Matteo Salvinis. EPA – ELTA nuotr.

Italijos Senatas, kaip pranešama, balsavo už tai, kad būtų panaikinta politiko, buvusio vidaus reikalų ministro Matteo Salvinio teisinė neliečiamybė, taip pašalinant kliūtis jam stoti prieš teismą dėl netinkamo ankstesnio elgesio su jūroje išgelbėtais migrantais.
 
Balsavimo rezultatus paskelbė Italijos naujienų agentūra ANSA ir kitos žiniasklaidos priemonės, tačiau nurodoma, kad oficialiai tai bus patvirtinta tik po 19.00 val. vietos laiku.
 
Senato sprendimas atveria prokurorams galimybę teisti kraštutinių dešiniųjų partijos „Lyga“ lyderį M. Salvinį, kuris kaltinamas tuo, kad einant Italijos vidaus reikalų ministro pareigas netinkamai elgėsi ir ilgai neleido jūroje išgelbėtiems migrantams išsilaipinti Italijoje.
 
Kai M. Salvinis ėjo vidaus reikalų ministro pareigas, jis laikėsi itin griežtos pozicijos jūroje išgelbėtų migrantų atžvilgiu. 2019-ųjų liepos 25 d. Italijos pakrančių apsaugos laivas „Gregoretti“ išgelbėjo maždaug 140 migrantų, bandžiusių pasiekti Italiją iš Libijos.
 
Kai kuriems migrantams buvo leista išsilaipinti dėl sveikatos problemų, tačiau dar maždaug 116 žmonių liko laive, nes M. Salvinis nesutiko įleisti laivo ir reikalavo kitas ES šalis priimti tuos migrantus.
 
Kelioms ES narėms sutikus pasirūpinti tais išgelbėtais migrantais, liepos 31 d. M. Salvinis galiausiai davė leidimą laivui prisišvartuoti Italijos uoste.
 
M. Salvinis tvirtina, kad jo sprendimą tada palaikė premjeras Giuseppė Contė ir likusi vyriausybė, tačiau prokurorai mano, kad jis veikė vienas ir ignoravo pakartotinius G. Contės prašymus įleisti migrantus.
 
Pagal Italijos įstatymus, ministrai turi imunitetą nuo persekiojimo už veiksmus, kurių jie ėmėsi, kai ėjo pareigas. M. Salviniui gali grėsti iki 15 metų nelaisvės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.13; 00:50

Italija neleidžia švartuotis migrantus gabenantiems laivams. EPA-ELTA nuotr.
Italijos dešinysis radikalas vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis neleidžia italų pakrančių apsaugos laivui su 135 migrantais įplaukti į kurį nors šalies uostą. Vyriausybė Romoje „oficialiai paprašė Europos Komisijos koordinuoti laive esančių migrantų padalijimą“, pranešė Vidaus reikalų ministerijos šaltiniai. Kol tai nebus padaryta, laivas esą negalės švartuotis Italijoje.
 
135 žmonės nuo ketvirtadienio yra pakrančių apsaugos gelbėjimo laive. Anot Romos, jie taip lauks tol, kol Europos Komisija oficialiai neatsakys į prašymą.
 
Migrantai dvejomis guminėmis valtimis plaukė Viduržemio jūra. Vieną jų ketvirtadienį aptiko Tuniso žvejai. Į pagalbą pašaukta Italijos pakrančių apsauga tada į gelbėjimo laivą priėmė 80 žmonių.
 
Dar apie 50 žmonių trečiadienį rado italų žvejų laivas – Maltos pakrančių apsaugos kontrolės zonoje. Tačiau Maltos pakrančių apsauga neatsiliepė, sakė italų žvejų laivo kapitonas Carlas Giarratanas.
 
Galiausiai atskubėjusi Italijos pakrančių apsauga 50 migrantų nugabeno į gelbėjimo laivą „Gregoretti“, kuriame jau buvo Tuniso žvejų rasti pabėgėliai.
Matteo Salvinis. EPA – ELTA nuotr.
 
Europos Sąjungoje jau ilgai nesiliauja ginčai dėl migrantų, kurie Viduržemio jūra bėga į Europą, padalijimo. Italija neleidžia laivams su pabėgėliais įplaukti į savo uostus, kol neišsiaiškinama, kurios kitos šalys priims žmones. Todėl laivai su išsekusiais migrantais neretai dienas ar savaites dreifuoja jūroje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.27; 04:00
 
 

Italijos teismas penktadienį nurodė nutraukti procesą prieš vidaus reikalų ministrą ir vicepremjerą Matteo Salvinį dėl laisvės atėmimo. Teismas nagrinėjo atvejį 47 pabėgėlių, kurie sausio 19-ąją prie Libijos krantų buvo išgelbėti vokiečių humanitarinės organizacijos „Sea-Watch“ laivo.
 
M. Salvinio nurodymu, žmonėms daug dienų nebuvo leista išsilaipinti Italijoje. Tik Romai ir kitoms septynioms ES šalims pasiekus susitarimą dėl tolesnio pabėgėlių likimo, jiems sausio 31-ąją leista palikti laivą Katanijoje Sicilijoje.
 
„Tai nebuvo laisvės atėmimas. Tiesiog reikėjo gerbti taisykles, – po teismo sprendimo pareiškė M. Salvinis. – Procesas ir tyrimai manęs nebaugina“. Ministras iš ksenofobiškos „Lega“ partijos teigė esąs „patenkintas“, kad teisėsauga „patvirtina, jog uostai piratams gali būti uždaryti“.
 
Anot italų spaudos, teismas Sicilijoje konstatavo, kad su Nyderlandų vėliavą plaukiojantis laivas „Sea-Watch 3“ „vienašališkai ir be pakrančių apsaugos leidimo“ įplaukė į Italijos vandenis.
 
Dėl šio atvejo į teisėsaugos akiratį pateko ir ministras pirmininkas Giuseppė Contė, vicepremjeras Luigis di Maip bei transporto ministras Danilas Toninellis. Procesas prieš juos taip pat buvo nutrauktas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.22; 11:18

Marine Le Pen. EPA – ELTA nuotr.
Prancūzijos kraštutinės dešinės lyderė, populiste laikoma politikė Marine Le Pen teigia norinti su kitomis panašiai mąstančiomis partijomis po Europos Parlamento rinkimų suformuoti savo frakciją.

M. Le Pen yra opozicinės partijos lyderė. Pasak jos, toks aljansas pirmą kartą per dešimtmečius galėtų pakeisti Europos Sąjungos struktūrą. 

Politikės teigimu, tokia galimybė yra įkvepianti.

M. Le Pen šiuos komentarus paskelbė Europos Parlamento rinkimų renginių kuluaruose. Juos Milane organizuoja Italijos premjeras ir vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis.

Politikė sako, kad Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas turėtų atsistatydinti, jeigu rinkimai jam nesusiklostys palankiai. Prognozuojama, jog šie gegužės 23-26 d. rinkimai kraštutinei dešinei bus sėkmingi, bet pastangos susivienyti į bendrą aljansą gali pasirodyti sudėtingos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.19; 07:15

Finansinė parama Italijos vicepremjero Matteo Salvinio vadovaujamai partijai „La Lega“ galėjo būti teikiama iš Rusijos sudarius degalų pirkimo ir pardavimo sandorį, rašo žurnalas „L’Espresso“.

„L’Espresso“ leidinys

„Parama buvo užmaskuota degalų pirkimo ir pardavimo sandoriu. Tai buvo rusų pinigai italų nacionalistams su vicepremjeru M. Salviniu priešakyje“, – teigia leidinys, atlikęs specialų tyrimą.

Pasak „L’Espresso“, omenyje turimas sandoris, pagal kurį Rusija turėjo patiekti ne mažiau kaip 3 milijonus tonų dyzelino ULSD. Pagrindinį vaidmenį organizuojant sandorį atliko vienas iš artimų Italijos vicepremjero bendražygių Gianluca Savoinis. 

Žurnalo duomenimis, 2018 metų spalio 18 d. jis dalyvavo derybose Rusijoje, kuriose buvo apibrėžti kai kurie potencialaus sandorio parametrai.

„Sandorio tikslas buvo suteikti finansinę paramą partijai „La Lega“ artėjant gegužės mėnesį įvyksiantiems Europos Parlamento rinkimams: po 250 tūkstančių tonų dyzelino ULSD kas mėnesį vienerius metus, o per 12 mėnesių – 3 milijonai tonų degalų“, – rašo leidinys.

Italijos kraštutinės dešinės partijos „Lyga” lyderis ir šalies vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis. EPA – ELTA nuotr.

Žurnalas pabrėžia, jog neturi informacijos, ar šis sandoris buvo sudarytas. Jis taip pat nepatikslina, kurios kompanijos ketino sudaryti sandorį ir kaip pinigai turėjo galiausiai atsidurti partijos kasoje. 

„L’Espresso“ žada sekmadienį paskelbti visą straipsnį apie atliktą tyrimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.23; 08:28

Italijos vicepremjeras Matteo Salvinis vėl griežtais žodžiais užsipuolė Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną. Jis tikįs, kad prancūzai „galės išsivaduoti iš labai blogo prezidento“, – pareiškė M. Salvinis antradienį feisbuke paskelbtame vaizdo įraše. Tam prancūzai esą turės galimybę gegužės 26-ąją vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

Italijos kraštutinės dešinės partijos „Lyga” lyderis ir šalies vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis. EPA – ELTA nuotr.

Tada prancūzai „vėl galės į savo rankas paimti savo ateitį ir savo likimą“, – kalbėjo politikas iš dešiniųjų radikalų partijos „Lega“. Jis kaltino E. Macroną prastai prezentuojant prancūzų „savigarbą“. Kartu M. Salvinis pabrėžė savo artumą su kaimynine Prancūzija. „Aš visa širdimi ir visu savo darbu esu su prancūzų tauta“, – teigė jis.

Naujas M. Salvinio kritikos pliūpsnis E. Macrono atžvilgiu nuskambėjo praėjus dienai po to, kai Užsienio reikalų ministerija Paryžiuje dėl kito italų vicepremjero Luigio Di Maio žodžių išsikvietė Italijos ambasadorę. L. Di Maio iš populistinio Penkių žvaigždučių judėjimo sekmadienį apkaltino Prancūziją prisidedant prie Afrikos skurdinimo, o kartu ir pabėgėlių srauto iš šio žemyno. Jis apkaltino Prancūziją valdant „kolonijiniu stiliumi“.

Italijos dešiniųjų populistų vyriausybė jau kurį laiką nesutaria su E. Macrono vyriausybe. To priežastis yra Italijos pabėgėlių politika po to, kai prie vyriausybės vairo stojo populistai. Šalies uostai dabar iš esmės uždaryti Viduržemio jūroje veikiančių organizacijų pabėgėlių gelbėjimo laivams. 

Sausio pradžioje M. Salvinis ir L. Di Maio paragino „geltonųjų liemenių“ judėjimą Prancūzijoje „laikytis“. Prezidentas E. Macronas valdo „prieš savo tautą“, – pareiškė vidaus reikalų ministras M. Salvinis. Prancūzijos vyriausybė tada iš ES partnerės pareikalavo „pagarbos“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.23; 05:45

Italijos kraštutinės dešinės partijos „Lyga“ lyderis ir šalies vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis pirmadienį pareiškė, kad jo šalis turi atmesti taupymo planus ir padėti skurstantiems gyventojams, siekiant išvengti neramumų, panašių į Prancūzijoje vykstančius „geltonųjų liemenių“ protestus.

Italijos kraštutinės dešinės partijos „Lyga” lyderis ir šalies vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis. EPA – ELTA nuotr.

Roma nesutaria su Briuseliu dėl planų padidinti 2019 m. biudžeto deficitą. Italijos vyriausybė siekia padidinti išlaidas, skiriamas socialinėms išmokoms, kartu mėgindama išvengti ES baudžiamosios procedūros, kuri gali baigtis itin didelėmis baudomis.

„Darau ir darysiu viską, kad Italija nepatirtų tų neramumų, kuriuos, deja, patyrė Prancūzija“, – Užsienio spaudos asociacijoje Romoje sakė M. Salvinis.

„Žinoma, mes negyvename pačiais lengviausiais laikais, todėl jaučiu turįs pareigą, o ne teisę, investuoti į socialinę taiką, taip išvengiant prancūziškų neramumų, ir padėti tiems, kurie skursta“, – pridūrė jis.

Pasak M. Salvinio, besilaikančio itin griežtos pozicijos migracijos atžvilgiu, jis nėra Europos Sąjungos priešas.

Jo partija, tikino M. Salvinis, „bando suteikti pradžią naujam Europos renesansui“, neva „Lyga“ neatėjo griauti, o atėjo „kurti naują Europos svajonę, kuri pastaraisiais metais buvo suniokota“.

Kalbėdamas apie „Brexitą“, riaušes Prancūzijoje, lėtėjantį Vokietijos ekonomikos augimą Vokietijoje ir Graikijos ekonomikos problemas, M. Salvinis rėžė, esą „akivaizdu, kad Briuselyje kažkas ne taip“.

Jis pasiūlė atgaivinti ES pasitelkus, jo teigimu, „Romos-Berlyno ašį“. Būtent taip buvo vadinamas nacistinės Vokietijos ir fašistinės Italijos aljansas prieš Antrąjį pasaulinį karą. Tačiau M. Salvinis greitai pasitaisė, patikindamas: „Žinoma, negalvoju apie liūdnos ir pražūtingos šių šalių patirties pakartojimą“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.11; 03:00