano mirties prašau kaltinti Rusijos Federaciją“.
 
I. Slavina buvo „Koza Press“ leidinio regioninio padalinio vyriausioji redaktorė, pranešė „Meduza“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.03; 08:00

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) deportuos Rusijos žurnalistę, Kijevo kaltinamą antiukrainietiškos propagandos skleidimu, trečiadienį informavo tarnybos atstovė. Apie tai paskelbta praėjus dienai po to, kai SBU į šalį uždraudė atvykti dviem ispanų žurnalistams, informuoja „Reuters“.

Rusijos Pirmasis kanalas kiek anksčiau pranešė, kad Kijeve buvo pagrobta viena jo reporterių. Kanalo atstovai teigė, kad nežinomi užpuolikai žurnalistę Aną Kurbatovą pagriebė prie jos namų, įsodino į automobilį ir nuvažiavo.

„Rusijos propagandininkė Ana Kurbatova bus priverstinai sugrąžinta į Rusiją“ – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė SBU atstovė Olena Gitlianska.

„Šiuo metu tvarkomi oficialiai jos deportacijai reikalingi dokumentai. Toks pat likimas laukia visų, kurie sau leis diskredituoti Ukrainą“, – pridūrė SBU atstovė.

Naujienų agentūrai „Reuters“ susisiekus su O. Gitlianska, ji nesutiko atsakyti į klausimus apie tai, ar, ir kaip, A. Kurbatova buvo sulaikyta. Rusijos pirmojo kanalo teigimu, žurnalistė anksčiau buvo sulaukusi grasinimų iš asmenų, kuriems nepatiko jos žurnalistinis darbas.

Antradienį SBU pranešė uždraudusi į Ukrainą atvykti dviem ispanų žurnalistams dėl to, kaip šie nušvietė karą Donbaso regione. Žiniasklaidos grupės tokį SBU žingsnį pasmerkė kaip išpuolį prieš žodžio laisvę.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.31; 01:55

tatjana_limanova

Rusijos televizijos žurnalistei Tatjanai Limanovai nepasisekė. Žymi Rusijos televizijos laidų vedančioji Tatjana Limanova buvo atleista iš užimamų prestižinių pareigų dar tą pačią dieną, kai tiesioginiame Ren TV kanalo eteryje viešai, demonstratyviai parodė vidurinįjį rankos pirštą.

Šis nepadorus gestas buvo pademonstruotas būtent tuo metu, kai komentuoti įvykiai, tiesiogiai susiję su JAV prezidentu Baraku Obama. Todėl šį gestą buvo galima suprasti kaip demonstruojamą nepagarbą būtent JAV vadovui. Tiesioginiame eteryje T.Limanova skaitė svarbias politinio pobūdžio žinias apie pagrindinių pasaulio valstybių vadovų susitikimą.

Continue reading „Už ką iš darbo atleista Rusijos televizijos žurnalistė”