Tvirtinama, kad valdžios yra visuomenės veidrodis. Manyčiau, kad žiniasklaidoje pasirodančių rašinių komentarai yra tikresnis visuomenės veidrodis, nes į valdžias ateinama per sukeltas emocijas, sąmokslus, papirkimus, demokratijos grimasas ir ydas, todėl veidrodis gali būti kreivas, o komentarus piliečiai, išskyrus nešvankybes, rašo laisvai, labai demokratiškai be jokių ribojimų, net neatskleisdami savo tikrojo vardo.

Antai, DELFI.lt 2016 m. sausio 24 d. pasirodė Andriaus Užkalnio rašinys „A.Užkalnis sugrįžo ten, kur prasidėjo jo aistra restoranams“. 

Continue reading „Visuomenės veidrodžiai”

Per dešimtmetį JAV internetas tapo pirmaujančiu informacijos šaltiniu – lygiai pusė šalies piliečių tvirtina, kad pagrindines naujienas gauna ne iš televizijos, spaudos ar radijo, o būtent iš interneto.

Internetas ypač populiarus tarp jaunų žmonių: 71 proc. 18 – 29 metų žmonių internetu naudojasi kasdien ir jame sužino šviežiausią informaciją apie svarbiausius įvykius. Tokios tendencijos pastebimos ne tik JAV, bet ir Didžiojoje Britanijoje: 55 proc. suaugusiųjų teigia, kad internetas jiems – pagrindinis informacijos šaltinis, nes jame galima skaityti laikraščius ir žurnalus, stebėti BBC transliacijas, sekti naujienų portalų žinias.

Continue reading „Augant internetui daugėja pastangų jį kontroliuoti”