PAR sprinteris Oscaras Pistorius lieka už grotų. EPA-ELTA nuotr.

Pretorija, kovo 31 d. (AFP-ELTA). Praėjus dešimčiai metų po buvusios Pietų Afrikos sprinto žvaigždės Oscaro Pistorius‘o įkalinimo dėl draugės Reevos Steenkamp nužudymo, atmestas jo prašymas išeiti į laisvę anksčiau laiko.
 
Lygtinio paleidimo komisija, penktadienį posėdžiavusi kalėjime Pretorijos priemiestyje, kuriame kali O. Pistorius, atmetė paralimpinio čempiono malonės prašymą, sakė R. Steenkamp tėvų advokatė Tania Koen. Dabar jo prašymas bus nagrinėjamas po metų.
 
„Nežinau, dėl kokių priežasčių prašymas buvo atmestas“, – teigė advokatė. Jai esą tik pranešta, „kad jis atmestas ir po metų vėl bus svarstomas“. T. Koen klientai, nužudytos moters tėvai, kelis kartus pasisakė prieš O. Pistorius‘o paleidimą pirma laiko.
 
O. Pistorius draugę nušovė 2013 metais naktį į vasario 14-ąją pro vonios kambario duris savo namuose. Jis tikino, kad palaikė ją įsibrovėliu.
 
O. Pistorius buvo suimtas iš karto po nusikaltimo. 2014-aisiais jis pradžioje dėl netyčinio nužudymo buvo nuteistas penkerius metus kalėti.
 
Tačiau prokuratūra nuosprendį apskundė ir apkaltino jį nužudymu. Tada kalinimo laikas 2016 m. buvo padidintas iki šešerių metų. Per naują apeliacinį procesą O. Pistorius 2017-aisiais galiausiai buvo nuteistas 13 metų ir penkių mėnesių laisvės atėmimo bausme.
 
Pietų Afrikos įstatymai numato, kad nuteistasis gali prašyti malonės atlikęs pusę bausmės.
 
Ši nužudymo byla sulaukė didžiulio tarptautinės žiniasklaidos dėmesio.
 
Prieš draugės nužudymą O. Pistorius įėjo į sporto istoriją. 2012 metų olimpinėse žaidynėse Londone jis tapo pirmuoju neįgaliu sportininku, 400 m bėgimo rungtyje varžęsis kartu su sveikais sportininkais. Be to, su kojų protezais bėgantis O. Pistorjus paralimpinėse žaidynėse laimėjo iš viso šešis aukso medalius.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.04.01; 00:30

Novakas Džokovičius. tenisininkas. EPA – ELTA nuotr.

Belgradas, sausio 6 d. (AFP-ELTA). Novakas Džokovičius yra „politinės raganų medžioklės“ auka, ketvirtadienį pareiškė Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius, Australijos valdžiai pareiškus, kad sportininkas nesilaikė griežtų atvykimo per pandemiją reikalavimų.
 
34-erių metų geriausio pasaulio teniso žaidėjo advokatai skundžia sprendimą, tačiau nesėkmės atveju sportininkas bus deportuotas iš Australijos.
 
Vakcinacijos skeptikas N. Džokovičius buvo sulaikytas atvykęs į Melburno Tulamarino oro uostą, nes nepateikė „tinkamų įrodymų“ dėl dvigubos vakcinacijos ar medicininės išimties. Trečiadienį N. Džokovičius atvyko į Melburną, kai „Australian Open” organizatoriai jam suteikė medicininę išimtį. Jis tikėjosi apginti savo karūną per „Australian Open“ čempionatą ir laimėti precedento neturintį 21-ąjį „Didžiojo kirčio“ titulą. A. Vučičius tvirtino, kad N. Džokovičius persekiojamas, nes kitiems tenisininkams buvo leista atvykti į Australiją suteikus medicininę išimtį.
 
„Tai nėra sąžiningas žaidimas, tai – politinė raganų medžioklė (vykdoma prieš Novaką), kai visi, įskaitant Australijos ministrą pirmininką, apsimeta, jog taisyklės taikomos visiems“, – žiniasklaidai sakė A. Vučičius. Pasak jo, Serbijos valdžia du kartus susisiekė su Australijos ambasadoriumi, o Serbijos ministrė pirmininkė Ana Brnabič kalbėsis su vyresniuoju Australijos vidaus reikalų departamento nariu.
 
Serbai nori, kad Australijos valdžios institucijos bent jau leistų N. Džokovičiui, kol nagrinėjamas jo skundas, pasilikti name Melburne, kurį jis išsinuomojo „Australian Open“ turnyrui (jis vyks nuo sausio 17 d. iki sausio 30 d.), o ne viešbutyje, į kurį jis išsiųstas.
 
Elgesį su N. Džokovičiumi A. Vučičius apibūdino kaip „gėdingą tikrąja to žodžio prasme“. „Bijau, kad šis nepaliaujamas politinis Novako persekiojimas tęsis tol, kol jie galės ką nors įrodyti, nes tuomet, kai negali ko nors nugalėti, imiesi panašių dalykų“, – sakė A. Vučičius.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.01.07; 05:05

Penktadienį Japonijoje dingęs Ugandos rinktinės sportininkas paliko raštelį, kuriame parašė, kad nenori grįžti į tėvynę ir ketina dirbti Japonijoje. Tai pranešė naujienų agentūra „Kyodo“.
 
„Aš negrįšiu į šalį, kur taip sunku gyventi. Aš noriu dirbti Japonijoje“, – cituoja agentūra jo numeryje rastą raštelį. Taip pat pranešama, kad, iš visko sprendžiant, 20-metis sunkiaatletis Julius Sekitoleko nusipirko bilietą į greitąjį traukinį “Shinkansen” ir išvažiavo Nagojos link.
 
Ugandos rinktinė preliminariai buvo įkurdinta Idzumisanos mieste (Osakos prefektūra). Šio miesto valdžia ir policija tebeieško dingusio sportininko.
 
Sunkiaatletis iš Ugandos, jau būdamas Japonijoje, praleido kvalifikaciją ir buvo išbrauktas iš žaidynių dalyvių sąrašo. Liepos 20 d. jis turėjo grįžti į tėvynę, bet penktadienį dingo iš viešbučio, kuriame buvo apgyvendinta rinktinė.
 
Anksčiau dviem Ugandos olimpinės rinktinėms nariams buvo diagnozuotas koronavirusas.
 
Tokijo vasaros olimpinės žaidynės turėjo būti surengtos 2020 metų liepos 24-rugpjūčio 9 dienomis. Dėl koronaviruso pandemijos varžybos buvo atidėtos metams. Dabar jos vyks liepos 23-rugpjūčio 8 dienomis. Organizatoriai nusprendė rengti žaidynes be aistruolių iš užsienio, vietos žiūrovai taip pat nebus įleidžiami į olimpinius renginius šešiose Japonijos prefektūrose, įskaitant Tokiją.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.17; 07:10