Sulaikytieji. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Rugsėjo pabaigoje Seimo atidėta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos iniciatyva ilginti nelegalių migrantų sulaikymo maksimalų terminą antradienį grįžta į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę.
 
Seimo „valstiečiai“ ketina pasiūlyti iki 12 mėnesių (vietoj šiuo metu nustatytų 6 mėnesių) ilginti nelegalių migrantų sulaikymo maksimalų terminą ir šiuo laikotarpiu nesuteikti jiems teisės laisvai judėti Lietuvos teritorijoje.
 
Tai numatantį įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo projektą Seimui ketina pateikti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijai atstovaujantis Seimo vicepirmininkas Jonas Jarutis.
 
Tikimasi, kad ilgesnis sulaikymo terminas padidins mūsų valstybės galimybes surasti reikiamą informaciją apie atvykusius nelegalius migrantus, sužinoti tikruosius jų atvykimo tikslus, užkirsti kelią nedemokratinių kaimyninių valstybių politinių tikslų įgyvendinimui.
 
Šis sprendimas, Seimo „valstiečių“ nuomone, galėtų būti ir papildoma atgrasymo priemonė dar tik norintiems atvykti nelegaliems migrantams.
 
Anot projekto rengėjų, Lietuva neturi tapti neteisėtos migracijos tranzito keliu. Šiuo įstatymo pakeitimu norima paisyti ne tik tarptautinių įsipareigojimų, bet ir apsaugoti nacionalinius Lietuvos interesus, užtikrinti Lietuvos piliečių saugumą.
 
ELTA primena, kad rugsėjo 30 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas prašydamas pertraukos sakė, kad Vyriausybė šiuo klausimu ruošia įstatymų pakeitimų paketą, todėl siūlė šiuos projektus svarstyti kartu.
 
Seimui pritarus konservatorių siūlymui atidėti „valstiečių“ inicijuotus projektus dėl migrantų sulaikymo termino ir tėvų teisių švietime, Seimo opozicija pasipiktino dėl pažeistų jos teisių, tvirtindama, kad valdantieji piktybiškai griauna opozicinę darbotvarkę, prašydami pertraukos.
 
Beje, į Seimo darbotvarkę antradienį taip pat grįžta atidėtas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narės Astos Kubilienės inicijuotas Seimo rezoliucijos projektas „Dėl tėvų teisių užtikrinimo švietimo sistemoje“.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2021.10.12; 07:23

Antrankiai

Generalinė prokuratūra pateikė daugiau informacijos apie dėl riaušių prie Seimo sulaikytus Antaną Kandrotą-Celofaną ir Andrių Lobovą. Vyriausiojo prokuroro Justo Lauciaus teigimu, abu asmenys sulaikymo metu elgėsi ramiai.
 
„Vienas iš jų yra sulaikytas vakar, 17 val. 20 min., Ukmergės plente, išvažiavus iš Vilniaus. Šio asmens vairuojamas automobilis buvo dekoruotas valstybiniais numeriais, išoriškai panašiais į diplomatinius, kurie turėjo bendro pobūdžio panašumų su vienos Rytuose esančios valstybės numeriais. Sulaikymo metu šis asmuo buvo vienas, prisistatė esąs diplomatas. Sulaikymo metu jis elgėsi korektiškai, nesipriešino, buvo mandagus, vykdė visus teisėtus reikalavimus, kurie jam buvo pateikti, ir spec. priemonės sulaikymo šiam asmeniui metu naudotos nebuvo“, – sakė J. Laucius.
 
Kaip skelbta, policija Vilniuje trečiadienį sulaikė A. Kandrotą-Celofaną.
 
„Šiandien šiam asmeniui yra įteiktas įtarimas dėl provokavimo daryti riaušes, taip pat ir dalyvavimo šiose riaušėse. Kitas iš įtarimų būtų veika dėl neteisėto informacijos apie asmenų privatų gyvenimą rinkimo“, – teigė vyriausiasis prokuroras.
 
Pasak vyriausiojo prokuroro, asmuo savo didelį sekėjų skaičių turinčioje paskyroje išplatino kreipimąsi, kad suteiktų duomenis už piniginį atlygį apie policijos pareigūnus ir kitus pareigūnus malšinant rugpjūčio 10 d. riaušes.
 
„Kitas asmuo, apie kurį šiandien yra rašoma, taip pat buvo sulaikytas vakar, 17 val. 5 min. Sulaikymas įvyko Jonavoje, taip pat asmuo buvo sulaikytas automobilyje. Automobilyje buvo vienas, sulaikymo metu elgėsi ramiai“, – informavo jis.
 
Buvo pranešta, kad Jonavoje trečiadienį sulaikytas A. Lobovas. J. Laucius patikino, kad, sulaikant abu asmenis, nepilnamečių vaikų su jais nebuvo.
 
„Sulaikymas yra 48 val., tas terminas baigiasi rytoj po darbo dienos pabaigos, tai ikiteisminį tyrimą organizuojantis ir jam vadovaujantis prokuroras iki to laiko priims sprendimą, kokias kardomąsias priemones šiems asmenims skirti“, – sakė jis.
 
Vyriausiasis prokuroras taip pat atkreipė dėmesį, kad trečiadienį buvo sulaikytas ir trečiasis asmuo, kuris, pasak jo, trečiadienio vakarą buvo paleistas, jam paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
 
„Trečiasis asmuo buvo sulaikytas dėl akmenų mėtymo į pareigūnus ir pasipriešinimo pareigūnams“, – paaiškino jis.
 
Prokuroras taip pat paaiškino, kodėl asmenys buvo sulaikyti tik praėjus beveik mėnesiui nuo riaušių prie Seimo.
 
„Tiek įteikti asmeniui įtarimą, tiek jį sulaikyti, tiek skirti kardomąsias priemones reikia turėti tam pakankamai duomenų. Tai šiuo atveju tų duomenų šaltiniai, kurių pagrindu yra konstruojami įtarimai konkretiems asmenims (…), yra vaizdo įrašai“, – teigė J. Laucius.
 
„Vaizdo įrašų yra labai daug, jų analizė, struktūrizavimas užima ganėtinai ilgą laiko tarpą. Kai buvo surinkti tie duomenys, kurių pakako priimti tokį sprendimą, tada toks sprendimas ir buvo priimtas“, – pridūrė jis.
 
J. Laucius akcentavo, kad sulaikymai nėra derinami prie kažkokių konkrečių įvykių.
 
Prokuroras taip pat informavo kad šiuo metu byloje įtariamaisiais patraukti 42 asmenys, iš jų yra 34 vyrai ir 8 moterys, 25 asmenys yra pripažinti nukentėjusiais. J. Laucius teigia, kad tarp nukentėjusiųjų yra vienas Seimo narys, viena žurnalistė. Prokuroro teigimu, kiti nukentėję 23 asmenys – riaušes malšinę policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.
 
Iš 42 byloje įtariamaisiais patrauktų asmenų, 4 asmenims įtarimai pateikti dėl riaušių provokavimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.10; 08:12

Baltarusių omonas. Slaptai.lt nuotr.

Sekmadienį Gardine sulaikytas naujienų portalo „Hrodna.life“ vyriausiasis redaktorius Aleksejus Šota. Tai pranešė Baltarusijos žurnalistų asociacija.
 
„Gardine sulaikytas „Hrodna.life“ vyriausiasis redaktorius. Tai įvyko prie žurnalisto namų“, – sakoma pranešime.
 
Portalas „Hrodna.life“ patikslino, kad prie žurnalisto namų privažiavo mikroautobusas, į kurį jį įsodino nežinomi asmenys.
 
Anksčiau A. Šota dirbo Baltarusijos portale „tut.by“, kurio daugelis darbuotojų sulaikyti. Kovo mėnesį Gardino teismas nagrinėjo „Hrodna.life“ vyriausiojo redaktoriaus bylą, jis buvo pripažintas kaltu „dėl ekstremistinės medžiagos platinimo“, žurnalistui buvo skirta bauda.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.30; 16:14

Aleksejaus Navalno žmona Julija ir pats Aleksejus Navalnas. EPA-ELTA nuotr.

Šeštadienį per opozicijos protestą Rusijos sostinėje Maskvoje, kurį rengti ragino suimtas opozicionierius Aleksejus Navalnas, buvo sulaikyta ir jo žmona Julija Navalnaja.
 
„Atsiprašau už prastą kokybę. Apšvietimas čia labai prastas“, – savo instagramo paskyroje rašė ji ir pasidalino nuotrauka iš autobuso, kuriuo vežami sulaikyti asmenys.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.23; 15:20

Maryja Kalesnikava. EPA-ELTA nuotr.

Baltarusijos opozicijos atstovė, Koordinacinės tarybos narė Maryja Kalesnikava buvo sulaikyta prie sienos su Ukraina, skelbia valstybinė Baltarusijos naujienų agentūra „BelTA“.
 
Pasak valstybinės, Aliaksandro Lukašenkos režimui pavaldžios Baltarusijos žiniasklaidos, M. Kalesnikava kartu su dar dviem Koordinacinės tarybos nariais Antonu Rodnenkovu ir Ivanu Kravcovu neva bandė jėga kirsti Baltarusijos ir Ukrainos sieną bei pasitraukti į Ukrainą, tačiau sulaikyta esą buvo tik M. Kalesnikava.
 
„Antonas Rodnenkovas, Ivanas Kravcovas ir Maryja Kalesnikava apie 4 val. perėjo Aleksandrovkos pasienio punktą“, – sakė Baltarusijos pasienio komiteto atstovas Antonas Byčkovskis.
 
Tuo tarpu kitas Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos narys Maksimas Znakas tvirtino, kad nei M. Kalesnikava, nei kiti du tarybos nariai neketino palikti Baltarusijos.
 
„Šioje istorijoje, kurią paskelbė Baltarusijos televizijos, yra daug keisto. Nei vienas iš jų (M. Kalesnikava, A. Rodnenkovas ir I. Kravcovas) neturėjo planų išvykti iš šalies. Mes kalbėjome apie scenarijų, jei bus pasiūlyta – kalėjimas ar užsienis, Maryja aiškiai pasakė, kad niekur neišvažiuos“, – teigė M. Znakas.
 
Baltarusijoje rugpjūčio 9 d. įvyko prezidento rinkimai, kurių rezultatai laikomi suklastotais. Oficialiais duomenimis, A. Lukašenka surinko 80,1 proc. balsų, opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja – 10,12 proc.
 
Vos tik paskelbus pirmuosius balsavimo rezultatus, Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su milicijos darbuotojais. Buvo sulaikyti tūkstančiai žmonių, nukentėjo daug demonstrantų. Pati S. Cichanouskaja naktį į rugpjūčio 11-ąją išvažiavo iš Baltarusijos ir šiuo metu yra Lietuvoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.08; 11:07

Baltarusijoje suiimta mažiausiai 100 protestuotojų. EPA-ELTA nuotr.

Remiantis „Reuters“ ir „Interfax“ pranešimais bei Vidaus reikalų ministerijos pateikiama informacija, visoje Baltarusijoje sekmadienį vykusiuose protestuose suimta mažiausiai 100 žmonių.
 
Pranešama, kad keli protestuotojai buvo sužeisti, kai policijos pareigūnai išardė mitingą, surengtą priešais valstybinę traktorių gamyklą.
 
Žurnalistų skaičiavimu, per patį protesto piką Minsko gatvėse buvo maždaug 100 tūkst. gyventojų. Tuo metu judėjimas „Golos“ skaičiuoja, kad galėjo protestuoti apie 119 tūkst. žmonių.
Baltarusijoje suiimta 100 protestuotojų. EPA-ELTA nuotr.
 
„Vienybės žygį“ gyvai transliavusi platforma skaičiuoja, kad apie 18 val. (vietos laiku) duomenimis, Baltarusijos sostinėje buvo sulaikytas 101 prostestuotojas. Breste žinoma apie mažiausiai 30 sulaikytųjų.
 
„Laisvosios Europos radijas/Laisvės radijas“ informuoja, kad, Baltarusijos žurnalistų asociacijos teigimu, tarp sulaikytųjų yra ir du žurnalistai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.07; 06:15

Prokuratūra informuoja, kad atliekant ikiteisminį tyrimą dėl įvairių korupcinių nusikalstamų veikų trečiadienį ryte buvo sulaikyta vienuolika asmenų, tarp jų – prokurorai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnas, advokatas.
 
Prokuratūros teigimu, sulaikyti Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai Nerijus Marcinkevičius ir Ugnius Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Donatas Puzinas, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnas, Kaune praktikuojantis advokatas bei dar šeši privatūs asmenys.
 
Detalesnę informaciją prokuratūra žada pateikti dar šį trečiadienį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.13; 10:00

Įvertinus Valstybės saugumo departamento pateiktus duomenis, Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šnipinėjimo, pranešė Generalinė prokuratūra.
 
Atliekant šį ikiteisminį tyrimą, antradienį įvairiuose Lietuvos miestuose buvo atliktos kratos bei poėmiai. Šiuo metu keli asmenys yra apklausiami, vienas asmuo sulaikytas. 
 
Atsižvelgiant į tai, kad tyrimas yra pradinėje stadijoje bei tai, kad tiriamas įtartas šnipinėjimo atvejis, detalesnė informacija šiuo metu negali būti pateikta.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.04; 03:00

Prie savo namų Maskvoje sulaikytas A. Navalnas. EPA-ELTA nuotr.

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas šeštadienį buvo sulaikytas prie savo namų Maskvoje dėl kol kas nežinomų priežasčių, tviteryje skelbia opozicionieriaus atstovė Kira Jarmišh.

„A. Navalnas buvo sulaikytas prieš dvi valandas prie savo namų. Šiuo metu jis yra Danilovsko policijos nuovadoje. Sulaikymo priežasties jie nenurodė, paėmė jo telefoną“, – tviteryje rašė K. Jarmiš.

Duodama interviu radijo stočiai „Ekho Moskvy“, aktyvisto atstovė teigė, kad sulaikymas tikriausiai yra susijęs su A. Navalno planais rugsėjo 9 d. rengti protestus prieš Rusijos valdžios priimtą nepopuliarią pensijų reformą.

Šeštadienį paskelbtame savo tinklaraščio įraše A. Navalnas rašo, kad protestai vyks Maskvoje ir „beveik šimte kitų miestų“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.08.26; 05:00