Atidėta iniciatyva dėl migrantų grįžta į Seimą


Sulaikytieji. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Rugsėjo pabaigoje Seimo atidėta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos iniciatyva ilginti nelegalių migrantų sulaikymo maksimalų terminą antradienį grįžta į Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę.
 
Seimo „valstiečiai“ ketina pasiūlyti iki 12 mėnesių (vietoj šiuo metu nustatytų 6 mėnesių) ilginti nelegalių migrantų sulaikymo maksimalų terminą ir šiuo laikotarpiu nesuteikti jiems teisės laisvai judėti Lietuvos teritorijoje.
 
Tai numatantį įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo projektą Seimui ketina pateikti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijai atstovaujantis Seimo vicepirmininkas Jonas Jarutis.
 
Tikimasi, kad ilgesnis sulaikymo terminas padidins mūsų valstybės galimybes surasti reikiamą informaciją apie atvykusius nelegalius migrantus, sužinoti tikruosius jų atvykimo tikslus, užkirsti kelią nedemokratinių kaimyninių valstybių politinių tikslų įgyvendinimui.
 
Šis sprendimas, Seimo „valstiečių“ nuomone, galėtų būti ir papildoma atgrasymo priemonė dar tik norintiems atvykti nelegaliems migrantams.
 
Anot projekto rengėjų, Lietuva neturi tapti neteisėtos migracijos tranzito keliu. Šiuo įstatymo pakeitimu norima paisyti ne tik tarptautinių įsipareigojimų, bet ir apsaugoti nacionalinius Lietuvos interesus, užtikrinti Lietuvos piliečių saugumą.
 
ELTA primena, kad rugsėjo 30 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas prašydamas pertraukos sakė, kad Vyriausybė šiuo klausimu ruošia įstatymų pakeitimų paketą, todėl siūlė šiuos projektus svarstyti kartu.
 
Seimui pritarus konservatorių siūlymui atidėti „valstiečių“ inicijuotus projektus dėl migrantų sulaikymo termino ir tėvų teisių švietime, Seimo opozicija pasipiktino dėl pažeistų jos teisių, tvirtindama, kad valdantieji piktybiškai griauna opozicinę darbotvarkę, prašydami pertraukos.
 
Beje, į Seimo darbotvarkę antradienį taip pat grįžta atidėtas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narės Astos Kubilienės inicijuotas Seimo rezoliucijos projektas „Dėl tėvų teisių užtikrinimo švietimo sistemoje“.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2021.10.12; 07:23
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *